Prezentacje modeli INBOX

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Na razie zostawiłbym jak jest, jak będzie wiadomo coś konkretniejszego o nowych możliwościach wtedy In-boxy zostaną przeniesione i uporządkowane.

gulus
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

no to drugi model w tym temacie:

Model: AMX 30/105
Producent: Heller
Numer Katalogowy: 79899
Skala: 1:72
Cena: 18pln (sklep w Hali Mirowskiej w W-wie)
Linie Podzialu blach: praktycznie brak...
Ilość części/ramki: 74/3 +gąski
Wersje Malowania: 1

Opis: model praktycznie bez nadlewek, w paru miejscach można jakieś zauważyć ale są tak niewielkie że nie ma się nad czym rozwodzić :) Gąsienice wykonane BEZNADZIEJNIE!... są to po prostu dwa długie szare paski gumy, od zewnątrz maja wypukłe kreski, od wewnątrz jedna długa wypukła linia przez cała długość gąsienicy. Lufa do szpachlowania (jest w niej jakaś dziwaczna dziura która napewno będzie widoczna :/).
co jeszcze zauważyłem to brak tych linek (?) na wieżyczce (prośba- jesli ktośzna fachową nazwę tych linek po obu stronach wieżyczki niech mi wyśle info na PW to zmienię)..... trzeba je samemu dorabiać co nie jest jakoś szczególnie trudne... ale upierdliwe ;) anten też nei ma ale jeszcze nie spotkałem się z czołgiem 1:72 który by je miał :)
Kalkomanie można zaakceptować chociaż jeśli się dokładnie przypatrzeć to można zauważyć mikroskopijne przesunięcia.

wrażenia po sklejeniu modelu:
części ogólnei do siebie pasują, są minimalne nieścisłości ale da się dopasować po małej obróbce skalpelem. gąski są stanowczo za duże, albo trzeba najpierw pokombinować i je jakoś skrócić, albo potem podkleić na klej cyjanoakrylowy do kół i podmalować troszkę, może nie wygląda to jakoś super-hiper ale jest do przyjęcia (przynamniej moim zdaniem). ogólnie model dobry choć bez rewelacji :) jakby ktoś miał jakieś pytania zapraszam na PW albo GG :)
pzodrawiam
Ostatnio zmieniony wt paź 12 2004, 22:19 przez galwani, łącznie zmieniany 2 razy.
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

czyli poziom hellera, bez specjalnych odchyłów...
zapraszam na Forum Historyczne
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

kolejny model:

Model: 80mm Gun and Tractor
Producent: Airfix
Numer katalogowy: 02303
Skala: 1:72
Cena: 19,50 (Has-hobby na ul. Dzielnej w W-wie)
Linie podziału blach: brak
ilość części/ramki: 114/4 + gąski
Wersje malowania: 1

Opis: w pierwszej chwili przeraża ilość mikroskopijnych części, w drugiej chwili przeraża ilość mikroskopijnych nadlewek na większości mikroskopijnych części. Szczęście że wczoraj nowiuteńkie ostrza do skalpela kupiłem bo tępym bym sięsam pociął ;) Ale wg. Airfixa model ma skalę trudności "3" w skali 4-stopniowej więc nikt nie obiecywał że będzie łatwo ;) Kalkomanii brak, nie wiem czy się cieszyć (mniej roboty) czy smucić (bo chyba na oryginale coś namalowanego było ;) ) Na plus działa to ze są to jednak jakby nie patrzeć 2 modele w jednym pudełku za niewielką cenę a zabawy będzie z tym sporo ;) Wobec braku kalkomanii w załączniku wrzucam fotke instrukcji która jest momentami naprawdęstraszliwie zamotana ;)

i jak zwykle- skleje, zrobie update jak sie sklejało :) narazie zacząłem robic podowzie i działko i póki co wszystko do siebie pasuje :) tylko te nadlewki ;)

pozdrawiam
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ponieważ na zmiany w organizacji forum, jednak się nie zanosi, proponowałbym podawanie In-boxów w oddzielnych postach, na przykład [In-box] 80mm Gun and Tractor - Airfix 1/72

Co Wy na to?

gulus przygotowując In-boxa lotniczego
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Czyli tak jak to zrobiłeś z Migiem?
Każdy post to oddzielny in-box?!

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Szczerze mówiąc, to mam mieszane uczucia co do takiego prezentowania, bo jeśli pomysł chwyci i będziemy mieli za kilka miesięcy, kilkaset In-boxów? Ale z drugiej strony, tworzenie dodatkowych działów też nie do końca mi się podoba.

gulus w rozterce
Obrazek
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

ciężka sprawa...
inboxy walające się luzem po forum - będą ciężkie do używania... najfajniej byłoby wygospodarować jakiś dział - taki jak "download" chociażby...

ale jeśli się nie da... to ja już nie wiem...
zapraszam na Forum Historyczne
bartoli

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bartoli »

Zdecydowanie osobny dział, ale to wszystko w rękach admina i chyba w pojemności serwera ?
Po za tym temat in-box jest bardzo ciekawy i sam chętnie dorzucę (Rolls - Royce'a i S-100 - niemiecki ścigacz torpedowy).
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 72
Rejestracja: czw kwie 17 2003, 2:00
Lokalizacja: New York

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcin »

podzielic tematy postow inbox'ow na temat i scale. np pojazdy 1:72, pojazdy 1:35
Worowo Train Station
ODPOWIEDZ