REGULAMIN FORUM - DYSKUSJA

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

MIKU05 pisze: efekt jest taki że paru naszych znajomych zrezygnowalo z udzialu w TYM FORUM chocby ............ Kierownik.
Powiadasz , ze Kierownik zrezygnowal :roll: No to mamy nowosc :haha: A pomyslales o tym , ze Kierownik moze miec czasowo brak dostepu do sieci jak np . Aviator :?:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Vivicie,
Jeśli dzięki tym zapisom będziesz spał spokojniej ... to niech tak będzie. Mnie to aż tak bardzo nie przeszkadza.
Tylko co z tego.
Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Macieju nie chodzi tu o moje spanie ale o spanie admina i moderatorów.
Do wszystkich....
Spróbujcie poprowadzić takie forum nie tylko od strony technicznej ale także od strony merytorycznej, kulturalnej czy jakiej kolwiek tam innej.
Już dziś wiemy, że jesteśmy największym modelarskim forum w tej części świata. Oznacza to nie tylko powód do dumy, ale także wyzwanie na przyszłość gdy liczba jego uczestników się zwiększy. A że się zwiększy to zamykane modelarnie w miastach są tego najlepszym wykładnikiem. Gdzie Ci ludzie mogą sobie spokojnie porozmawiać o swoim hobby jak nie tu na forum. Tu mogą także sie pochwalić tym co zrobili. Aby jednak tak się działo muszą być jakieś zasady tak jak np: w modelarniach, tam też nie wolno było robić co się chce....i ludzie to akceptowali.
Stan obecny forum to zasługa tych osób, które w nienaganny sposób troszczą się o jego wizerunek i to za darmo lub nawet dotując je.
Myślę, że jasne regóły korzystania z forum usprawnią jego funkcjonowanie w przyszłości. Jeżeli dziś o tym nie pomyślimy to potem może się okazać, że jest za późno.
Do tej pory nie było to mocno skomplikowane gdyż forum nie liczyło sobie aż tak dużej liczby uczestników i byli oni już dojrzałymi osobami.
Edziu Nita mi powiedział kiedyś ciekawą rzecz. Mówił, że w pierwszym roku istnienia wchodząc codziennie na forum czytał wszystko jak leci i był w stanie robić to codziennie. Dziś nie ma już takich możliwości. Ilość postów jaka sie pojawia nie daje takich możliwości, ze względów ograniczeń czasowych.
Zatem jakieś rozwiazanie należy podejmować aby to wszystko miało jakiś wygląd. Forum jest publiczne co nie oznacza, że nie ma właściciela. Tworzymy je my wszyscy, każdy na swój sposób. Jednak jeżeli ten sposób wykracza po za ramy ustalone przez ogół musi nas porzegnać i w tym celu jest właściciel i osoby które do tego upoważnił.

Jakie będzie to forum jaki będzie reprezentowało poziom to zadanie które musimy ustalić teraz, dziś w ciagu najbliższego czasu. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że admin i moderatorzy nic nie narzucają. Ich zasady które funkcjonują od założenia doskonale się sprawdzają. Wyjątki są i zawsze będą. Mamy dobrą bazę wyjściową i musimy ją tylko uzupełnić o te sprawy, które poruszył Szelmek i powinniśmy spać spokojnie choć czujnie, jak to mówi Maciej.


PS: W tym kraju likwiduje się wszystko, mam nadzieję że forum się samo nie unicestwi.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MIKU05 »

Okonek pisze:Powiadasz , ze Kierownik zrezygnowal :roll: No to mamy nowosc :haha: A pomyslales o tym , ze Kierownik moze miec czasowo brak dostepu do sieci jak np . Aviator :?:
Okonku, chciałbym abyś mial racje, rozmawialem w Porąbce z P.Jankiem, powiedzial że niedługo wróci. Pisząc moje słowa użyłem Kierownika jako przykład (może niefortunnie) :oops:

Pozdrawiam MIKU05
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Vivicie,
jestem gotów uznać wyższość twoich argumentów.
W końcu jesteś tu znacznie dłużej. Ale proszę - OSTROŻNIE! To jednak jest forum a nie klub.
Maciej
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Aha, chciałbym być dobrze zrozumiany.
Ja nie kwestionuję zasad!
Zależy mi natomiast ... na pewnym "liberaliźmie" tych zasad ( hmm, troche to dziwnie sformułowałem ).
Maciej
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Maciej to nie są argumenty tylko moje obserwacje. I skłamał bym gdybym powiedział, że na takim funkcjonowaniu forum mi nie zależy. Sami co niektórzy uczestnicy zauważli, że o niektórych technikach, materiałach czy sposobach nawet nie śnili. A tu na forum dowiedzieli się tego wszystkiego ....i właśnie w imię takich intencji należy dbać o wizerunek i jakość forum.....czasami jest to trudno wykonać szczególnie gdy sami uczestnicy się zapominają i wtedy należy wcielić do życia zasady....

No przynajmniej z mojej strony to koniec wywodów...:zeby:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Wątek lekko przygasł (od ostatniego wpisu minęło 10 dni). Wszyscy mieliśmy więc odrobinę czasu na refleksje. Pozwolę sobie podzielić się swoimi. Kiedy, w kilka osób, zakładaliśmy forum to robiliśmy to po to by zgromadzić wokół niego wszystkich, których bawi modelarstwo. Wielokrotnie kładłem nacisk na słowo "bawi" i teraz jeszcze raz je podkreślam. Z założenia miało to być miejsce sympatycznych spotkań, gdzie można pogadać o swoim hobby a przy okazji także o D... Maryni. W żadnym wypadku nie chcieliśmy robić tutaj platformy wyścigowej, przeznaczonej tylko dla orłów. Dla nich są wszelkiej maści konkursy i mistrzostwa. Tu możliwość prezentacji mieli mieć wszyscy rozmiłowani w sztuce kształtowania materii. Uznaliśmy, że w czasach gdy pada jedna modelarnia za drugą, internet daje wspaniałe możliwości takich spotkań i grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Tak więc, nie jest naszym celem tworzenie tutaj zamkniętego, elitarnego klubu. Wręcz przeciwnie, zależy nam na jak najszerszym propagowaniu modelarstwa. Osobiście zgadzam się z tymi wypowiedziami, które sugerują że nie czyta się gościom na "Dzień dobry" regulaminów i nie każe się chodzić na palcach po uprzednim zdjęciu butów. Powinna obowiązywać jedna, jedyna zasada, którą kiedyś sformułował Antoni Słonimski.
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj sie przyzwoicie."
W moim odczuciu ogromna większość użytkowników stosuje się do tej zasady. Jak wszędzie, niestety i tu, są wyjątki. Jako osoby odpowiedzialne za forum staramy się nie dopuszczać do kłótni. Nie ma jednak takiej możliwości by dyżury trwały 24 godziny na dobę i czasami ktoś zdoła narozrabiać. Byłbym jednak daleki od generalizowania i wyciągania zbyt daleko idących wniosków. W kilku zaistniałych spięciach wzięli niestety również udział zwolennicy wprowadzania restrykcji. Myślę więc sobie, że byłoby najlepiej gdyby każdy zastanowił się czy nie ma nic do zarzucenia sobie samemu. Jestem przekonany, że wtedy wszystko stanie się o wiele prostsze i unikniemy wojen niejako automatycznie. Osobiście nadal będę obstawał przy otwartej formule forum kierując jednocześnie do jego najaktywniejszych użytkowników prośbę o to by swoim zachowaniem narzucali styl bycia pozwalający wszystkim czuć się tutaj dobrze. Czymś bardzo istotnym jest umiejętność dyskusji bez kłótni, krytyki bez dyskredytacji, służenia radą bez złośliwości i w końcu pochwalenia bez wazeliny. Forum daje wszystkim możliwość nauczenia się takich właśnie zachowań. Są wśród nas osoby, które na codzień prezentują to o czym mówię. Bardzo im za to dziękujemy.
Niestety, i to jest najbardziej przykre, zdarzają się również takie osoby których jedynym celem jest prowokowanie awantur. Upomniane wracają pod zmienionymi nickami i próbują dalej siać destrukcję. Złudne przekonanie o własnej anonimowości powoduje że może to być nie tylko małolat ale osoba dorosła, mająca w swoich zamierzeniach poważne zaistnienie w świecie modelarskim. Motywy takiego postępowania są dla nas zupełnie niezrozumiałe i pod żadnym pozorem nie będzie ono tolerowane. W takich przypadkach nie pomogą jednak żadne regulaminy. Tu niestety jest konieczne banowanie i postanowiliśmy sięgać po ten argument. Życzmy sobie wszyscy by takie przypadki były jednak jak najrzadsze.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Witam,
W zasadzie Jeta Twój post wypełnia i chyba zamyka
wątek. Nic dla mnie nie pozostaje do dodania. Cieszę się osobiście z Twojego "takiego" stanowiska - przyznam, że czułem się nieco osamotnioty w tej dyskusji i nawet straciłem pod koniec przekonanie do słuszności własnych argumentów. I rzeczywiście dostrzegam wszystkie słabości obecnego stanu rzeczy na forum, o których koledzy pisali. Ale chyba mimo wszyskich swych słabości "regulaminowych" to siła tego forum tkwi ... w nas samych, ludziach którzy je po części ( większej i mniejszej ) tworzymy. To przecież my, przy naszych obecnych możliwościach "pozaregulaminowych" mamy wpływ na to jaka tu atmosfera panuje.
Pozdrawiam,
Maciej
UMBERTO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: UMBERTO »

W rzczy samej, absolutnie :D (jak ktoś mówi...)
Jeta, to cały duch forum, a na zakończenie dyskusji...

AMEN
ODPOWIEDZ