NIEMIECKIE BECZKI I SKRZYNIE 1:72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

NIEMIECKIE BECZKI I SKRZYNIE 1:72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Był czas, iż szukałem onegdaj wzorców do malowań skrzyń i beczek używanych przez armię niemiecką. Odzew na post był niewielki, ale trochę informacji z róznych zresztą źródeł udało mi się uzyskać a teraz przedstawiam mały efekt tych dociekań w skali 1:72:
Obrazek
Obrazek
Elementy widoczne na zdjęciach pochodzą z różnych źródeł: część to żywice Marsa, część to magazyny części starych modeli a część to samoróbka. Może komuś przydadzą się te fotki.
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

super! a te orzelki i rozne napisy to kalki czy sam jakas metodą je zrobiles?? skrzynki swietne....

ja msuze poszukac amerykanskich skrzynek do dioramki... scenka bedzie przedstawiala smiglowiec i radiostacje w wietnamie... jak ktos ma jakies info to bylbym wdzieczny :)) (sorki ze podpinam ci się pod twoj temat....) :)

pzdr
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Napisy i rysunki malowałem sam z lupą w oku zaostrzoną wykałaczką i jednowłosiowym pędzelkiem.
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Michalo Angelo
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 27 2004, 8:26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michalo Angelo »

właśnie szukałem czegoś takiego do następnej dioramki, czy mógłbym poznać przepis na skrzynie i beczki wykonywane samodzielnie?? z czago je robisz(materiał, modelowanie itp.) z góry dzięki.
"...lepiej zapalić świeczkę niż prosić o światło..."
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

z lupa i wykalaczka??!! zazdroszcze precyzji :D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ODPOWIEDZ