Malowanie repliki karabinu- jakie barwy?*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
azghar

Malowanie repliki karabinu- jakie barwy?*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: azghar »

Witam,
poszukuję osoby z Warszawy albo okolic, która by podjęła się pomalowania mojej repliki karabinu G36C w barwy maskujące...
Karabin jest w 85% z ABS'u i w 15% z metalu... Niestety ja nie mam kompletnie sdolności plastycznych ani pojęciu o malowaniu modeli...

jeżeli tacy chętni się znajdą proszę o kontakt na maila:
azghar@poczta.onet.pl

dzieki

Azghar
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

A oto Moja replika M4 w kamo woodland w akcji.
Obrazek

wiele ladnie pomalowanych replik mozna obejrzec na stronie:
http://www.airsoftcanada.com/gallery/br ... =5&userid=

Karabiny nie są z reguły czarne...
Bardzo często SFy malują swą broń ze względu na to że czrny karabin o ładnych obłych kształtach (których w natóralnym środowisku nie znajdziesz) zdradza strzelca. Dlatego zastosowanie nawet zielonej taśmy klejącej (wojna w wietnamie), siatki maskującej, lub zwykłego 2-3 barwnego kamuflarzu rozbija kształty broni
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Na rynku jest sporo roznych producentow. Kto jest najlepszy? Co warto kupic? No i jak to jest z tymi malymi kuleczkami w koncu? Swego czasu latalem z paintballem. Jak AS sie ma do tego?
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Co do tego jaka firma jest najlepsza zdania są podzielone jedni mówią że Classic Army inni że Tokyo Marui. Ja uważam że jak bym miał możliwość zamiany na M4 Classicowskiego to bym nie skożystał. Co fakt produkty Classic Army wykonane są z metalu i posiadają mocniejszą sprężyne jednak wszelakie zębatki szybko się zużywają chociarz iż są opisywane przez producenta jako wzmocnione. Tokyo Marui tworzy repliki z ABSu jednakowoż "bebechy" tak szybko się nie zużyją jak w przypadku replik CA. Co do samej zabawy w ASG, uderzenie kulki na nieosłoniete ciało w szczególności z bliskiej odległości bolą, uderzenie w mundur czuć, natomiast w oporządzenie slychać. Jako że kulki nie pozostawiają śladu jak to jest w przypadku Painta każda osoba po trafieniu jest zobowiązana do oznajmienia iż został trafiony, system ten skutkuje, co fakt zdarzają się osoby co nagminnie oszukują jednak szybko wypadająz towarzystwa. Strzelanki są różne od typowych nawalanek w stylu wy idziecie tam my tam i spotykamy się tu, do typowo odworujących działań wojsk (tzn tworzone są różne scenariusze itp). Także ASG jest tańszy od paintballa. Co fakt start jest drogi gdyż zestaw maxi tj. karabinek z możliwością strzelania ogniem seryjnym kosztuje od 1000 do 4000 zł jednak koszty późniejsze są tańsze, np kulki 2500 szt można już kupić za 30 zł i to jest praktycznie wszystko co potrzeba na strzelanki, oczywiście są jeszcze wydatki w stylu upgread broni jednak jeżeli ktoś chce poprostu wypcząć aktywnie w sobotnie lub niedzielne popołudnie bez dodatkowych wydatków to replka sklepowa wystarczy. Więcej o ASG możesz poczytać na stronie www.wmasg.pl oraz na jego forum www.forum.wmasg.pl .

{EDIT}

A jaka replika jest najlepsza, wszystkie AEGi posiadają mniej więcej takie same osiągi więc jedynym kryterium jakim człowiek się kieruje przy zakupie repliki to jego własny gust i jaki model mu się podoba oraz który najlepiej się trzyma w dłoni.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ