Pomocy- potrzebne malowanie do F/A-22 Raptor*

technika, historia, dokumentacja, linki itp.

Moderatorzy: kartonwork, Aviator, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubabuda
Posty: 28
Rejestracja: wt cze 29 2004, 20:34
Lokalizacja: Zachodnia Wlkp

Pomocy- potrzebne malowanie do F/A-22 Raptor*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kubabuda »

Właścowie to głupio wyszło. :( Chcę kupić model F/A-22 Raptor -seryjną wersję tego myśliwca- z internetu. Aby zmniejszyć koszty, chciałem jeszcze kupić tam farby. Problem polega na tym że nie wiem jakie. A na pewno takiej farby nie mam, bo nie mam żadnej. :oops: Po prostu dotychczas kleiłem modele w klubie modelarskim. Zanim zacząłem tworzyć własny warsztat,filia tegoż klubu w mojej miejscowości się rozpadła. :cry: I teraz nie wiem: warto dobierać farbki ,,na oko" według zdjęć z internetowych stron Raptora? :-? Gdyby ktoś z Was miał numery tych farbek z Revella, Humbrola lub Pactry, to błagam o nie :!: :!: :!:
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Kurna no niestety nie napisalem tam jakich kolorow uzylem a pamiec juz tez nie ta abym pamietal jaki model czym malowalem :cry: Moge Ci podpowiedziec tylko jak to wyglada w FS. Wszystkie powierzchnie w kolorze jasnoszarym ( Light Compas Gray FS 36375 ) Na to nanioslem plamy w kolorze ciemnoszarym ( Dark Ghost Gray FS 36320 ) Ten drugi dobralem sam na podstawie materialow , ktore posiadalem . Instrukcja w tym miejscu podawala ciemnoszary ( Dark Gull Gray FS 36231 ) ale jakos mi nie pasowal . Zdziwilem sie troche trescia Twojego pytania bo w modelu bedziesz mial podane kolory ale pewnie chcesz uzbroic sie w farby zanim otrzymasz model ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Dmitruk
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 27 2004, 22:19
Lokalizacja: Łańcut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Dmitruk »

Wszystkie samoloty malowane w tym schemacie mają użyte kolory
Light Compass (Ghost) Grey- FS 36375 odp. H-127
Dark Compass (Ghost) Grey- FS 36320 odp. H-128
Odnośniki do FS i innych farb prześledź na tym forum tu:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=554
Stąd będziesz przekierowany do innych stron, gdzie są odpowiedniki
Pozdrawiam
Piotrek
__________
na warsztacie:
najbliżej ukończenia AMX
ODPOWIEDZ