M 24 Chafee

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

M 24 Chafee

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Zbudowałem swego czasu model Hasegawy w skali 1:72 czołgu M 24 Chafee i prezentuję Wam kilka fotek gotowej repliki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Model wykonany w zasadzie prosto z pudełka, z dodaniem jedynie kilku bambetli z żywicy, bądź wykonanych od podstaw. malowany Humbrol 155 Olive Drab. Figurka czołgisty pochodzi z podręcznego magazynu.
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Fajny, podoba mi się. Ale skoro już włożyłeś tyle pracy, to spróbuj jeszcze jakoś kanistry przymocować, bo jak czołg ruszy, to jako żywo pospadają. Że o wiaderku nie wspomnę.

Uśmiech przyczepiony,
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Modelik fajowy, ale jak dla mnie trochę "za czysty" :) Ale czy możesz jeszcze dodać parę fotek Królewskiego Tygrysa widniejącego na dole, jestem jak najbardziej zainteresowany. :!:



Pozdro ;-)
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Edmund_Nita pisze:Fajny, podoba mi się. Ale skoro już włożyłeś tyle pracy, to spróbuj jeszcze jakoś kanistry przymocować, bo jak czołg ruszy, to jako żywo pospadają. Że o wiaderku nie wspomnę.
Nie spadna, bo sa przyklejone :haha:. Przepraszam, nie chcialem sie powstrzymywac :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
robmario
Posty: 117
Rejestracja: sob lip 03 2004, 10:36
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robmario »

Robert Karwan pisze:Modelik fajowy, ale jak dla mnie trochę "za czysty" :) Ale czy możesz jeszcze dodać parę fotek Królewskiego Tygrysa widniejącego na dole, jestem jak najbardziej zainteresowany. :!:
Dzięki za opinię. Natomiast w sprawie zdjęć Kingtigera to proszę bardzo oto one:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Model to PzKpfw VIB Tiger II Revell 1:72 w malowaniu pudełkowym, bez dodatków oprócz figurki czołgisty i kilku narzędzi. Siekiera widoczna na zdjęciach jest już zamieniona na mniejszą, bo ta widoczna okazała się nie do udźwignięcia dla członków załogi.
Ja zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Robmario - modeliki są fajne, ale mam zastrzeżenia do techniki wykonywania zdjęć. Otóż w większości przypadków dajesz oświetlenie z tyłu, co powoduje zaciemnienie frontu modelu, dodatkowo zwiększone przez zbyt jasne tło. Pokombinuj z tym światłem i tłem, będzie lepiej widać szczegóły.
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Fajny ten Tygrys :spoko: bo w ambushu, zrobienie tego modelu jest w moich najbliższych planach, ale bedzie w 1/35 i takim samym malowaniu.





Pozdro ;-)
ODPOWIEDZ