Tiger I na dioramce czyli "Kursk '43 tuż przed natarcie

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Michalo Angelo
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27 2004, 8:26

Tiger I na dioramce czyli "Kursk '43 tuż przed natarcie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michalo Angelo »

Szczęśliwym trafem niedługo po zakończeniu prac udało mi się dorwać cyfrówkę więc jak obiecałem zamieszczę trochę fotek. Ta dioramka jest połączeniem wielu technik lub ich przeróbek znalezionych w internecie. Wiele godzin czytania i przeglądania chyba dało swoje efekty przynajmniej tak mi się wydaje choć oczywiście nie jest to jakieś miszczowskie dzieło. Ja z wyniku jestem zadowolony a teraz proszę o bardziej krytyczne komentarze. Jeśli kto chce moge zamieścić dokładny opis wykonania. Patrzcie i osądzajcie :lol: ...(zaraz jeszcze więcej fotek a potem o następnej dioramce :D )
"...lepiej zapalić świeczkę niż prosić o światło..."
Michalo Angelo
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27 2004, 8:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michalo Angelo »

troche fotek Tygrysa...
"...lepiej zapalić świeczkę niż prosić o światło..."
Michalo Angelo
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27 2004, 8:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michalo Angelo »

i jeszcze trochę fotek...cyba tyle wystarczy ale jak by co to piszczie lol
"...lepiej zapalić świeczkę niż prosić o światło..."
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

drzewka! drzewka! z czego robiles drzewka? ;P

jakies takie inne sie wydaja.... kupne, jakis domowy patent, czy urwałeś kawalek krzaka? ;P

tiger bardzo łądny :) a i dioramka daje rade (jak to te hip-hopowcy mawiają ;P)

pzdr
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Michalo Angelo
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27 2004, 8:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michalo Angelo »

drzewka: te iglaste to wrzos przyklejony kawałeczkiem plasteliny do gałązki a potem na to "kropelka", te liściaste: to jest taki choinkowaty krzak, można go spotkać w lesie lub nazrywać od sąsiadów z ogródka( ja mam od sąsiadów alee oni to po prostu wyrzucali :D ) w tym dyżym drzewku przyklejałem go tak jak iglaste czyli plastelina na gałązkę + "kropelka", a w tym mniejszym trzy cienkie gałązki związane u dołu i u góry grutem i w to wbijałem gałązki z tych( http://www.grzyby.pl/rosliny/foto/bl/bl ... na-ped.jpg ) krzaczków z lasu. nazywają się one Cyprysiki (wpisz to w googlach w grafice)
"...lepiej zapalić świeczkę niż prosić o światło..."
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

hm.... to jak to "zywe" krzaki... to pewnie za jakis czas ci sie ususzą... i beda zolte.... chociaz moznaby ich wtedy trysnac zielona farba.... nei probowalem jeszcze :) ale msuze stestowac :) dzieki za pomysl :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Michalo Angelo
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27 2004, 8:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michalo Angelo »

farby tam jest i to sporo :oops: ... są to różne rodzaje plakatówek (ciemny zielony, brązowo zielony, jasno zielony itp) naniesione pseudoaerogreafem czyli atomizerem (taki spryskiwacz jak jest na Off -ie od komarów)
"...lepiej zapalić świeczkę niż prosić o światło..."
Maciek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek »

Dioramka w porzadku, co do krytycznych uwag:ziemia jest troche za zolta(przynajmniej na zdjeciach)w lesie jest prawie czarna, no i drzewa wydaja sie troche blyszczace(po prysnieciu tyloma kolarami-ciemny zielony, brązowo zielony, jasno zielony;werniksik na mat i bedzie fajne)
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Hmm... Czy mi się wydaje, czy też to coś na gąsienicach to kamuflaż wiosenny?
Talib
Posty: 142
Rejestracja: śr cze 16 2004, 19:25
Lokalizacja: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Talib »

Po pierwsze primo, to jest wersja z roku 1944 :!: :!: :!: Pełne metalowe koła, inna kopóła dowódcy, MG 34 na wieży. Do kurska powinien być early H, czyli już z obłymi osłanami kolektorów, ale jeszcze ze starą kopółką dow. i niedopancerzonym celownikiem.

Nie wywierciłeś dziurki w hamulcu wylotowym, gąski mają jakiś dziwny kolor.
No i strasznie tam łyso, ani pół ludzika :(

dzewka mi się nie podobają... jakieś takie... dziwne :lol: wspomniany kolor ziemi...

Reszta w porzo ;-) :cry:
Jakub Jastrzębski
modelarz/teoretyk

Once to be a str8 man turns into wreck...
ODPOWIEDZ