PWS-A(Avia-BH-33) i spadochron siedzeniowy*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

PWS-A(Avia-BH-33) i spadochron siedzeniowy*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Kończę kilkumiesięczną ,,wojnę,, z (Avią) i w związku z tym mam dwa pytania do Kolegów:

1-Jak wyglądało wykończenie obrzeży kabiny ?
Czy to było wykładane poduszką skórzaną czy też inny sposób ?

2-Interesuje mnie spadochron siedzeniowy z tamtych lat. wszelkie rysunki,zdjęcia itp. Głównie w fazie złożone ale z dobrze wodocznym układem szelek uprzęży itd.


Pozdrawiam !


---------------------------------------------------------------------
piękno tkwi w szachownicy a diabeł w szczegółach
=======================================
Awatar użytkownika
bedrzich
Posty: 60
Rejestracja: pn mar 10 2003, 13:50
Lokalizacja: OTHH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bedrzich »

Raczej plecowy - przedwojenne lotnictwo polskie uzywalo spadochronow plecowych! Oprocz polskiego spadochrony takie uzywala takze.... Luftwaffe. W watku o Karasiu na forum glownym zdj. 3 widac zaloge przed samolotem zakladajaca takie spadochrony. Zreszta - zapytaj sasiadow
;-)
A obrzeze kabiny - skora, ale tutaj najlepiej podeprzec sie zdjeciem.
Pozdrawiam!
-- --------------------------
PAPIERU!!!
Awatar użytkownika
KayFranz
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 12 2004, 20:17
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KayFranz »

Hmm, PWS-A - pewnie karton z Małego Modelarza?
Ja się co prawda przymierzam do żywicznego ARDPOL-a, ale papierzaka też skleiłem parę lat temu.
Interesuje mnie co innego:- plany - bo w zasadzie to u nas posucha na Avię BH33 (albo PWS-a). Mam fajne plany z baaaardzo starego Modelarza - tak gdzieś z połowy lat 50-tych, dobre są też materiały z Fanatyka Plastiku + ostatnio wydany Morgała - i w zasadzie to koniec mojej wiedzy, bo reszta to albo kopie albo przedruki, albo rysunki tak makabryczne, że szkoda czasu. Masz może coś jeszcze?
Krakus
Posty: 120
Rejestracja: czw kwie 03 2003, 9:53
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krakus »

Ale gapa ze mnie z tym spadochronem siedzeniowym, skojarzyłem to sobie z tym, że miska siedzeniowa jest głęboka, podobnie jak w ,,jedenastce,, a skoro głęboka to spadochron siedzeniowy co oczywiście nie jest prawdą. Chyba podaruje sobie ten spadochron, aco do obrzeża kabiny to zaryzykuje stwierdzenie, że obrzeże byłookładane skórą w myśl przysłowia ,, ten cozapomniał okularów tego nie zauważy a ten co się na tym nie zna będzie myślał, że tak ma być,, no i wszystko będzie w porządku, a za podpowiedzi wielkie dzięki.

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

W PZL P-7 obrzeże kabiny, skórzane, miało barwe brązową lub czarną, więc w przypadku Avii może być podobnie.
ODPOWIEDZ