To mój pierwszy raz - JEEP

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
jarski
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 12 2003, 16:30
Lokalizacja: Żywiec

To mój pierwszy raz - JEEP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarski »

Witam

Z nie małymi obawami chciałbym pokazać mój pierwszy model z plastiku (Jeep & M34 tactical TRUCK – Revell 03029). Nie porzucam kartonu, ale pojazdy 1:35 to będzie doskonałe uzupełnienie. Model z gatunku bardzo prostych, żeby nie powiedzieć prostackich. Szpachlowanie, a przede wszystkim malowanie ma przede mną jeszcze wiele tajemnic. Założeniem modelu było umieszczenie jeep-a w scenerii zimowej zarytego w śniegu (układ jezdny i reszta są beznadziejne w tym modelu). A oto efekty :roll:
Pozdrowienia
Jarski
http://www.modele-zywiec.org/
Awatar użytkownika
jarski
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 12 2003, 16:30
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarski »

... i jeszcze
Pozdrowienia
Jarski
http://www.modele-zywiec.org/
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Fajny jak zrobiłeś śnieg
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

A witam platikowego kolegę widzę, że pojazdy w trzy-piątce będą gościć na forum super :spoko: A widzisz Jarek mówiłem, że wyjdzie bardzo dobrze Obrazek No mam nadzieję, że nastepnym razem będzie pełna relacja. Jak wiadomo pierwszy raz nie jest straszny tylko trzeba wiedzieć jak zacząć :lol:

P.S. Bardzo dobrze wygląda całe dodatkowe wyposażenie.

Pozdrawiam Paweł :D
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Brakuje mi jednego... troszkę za czysto w środku Jeepa :) Więcej śniegu, błota trochę i będzie bardziej realistycznie. Śnieg, rzeczywiście, wyszedł Ci świetnie !!! :)
GCBA w montażowni :)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

To samo chciałem napisać, co wisa - trochę "bałaganu" w środku by się przydało. Poza tym, czy Amerykańcy tak sobie zimą jeździli bez plandeki? Oczywiście, też chciałem napisać to co wisa - śnieg wyszedł Ci świetnie. Powiedziałbym nawet, że rewelacyjnie. Puścisz trochę pary o tym, jak ten biały puszek zrobiłeś?

Śnieżny (bo lato do bani) uśmiech,
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Mnie się też bardzo podoba :spoko: Oglądając takie prezentacje zaczynam powoli doznawać uczucia zazdrości i to mnie cieszy już mniej. Śnieg jest super. Można ulec złudzeniu że prawdziwy. W pierwszej chwili też sobie pomyślałem, podobnie jak koledzy, że skoro tak zarył i taki zasypany to w skrzyni ciut, ciut za czysto. Ale za chwilę błysnęła mi myśl że jechał z rozłożoną plandeką a jak się zakopał to chłopcy plandekę zdjęli by ułatwić dostęp do gratów. Tak więc jeżeli ją złozyli śniegiem do środka to wszystko jest OK... :)
PS. Również chętnie posłucham jak się robi tak realistyczny śnieg.
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Bardzo fajny model. Jedna rzecz mi się nasuwa na myśl -- chyba byłoby bardziej realistycznie gdyby rzeczy zrobione z płótna (płachta i plecak) były bardziej matowe od metalowych czy drewnianych. Ale wogóle to bomba -- zwłaszcza śnieg i ślady na nim.
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Wow :shock:
Śnieg bomba :spoko: Dołącze się do przedmówców o przepis na takie cudo.
Co do brudzenia, trochę śniegu w środku by się przydało, ale żadnego błota, błoto zamarzło i się nie roznosi wszędzie :oczko:
Model faktycznie jest prościutki i uproszczony aż do bulu, więcej z niego można wycisnąć tylko blachami i żywicą. Ale za to ma fajne oponki.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

qrchak, błotko musi być, ale, tak jak mówisz, zamarznięte. Trochę więcej brudu :)
GCBA w montażowni :)
ODPOWIEDZ