Andrea Doria

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sadzior
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 18 2004, 14:40
Lokalizacja: Bielawa

Andrea Doria

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sadzior »

Witam wszystkich
Przymierzam się powoli do modelu "Andrea Dorii" (tak mnie jakoś korci żeby popróbować się z następnym liniowcem - żonka jeszcze nic nie podejrzewa), Szukam wszelkich przydatnych materiałów pomocnych w tego typu projekcie.
Będę wdzięczny i w miare możliwości postaram się zrewanżować.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

www.google.pl - tutaj ostatnio widzialem mnostwo materialow wlasnie o tym statku... polecam - inne statki tez tam sa.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
vwsmok
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 31 2004, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vwsmok »

kopajt: z tym mnóstwem to troche przesadziles. Sam kiedys szukalem - kilka pocztowek i mnóstwo opisów zderzenia ze Stokholmem to nieduzo jak na model. A andreadoria.org od jakiegos czasu "ne bangla". Czasem naprawde jedyne wyjscie to zapytac. Jeden post, a nawet kilka serwera nie zadusi.

W ogóle ostatnio na wszystkich forach jakis "trynd na splawianie do googla"...
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany)
Awatar użytkownika
Sadzior
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 18 2004, 14:40
Lokalizacja: Bielawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sadzior »

Witam ponownie
O "AD" jest na necie tak żenująco mało przydatnych informacji (oprócz jednego Holendra chyba nikt nie podjął powaznie tematu, ale jego dzieło to raczej nie moja technologia i skala budowy ale dla ciekawskich link: http://home.planet.nl/~denne073/contents.html ), więc postanowiłem zabrać się za coś bardziej bliskiego sercu Polaka czyli TS/S Stefan Batory. Część planów publikowanych w MODELARZU dzięki LOK-owi juz mam (brak ostanich dwóch części i tu licze na pomoc forumowiczów) Model będzie w technologi kartonowo-drewniano-aluminiowej (ale jak znajdę jakieś inne wdzięczne tworzywa nie zawacham się ich użyć)
Moje zsadnicze pytanie to czy ktoś próbował łączyć karton z włóknami szklanymi przy pomocy żywicy epoksydowej (nawiedza mnie pomysł zrobienia z takiej mieszanki szkieletu), a jeżeli tak to czy takowy materiał jest obrabialny przez zwykłego śmiertelnika (tzn. da się kroić i szlifować ręcznie) :?:
ODPOWIEDZ