REGULAMIN FORUM - DYSKUSJA

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

A własnie może jakieś info o karach jakie mogą spotkać za naganne zachowanie
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Panowie,
Myślę że taka dyskusja ( choć powody są aż nadto oczywiste ) jest niestety próżna, lub chybiona.
Wszystko sprowadza się do ... KULTURY OSOBISTEJ.
Wszelkie zakazy, nakazy itp. nic tu nie zmienią.
Major

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Major »

Ten dekalog Szelmka , to dobry pomył. Podoba mi się przykazanie o zdjęciach . Jako nowy tutaj zacząłem kiedyś przeglądac całe forum od początku, ilosć nieostrych ,nic nie mowiących zdjęć,a dodatek robionych z daleka i na rożnych papuzich podkładach zniechęca.
Jedynie zdjęcia SWINGERA i jego wspaniałe relacje z budowy są warte oglądania, cała reszta z moze jednym czy dwoma wyjątkami nie są warte funta kłakow .
Jezeli regulamin tak jak tu piszecie juz dawno jest , to takie umieszczanie nieostrych , nic nie mowiacych zdjec swiadczy rowniez o kulturze , czy jej moze braku , to po prostu bimbanie sobie z regulaminu.
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Wydaje mi się, że wstawienie nieostrego zdjęcia nie świadczy o kulturze osobistej, tylko ewentualnie o niezbyt dużych umiejętnościach fotograficznych danej osoby. Zawsze wtedy można komuś podpowiedzieć co zrobił źle, żeby następnym razem wyszło lepiej (chyba m.in. po to jest forum, żeby się czegoś nauczyć). Tak było w przypadku moich pierwszych zdjęć (dzięki podpowiedziom zostały ulepszone).
Odnośnie Regulaminu, jak najbardziej za, mógłby być umieszczany zarówno w mailu odsyłanym przy rejestracji, jak również (co sugerował Swinger) podczepiony na głownym pasku - miejsce się znajdzie ;-)
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

W najblizszym czasie w faq'u znajdzie sie dodatkowa pozycja.

Jak przygotowac zdjecie przed wstawieniem na forum (znajda sie tam linki do ponizszych postow):

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=1308
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=1366
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=1329
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=3151

Czekam na propozycje ktory z postow rowniez powinien trafic do faq'a.

Admin
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Macieju: czasami ludzie nie zdją sobie sprawy że mogą coś zrobić inaczej, jeśli się im to wcześniej powie sporo z nich zrozumie i wszystkim będzie łatwiej.

Major: naszczęście znajdziesz się trochę więcej dobrych zdjęć na forum :-)

pulpetto: a czy wstawił byś nieostre zdjecia gdybyś wcześniej dostał info że lepiej tego nie robić bo "autochtoni tego nie lubią", czy może postarałbyś się za pierwszym razem żeby były lepsze?


W tym o czym pisałem nie chodzi o sensu stricto regulamin ale o savuar vivre , coś jak netykieta, do której też można by było dać odsyłacz.

Zdaję sobie sprawę że niestety zawsze znajdą się ludzie którzy nie wiedzą jak się zachować. Powody tego mogą być różne to o czym pisze jest adresowane do tych którzy autentycznie NIE WIEDZĄ że to co robią jest dla innych nazwijmy to eufemistycznie uciążliwe.

Aporos informacji o możliwej karze, tu też chodzi o to żeby ludzie zdawali sobie sprawę z tego, że mogą dostać po łapach. Mało kto weźmie do siebie to co jest napisane na stronie rejestracji, zwłaszcza że jest tam tekst "wraz z powiadomieniem odpowiednich władz" co automatycznie kieruje uwagę na "grube" sprawy.
Szczerze mówiąc mało kto zaprząta cas na czytanie tego co mu się przy rejestracji wyświetla kiedy jest to dłuższe niż parę zdań.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Całkiem naidawno był wątekForum nasze widzę Ludzie też tam mówili jak by chcieli aby to forum wyglądało. Wujaszek Andrzej (Szerman) w jednym miał rację. Wraz ze wzrostem liczby uczestników problemy będą się mnożyły i to lawinowo. Nie wszyscy modelarze reprezentują ten sam poziom kultury osobistej, a także samych umiejętności, nie tylko modelarskich, ale i także w redagowaniu swoich relacji.
Więc są dwa wyjścia :
1. Albo zaakceptować taki stan rzeczy i brnąć tak dalej. Pewno tylko z czasem należało by zwiększyć liczbę moderatorów, którzy by mogli ciachać i pilnować ogólnego spokoju.
2. Postawić sztywne regóły, których nieprzestrzeganie skończy się zawieszeniem a w ostateczności usunięciem z forum. Z historii wiem tylko, że polacy mają w genach łamanie wszystkich zasad....Zasady o których myślę dotyczyły by różnych spraw począwszy od wstawiania zdjęć do umieszczania swoich wypowiedzi.....

Myślę, że to admin i moderatorzy tworzą zasady jakimi to forum widzimy, więc w ich gestii jest to co mamy przestrzegać. Z doświadczenia wiem też że zbyt wiele kucharek w kuchni to wcale nie oznacza szybszego obiadu.

No to się nawypisywałem.....ale tak myślę...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

[quote="Vivit"]
1. Albo zaakceptować taki stan rzeczy i brnąć tak dalej... quote]

A że jestem tu od niedawna (świeże spojrzenie?) to się wypowiem. Bardzo mi się tu podoba (lekko luźna atmosferka). Wielkie ostrzeżenie i straszenia chyba niewiele dadzą (bedą sie rejestrować i będą wywalani). Po prostu wystarczy dobrze widoczna (na stronie głównej) prośba o częstsze zaglądanie do faq (no i dobre faq)
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

Vivit: Powtórzę jeszcze raz to co już napisałem
Wielu ludzi jak się ich poprosi o robienie lub nierobienie czegoś chętnie posłucha i się dostosuje,
Jeśli się takiej prośby nie wyartykułuje to najnormalniej w świecie do głowy im nie przyjdzie że to co w danym momencie robią nie jest przez innych mile widziane.

Czytałem tamten wątek i nawet ZTCP zdarzyło mi się coś w nim powiedzieć ale potem dyskusja zeszła na tamat "jak zmienić forum żeby zostało takie samo jak kiedyś" a ten temat pojawiał się już w czasach gdy internet był "na drewnianych światłowodach", przerabiałem go wielokrotnie.
I wiem co z tego wynika. I powiem szczerze nie miałem ochoty go kolejny raz wałkować. I jescze mógłbym dodać kilka i z których też nic nie wyniknie :)

Co do sztywnych regulaminów i FAQów to nie przeceniałbym ich skuteczności.
Regulaminów mało kto przestrzega a do FAQów mało kto zagląda.
Mówię to z własnego doświadczenia tak się własnie zastanawiam czy się wygłosić teks w stylu "jajakobyły" (podział na słowa jak komu wygodnie :)
)

Reasumując moja propozycja ma na celu stworzenia łatwodostępnej dla każdego forumowicza informacji, opisującej co robić żeby zachować przyjemną atmosferę, a nie zmieniane zasad panujących na forum.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Szelmek,
Wiem o co Ci chodzi, ale "dobrymi intencjami droga do piekła jest brukowana". Mam na myśli tylko to, że skutek może być odwrotny. To troche trąci "arogancją".
ODPOWIEDZ