Wzorniki kolorów

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Zablokowany
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Wzorniki kolorów

Post autor: OldMan »

Witam i pozdrawiam całą brać modelarską !!!

Po dłuuuuuugiej przerwie w modelowaniu, postanowiłem wrócić do tego wspaniałego hobby. Od pewnego czasu mam dostęp do neta i kiedyś,
od tak sobie wpisałem do "gogli" hasło: modelarstwo. No i się zaczęło!
Przeglądałem setki witryn, aż oczy bolały (efekt widać). Ponieważ z dawnych lat zostało mi trochę modeli, postanowiłem zacząć od nowa.
Mam niezłe wyposażenie warsztatu, ale brak umiejętności w tym zakresie.
Dlatego od dłuższego czasu przeglądam to wspaniałe forum i łykam wiedzę bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Od wczoraj mam urlop i pora zacząć.

Ale brakuje mi jednej rzeczy: wzorników kolorów.
Czy ktoś wie gdzie można nabyć wzorniki kolorów (malowane lub napylane jak kto woli) firm: Tamiya, Pactra, Model Master?
Wydaje mi się, że taka rzecz powinna być u każdego modelarza, a może się mylę?
Szemhazej

Post autor: Szemhazej »

Witam. Wzorników nie mam, ale moge służyć przelicznikiem kolorow kilku firm. Jak Pana to interesuje prosze o info to przesle na maila.

Pozdrawiam Szem.
Ostatnio zmieniony wt lip 06 2004, 22:24 przez Szemhazej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Artur Domański »

Odrobine moge podesłac na maila, co sie zas tyczy kupna to trzeba molestowac sprzedawce w jakims dobrym sklepie modelarskim
Zenek-Tamiya

Post autor: Zenek-Tamiya »

Wiesz nie za bardzo wiem czy o to Ci będzie chodzić. Mam link do strony farbek Humbrola - http://www.modernmodels.com/Humbrol.htm .Tutaj masz pokazane kolory i oznaczenia farbek, moze Ci sie przyda.
Mam jeszcze pare innych:
http://www.modernmodels.com/Humbrol2.htm
http://www.modernmodels.com/Humbrol3.htm
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Artur Domański »

Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Vivit »

co do wzorników to nie wiem ale jest fajna stronka o przelicznikach....
http://www.minilotnictwo.hg.pl/kolor_m.html
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
vwsmok
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 31 2004, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwsmok »

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany)
Awatar użytkownika
hornet
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 02 2004, 19:00
Lokalizacja: Jawor

Post autor: hornet »

Witam. Mam chyba to o co Ci chodzi. Jest to katalog HUMBROL (THE COLOR SYSTEM). Jest tam wszystko na temat farb tej firmy, a przede wszystkim probki kolorow i barw. Sa rowniez tabele zamiennikow(REVELL, TESTOR, TAMIYA). Katalog ten kupilem w firmie
SK MODEL II
Grażyna Polak
ul. Jarowa 5
80-217 Gdańsk
tel. (058) 346-79-53 w.25
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

Post autor: OldMan »

Dzięki Hornet. Oto właśnie mi chodzi, tylko innych firm (MM, Tamiya, Pactra). Humbrola mam, takie śmieszne dwukartkowe wydanie z przed iluś tam lat. Przymierzałem się do zrobienia własnoręcznie, ale primo: koszty - 120 barw Pactry x 4.00 zł = szok cenowy, a gzie robocizna? No, gdyby było zapotrzebowanie to może bym się skusił. Pierwsze
próby mam za sobą (Pactra - mam ok. 60 kolorów)
Pozdrawiam wszystkich.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
hornet
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 02 2004, 19:00
Lokalizacja: Jawor

Post autor: hornet »

Kontaktowałem sie z firma EMPEX z Wroclawia ktora jest dystrybutorem farbek PACTRA i dowiedzialem sie ze tabela zamiennikow jest wlasnie przygotowywana w drukarni i bedzie gotowa okolo wrzesnia. Bedzie to kosztowalo ok 5zl. Dowiedzialem sie tez ze PACTRA na rynek amerykanski rozprowadza inne kolory nie u nas i maja tylko katalogi farbek rozprowadzanych u nich. Takze mozesz zaczekac jeszcze troche i nie bedziesz musial sie meczyc :)

Pozdrowinka.
Zablokowany