REGULAMIN FORUM - DYSKUSJA

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Noo...!
Plastykowcy też są cierpliwi!
Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Tak jak wczesniej wspomnialem, dzial FAQ zostal uzupeniony o pozycje "Posty ktore warto przeczytac". Znajduja sie tam odpowiedzi na czesto zadawne pytania - jak fotografowac modele, obrabiac zdjecia przed wstawieniem na forum oraz jak linkowac fotki z innych serwerow. Mam nadzieje, ze w ten sposob te informacje bede bardziej zauwazalne przez nowych uzytkownikow.

Pozdrawiam
Admin
Ostatnio zmieniony sob wrz 25 2004, 20:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

O rany ... co to zanczy "zaowazalne"?!
brrr...
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Z wrażenie mnie też przymuliło.
To chyba dyslekcja jakaś! Chciałem napisać "ZNACZY"
Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Co? Gdzie? Przeciez jest napisane zuwazalne.


P.S. No dobra, przyznaje sie, poprawilem :faja:
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Cfaniak :cool:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Widzę że jednak nie zostałem przez niektórych zrozumiany.
Po pierwsze nigdzie nie powiedziałem o rezygnacji z regulaminu, moderowania, banów i itd itp, mam na myśli uzupełnienie tamtych metod i mam nadzieję że jeśli się powie ludziom w jaki sposób mogą pewne rzeczy zrobić aby wszystkim było łatwiej to jakaś część się posłucha, a to i tak będzie dużo. Można to przybliżyć sceką z z real, oczywiście żaden kodeks nie zabrania bekania w miejscach publicznych a jakoś ludzie nie bekają w teatrze, restauracji czy kawiarni (analogicznie z puszczaniem wiatrów). Wynika to z isnienia zasad które traktujemy jako naturalne. W sieci raz że takie zasady dopiero się tworzą a dwa, że niektórym ludzią wydaje się że zasady oowiazujące IRL tutaj nie mają znaczenia

Teraz pytanie do Macieja, nie rozumiem z tą arogancją i jescze jedno tu też nie chodzi o intencje tu chodzi o to że istnieje spora grupa ludzi którzy się dopiero uczą zachowania w sieci chodzi o to żeby im tę naukę ułatwić.

Bundy: istnienie regulaminu niestety nie zapewni świętego spokoju i powszechnej szczęśliwości ale bardzo ułatwi do nich drogę.
Jednocześnie byłoby trochę dziwne gdyby ktoś dostał kopa za zamieszczenie nieostrego zdjęcia albo za wyrażenie podziwu dla poczynań innych, ale warto powiedzieć że tego typu rzeczy nie są "tym co lubią tygrysy".

Oczywiście jeśli ktoś zamieści na forum ostre "ostre" zdjecie to powinien z niego wylecieć ale to już mieści się w tym na co się zgadzamy podczas rejestracji.

Vivit: ale taka tablica ma miejsce, przekonał się o tym Tony lub Szydercza więc nie ma się z czego śmiać ;-)

Maciej: zamkniętym klubem to nie ale klubem jak najbardziej. Zamknięty klub byłby wtedy gdyby zarejestrować się w nim mogły tylko osoby które posiadają wprowadzających wśród członków klubu, są takie twory w sieci ale po jakimś czasie stają się TWA a mnie to niezbyt rajcuje.

robmario: ignorowanie jest bardzo skteczne ale tylko w kontaktach interpersonalnych, na szerszum forum nie ma szans aby wszyscy zignorowali takiego delikwenta a wystaczy jedna odpowiedź zeby zaczęłą się pyskówka. BTW w phpBB nie ma mechanizmów pozwalających ignorować wybrane wątki lub ludzi.


Ale mi epistoła wyszła :)
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
MIKU05
Posty: 82
Rejestracja: śr mar 10 2004, 10:04
Lokalizacja: Dąbrowa Gór.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MIKU05 »

Witajcie, no cóż przeczytalem ten wątek od poczatku dwa razy, z wieloma wypowiedziami sie zgadzam w paroma nie. Regulminy moża tworzyć mozna je omijać, ale w wszystkich tego typach konwersacjach zawsze musi być wygrany, co powie w temacie ostanie slowo, efekt jest taki że paru naszych znajomych zrezygnowalo z udzialu w TYM FORUM chocby Wujek czy Kierownik. Powiem szczerze nie rajcuje mnie dyskusja o kolorze stolca miedzy Bundym a Sz Galą, ale lubię patrzeć na ich relacje, i jak mi sie podoba to się wpiszę jak nie to siedzę cicho. Myślę że całe nasze Forum opiera się na wzajemnej kulturze, poszanowaniu pracy innych uczestników, nie przycinanaia "młodym". :twisted: Ludzie proszę szanujmy się na wzajem to to Forum przetrwa w innym wypadku będzie to pole do popisu ignorantów pięknej sztuki modelarstwa kartonowego

P.S. Napisałem chyba najdłuższy wpis w temu forum od kiedy obserwuje, czytam, pisze.

Pozdrawiam MIKU05
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Z tą "arogancją" ( w cudzysłowiu ) chodzi o to, że odczuwasz dyskonfort gdy "witają" Cię słowa: nie wolno, nie należy, pod groźbą itp. To tak jakbyś wprowadzał gości do domu nakazując zdjąć buty.
Maciej
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Nie wiem czy te słowa Macieju są powodem do dyskonfortu. Rozumiem Szelmka i wydaje mi się, że jest to dobra myśl.
Każdy kto się rejestruje powinien dostać list z kodem rejestracyjnym. Użycie kodu stanowi zaakceptowanie regół podanych w liście.
Co się powinno znaleźć w liście.
Ano napewno dekalog czy co wolno a co nie.
Informacja lub link do postu jak wstawiać fotki, jak je robić aby były wyraźnie czytelne.
No i co może się stać za nieprzestrzeganie zasad.
W ten sposób oczywiście nie gwarantujemy sobie, że osoby te będą je przestrzegać ale mamy pewność, że o tym wiedziały skoro się zarejestrowały czyli zgodziły się na te zasady ze wszystkimi jego skutkami....
Mnie to odpowiada i jestem za. Skoro większości też to nie wiem w czym problem.....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ