Pytanie o włokno szklane

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sadzior
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 18 2004, 14:40
Lokalizacja: Bielawa

Pytanie o włokno szklane

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sadzior »

Szanowni forumowicze czy ktoś mógłby mi udzielić odpowiedzi na pytanie:
Czy istnieje mozliwość połączenia kartonu i włókna szklanego przy pomocy żywicy epoksydowej (taki zestaw naprawczy dostępny w sklepach motoryzacyjnych) i czy ewentualnie uzyskany w ten sposób materiał jest obrabialny?
mx3
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 16 2004, 16:40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mx3 »

a mozesz napisac jak to chcesz polaczyc i na co to ma byc :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Sadzior
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 18 2004, 14:40
Lokalizacja: Bielawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sadzior »

Dwu lub trzy warstwowy przekładaniec z włokna szklanego i kartonu połączony żywicą epoksydową, liczyłem że może być to całkiem przyzwoity materiał na szkielet okrętu
Awatar użytkownika
amenthop
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 15 2004, 18:02
Lokalizacja: Krakow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amenthop »

szczerze mowiac bawilem sie troche zywicami i wloknem szklanym ale nie mam pojecia czy cos z tego wyjdzie... mozliwe ze wlokno szklane i zywica po wyschnieciu usztywni karton ale nie jestem pewien... przy takim rozwiazaniu musialbys trez zapewne kilka razy nakladac zywice bo raczej przez karton to ona nie przesiaknie...

sproboj coz moge wiecej powiedziec :cool:

bylbym wdzieczny gdybys poniej powiedzial jak to wyszlo...
_____________________________

w hangarze: Vought SBU2 "Vindicator"
mx3
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 16 2004, 16:40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mx3 »

jak dla mnie to ten karton jest niepotrzebny mata szklana i zywica wystarcza przeciez tak sie robi normalne lodzie w skali 1:1 wic na skale tez bedzie ok a karton tylko ci utrudni modelowanie dobierz tylko odpowiednia mate pamietaj o dobrym jej nasaczeniu i bedzie dobrze
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

Zywica +karton

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Co chciałbyś skleić ?
Czy laminat (tkanina szklana i żywica) ma zastąpić karton ?
Jśli interesi to jeszcze Ciebie? zyknia tu zaras.

Hi JareK
SEBA1100101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SEBA1100101 »

Próbowałem łączy się i jest obrabialny, ale lepsza stywność będzie jak zamiast kartonu zastosujesz sklejkę
Amigo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Amigo »

Witaj.
żewica epoxy jest zbyt droga.
Jeżeli elementy z kartonu nasączysz rzadką żywicą poliestrową, tę z zestawów , otrzymasz usztywnienie i wzmocnienie kartonu.
Awatar użytkownika
JareK
Posty: 192
Rejestracja: śr lis 05 2003, 20:26
Lokalizacja: Pelplin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JareK »

Potrzebne są dwie szyby w podobnych wymiarach co klejone elementy. :nie: Butelka z rozpylaczem od płynu do mycia szyb z czystą wodą. Folia do pakowania produktów spożywczych (ta naj ciensza) :czytaj: :cisza: . Tkanina szklana, żywicz i kiejony element np. pokład. Wałek od tapetowania z gumową rolką. :cisza:
Kładziemy szybą na stole,spryskujemy ją mgiełka wodną. Na to mokre kładziemy folię i ślicznie ją zozwałkowujemy. Ma być gółdka jak szkło i bez pęcherzyków powietrza :spoko: . Na folią kładziemy nasz pokład. Malujemy go zmieszaną żywicą z utwardzaczem. Na to tkanina szklana przesączamy ją pędzlem mieszaniną żywicy i utwardzacza. Gdy potrzebna nam większa wytrzymałość to dwie trzy warstwy tkaniny. na to znowu folia. Spryskujemy ją wodą i kładziemy drugi kawałek szyby. :stop: UWAGA oba kawałki szyby zciskają nasz laminowany elament z siła 1 kg/cm kwadratowy :shock:. Po 24 godzinach musimy je z sinąc zsiebie dlatego to wodw tam, tak aby się nie POKALECZYĆ
ODPOWIEDZ