IDF Hummer - czyli coś izraelskiego

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

IDF Hummer - czyli coś izraelskiego

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Model który Wam prezentuje zbudował mój przyjaciel z Krakowa Maciek :D Postanowiłem pokazać jego pracę szerszej publiczności ponieważ on sam miał pewne obawy, jednak po moich usilnych namowach zdecydował się na to :) Model przedstwia Hummera w wersji izraelskiej z z wyrzytnią rakiet przeciwpancernych TOW w skali 1/35. Sam pojazd to model Academy Minicraft w wersji podstawowej amerykańskiej to przebudowy na wersję IDF Maciek użył konwersji zywicznej firmy CMK-a. Sama wyrzytnia w modelu Academy była złej jakości dlatego została wymieniona na odpowiednik pochodzący z firmy AVF -Club. Model posiada bardzo dużą ilość izraelskiego wyposażenia dodatkowego co jest cechą charakterystyczną wszystkich pojazdów IDF. Do pomalowana Maciek użył akrylowej farby Life Color Israel Sand. Model został dość mocno ubrudzony pigmentami pastelowymi CMK-a i mocno "odrapany" mialo to na celu podkreślenie "działalności bojowej" tego Hummera.

Mam nadzieję, że może dzieki Waszym wypowiedziom Maciek pokusi sięo przeprowadzenie na forum jakiejś całościowej relacji z budowy modelu bo wiem że mocno pracuję nad nowym tematem ;-)

Pozdrawiam Paweł :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
lisu
Posty: 52
Rejestracja: pt cze 25 2004, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lisu »

Mnie sie tam samochodzik podoba, niepotrzebne były żadne obawy, dobrze że go na to namówiłeś Fidel, może namówisz go jeszcze na pokazanie innych modeli, czekamy z niecierpiliwością.
Pozdrawiam moja przyjaciółke Monisie :)
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Re: IDF Hummer - czyli coś izraelskiego

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Fidel pisze: Maciek pokusi sięo przeprowadzenie na forum jakiejś całościowej relacji z budowy modelu bo wiem że mocno pracuję nad nowym tematem

Czy Maciek jest uzytkownikiem naszego forum :?: Bo jesli tak to powienien dostac :bojka: za to ,ze sie wczesniej nie odzywal . Model cacy tylko jak dla mnie troche za wielki balagan na pace . Jest tam tyle tego , ze oczy skacza mi z jednego detalu na drugi ale jakos nie moga sie zatrzymac na tym czyms . No wlasnie na czym :?: Brakuje mi tam jakiegos glownego elemetu ale sam nie wiem czego :cry: Nastepny model Macka :?: Dawac go tutaj :food:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Jejku, jak tam ludzie z tyłu potafili znaleźć cokolwiek?

Model bardzo szczegółowy, szkoda, że nie zrobiliście klku zbliżeń na ten cały bałagan z tyłu pojazdu. Tu się zgodzę z Okonkiem, że oczy skaczą z elemenu na element.

gulus
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Nie ma tam aż takiego bałaganu. Biorąc pod uwagę, że to bohater "działań bojowych", należy uwzględnić fakt, że oprócz wyposażenia standardowego żołnierze lubią sobie chomikować inne wyposażenie na zasadzie "a nuż się przyda". Pewnie po powrocie do macierzystej jednostki połowa z tego "bałaganu" musiałaby zniknąć. Poza tym Fidel pisze, że te pojazdy IDF (co to jest? nie znam się na tym) charakteryzowały się bogatym wyposażeniem. Zatem pod tym względem chyba wszystko jest w porządku.
Maciek, buduj i pokazuj! Nie masz się czego wstydzić.

Uśmiech bałaganiarsko-uporządkowany,
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

IDF - Israel Defence Forces
(czy jakoś tak - za składnię łba sobie uciąć nie dam)
zapraszam na Forum Historyczne
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Dokładnie tak jak piszesz Peter :) Sorry, że tego nie wyjaśniłem ale zajmuję się już trochę czasu "tematem izraelskim" i wdarła sie rutyna :-?

Pozdrawiam Paweł :)
Ukończone: M 113 Fitter
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam :) Jakoś Paweł nie mogę pojąć dlaczego Maciek miał jakiekolwiek obawy przed zaprezentowaniem swojego modelu. :lol: Naprawdę fajnie wyszedł. A tym bardziej, że Jego prace są wykończone w taki sposób który mi sie najbardziej podoba. Wzorowo, masz fotki Jego innych modeli :?: :?: :?:



Pozdro ;-)
Maciek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek »

bardzo dziekuje za pozytywne komentarze do mojego modelu, skoro sie podoba to po postaram sie zamiescic zdjecia mojej jedenastki(sdkfz), oraz panzer I. Inne moje modele nie nadaja sie do chwalenia.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No wiec jestes :lol: Witamy na forum :piwo:
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ