Flakpanzer 38(t) "Gepard" relacja z budowy.......

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Radek Kotecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kotecki »

Jak robiłem zdjęcie to lufa jeszcze nie była wklejona lecz tylko luźno wsadzona dlatego jest lekko krzywa
Radek Kotecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kotecki »

Witam
Prace nad Flakiem nareszcie dobiegły końca.Piszę "nareszcie" gdyż nie była to najprzyjemniejsza część budowy, a nawet już chwilami miałem dosyć.A to z powodu mnóstwa drobnych elementów i kruchości całej konstrukcji.
Tak właściwie do skończenia modelu pozostało mi już niewiele.Finisz zbliża się nieubłaganie.Pozostaje jeszcze dokleić burty przedziału załogi (będą częściowo opuszczone) i błotniki (tych jeszcze nie mam) i ......... malowanie :)
Dobra teraz fotki:
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

No, rzeczywiście pełno drobnych elementów. Ale dzięki temu efekt końcowy będzie powalający :twisted:
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Jest jedna "lipa" w twoim flak'u - oś celowania celownika nie pokrywa się z osią celowania lufy!
Pozdrawiam,
Maciej
Radek Kotecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radek Kotecki »

Maciej pisze:Jest jedna "lipa" w twoim flak'u - oś celowania celownika nie pokrywa się z osią celowania lufy!
Pozdrawiam,
Maciej
Hej Maciej dzięki za uwagę.
Faktycznie lufa i celownik nieco rozmijały się w poziomie.
Błąd został skorygowany.Szkoda,że Alan nie daje możliwości zdobienia ruchomego celownika,a samemu już mi sie nie chciało tego robić.
Pozdrawiam
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

A tak między nami, nie ma takiej broni strzeleckiej czy artyleryjskiej, w której oś przyrządów celowniczych pokrywa się z osią lufy lub jest do niej równoległa. Maciej, a co to jest "oś celowania lufy"?

Uśmiech celowniczegokażdegorodzajubronistrzeleckiejbędącejnawyposażeniunaszejarmiiwlatachsiedemdziesiątychubiegłegowiekuzwyjątkiempociskówstrzała,
TomBazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomBazz »

Pięknie to wygląda bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tylko jak ty to pomalujesz, jeśli jest tyle szczegółów jak ty dochodzisz tam pędzelkiem. Przy malowaniu figurek z Warhammer'a czasami nie mogę dokładnie dostać się do szczegółów a co dopiero tutaj.
Pozdrawiam i oczekuje na dalsze dokonania. :D
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Eeee... Edziu,
O co Ci chodzi? Radek "zajarzył"!
Pozdrawiam,
Maciej
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Eeee... Maciej, mnie nie chodzi o "zajarzenie". Mnie chodzi o czystość języka. Fachowcy muszą się fachowo wyrażać. A więć "oś lufy" zamiast "osi celowania lufy", a także "linia celowania" zamiast "osi celowania". I tylko o to.

Uśmiech osiowato-liniowy,
Ostatnio zmieniony czw wrz 09 2004, 9:01 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

TAK JEST, MISTRZU!
ODPOWIEDZ