[relacja] Junkers Ju 88 C-6 (Military Model 3-4/2003)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1051
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Swinger. Nie oto chodzi czy Cię ciągnie, tylko o to, że moim zdaniem w standardzie osiągnąłeś taki wysoki poziom, że już nie wiele można tu zrobić. Twoje cyzelowanie dla wielu nie będzie widoczne poza zbliżeniami na forum.

Jedyną rzeczą, którą możesz zadziwić a nie tylko dołować poziomem wykonania, będzie chyba tylko mechanizacja albo przejście do RC.

Mistrzowie RC, drżyjcie :!: ;-)
Ostatnio zmieniony ndz gru 12 2004, 0:28 przez jhradca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Hmm, hmm ...

Pozdrawiam,
Maciej
kowalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kowalin »

JAK JA BYM TAK ROBIL TO BYM NIC INNEGO NIE ROBIL I NA TYM ZARABIAL !!! (gdyby ludzie mieli kase zeby kupowac rzeczy piekne i niepotrzebne) chyle czola, Wesolych Swiat
Awatar użytkownika
SeventhSon
Posty: 67
Rejestracja: ndz wrz 12 2004, 1:36
Lokalizacja: Warszawa/ Chełm

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SeventhSon »

:lol:
Szczegółowo opisy procesów technologicznych i uwagi- na gorąco z realizacji zawsze pomagają...
Dzięki za relację!
Każdego dnia znajduję coś, co budzi moje ździwienie i zaciekawienie
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

No dobra. Stateczniki. Spójrzcie, z ilu części to draństwo się składa - ale za to też wygląda jak prawdziwe. ;-) Poza tym porządny szkielet właściwie wyklucza możliwość zwichrowania (skręcenia) stateczników i sterów.

Obrazek

Końcówki wyobliłem na gumce za pomocą zaokrąglonych przedmiotów:

Obrazek

Tak wyciąłem i wzmocniłem trymery:

Obrazek

A tak wygląda prawie gotowy statecznik z luźno założonym sterem (trzeba jeszcze dodać zaczepy steru i to coś, co rusza trymerem - ale to już przy okazji montażu):

Obrazek

Obrazek
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

I to wszystko będzie się jeszcze ruszać ??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Nie musi się ruszać, wystarczy , że wygląda i to jak wygląda.

gulus
Awatar użytkownika
Hellios
Posty: 165
Rejestracja: ndz lut 08 2004, 19:34
Lokalizacja: Luzino
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hellios »

Właśnie .... jakaś dziwna mania z tym ruszaniem się elementów. Przecież modele redukcyjne robi się po to by jak najbardziej odzwierciadlały rzeczywistość, ale wyglądem - tak mi się przynajmniej wydawało. Przecież taki model stoi sobie spokojnie na telewizorku tudzież w gablocie i po kiego czorta mają mu się stery ruszać. Co gorsza gdy z czasem wyrobi się ciasne pasowanie tego elementu będzie on opadał i trzeba go będzie przykleić tak czy siak. Gdy jakiś ruchomy właz ma na celu możliwość prezentacji wnętrza modelu to rzecz jest jasna, ale jakie mogą być tego inne cele ??
Gdyby materiałem było coś bardziej trwałego << np. drewno >> to można zrobić dziecku zabawkę << ew. sobie ;-) >>
Co myślicie na ten temat ??
Sorry Swinger za off topic, jeśli taka twoja wola założę osobny wątek ...
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Teoretycznie mógłbym bez problemu zrobić te stery ruchome, ale tego nie zrobię (Gała zaraz mnie za to zjedzie :)). Poniżej wyjaśnienie.

1. Ster będzie zamocowany na dwóch metalowych osiach (jedna, ta przy końcówce, jest już założona, widać ją na fotce od spodu) - instrukcja przewiduje przyklejenie steru za pomocą kartonowych kółeczek średnicy 1mm imitujących osie, ale ja wolę zrobić to z metalu, żeby ster nie odpadł np. w transporcie na konkurs.

2. A więc w chwili obecnej ster jest ruchomy (drugi metalowy zawias będzie przy kadłubie - już wywierciłem odpowiednie dziurki i sprawdziłem, wszystko pasuje).

3. Ale przykleję go na stałe, ponieważ:
a) stery byłyby luźne i prawdopodobnie jeden z nich opadałby niżej niż drugi,
b) Trochę śmiesznie by wyglądało, gdyby przy podnoszeniu jednego steru drugi byłby nieruchomy (nie można tego problemu łatwo rozwiązać, bo pomiędzy statecznikami jest komora podwozia), nie mówiąc już o wolancie,
c) kąty wychylenia sterów na pewno byłyby inne niż w oryginale,
d) jak zauważył Hellios, to jest model redukcyjny, a nie zabawka - teoretycznie nikt (także sędzia, teoretycznie) nie powinien dotykać tych sterów swoimi brudnymi łapami ;-),
e) musiałbym być konsekwentny i zrobić ruchome także lotki, klapy i ster kierunku, co byłoby mocno skomplikowane.

Jeżeli ktoś chciałby rozwinąć dyskusję, to niech może lepiej założy osobny wątek, żeby za wiele tu nie mieszać... Temat jest niewątpliwie ciekawy, choć wiele zależy tu jednak od indywidualnych upodobań. Kiedyś jeden gość pokazał mi rewelacyjnie zrobiony model Grummana F3F (Revell, 1:32) z ruchomymi lotkami itd., odsuwaną kabiną pilota i chowanym podwoziem... Ekstra bajer (fabryczny zresztą), ale realizm na tym jednak ucierpiał, zwłaszcza jeżeli chodzi o wygląd podwozia. BTW - niechże ktoś wyda Grummana F3F w kartonie, tylko porządnie!!! Ma być srebrny z żółtym płatem! :razz: To jest taki fajny samolot.
Awatar użytkownika
dudus
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 03 2004, 10:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dudus »

ZRÓB GO CAŁĘGO W TYM MALOWANIU NIE WIDZIALEM TEGO BOMBARDIERA JA SKONCZYLEM Z GPM`u ALE TY MASZ LADNIEJSZEGO :roll:
OLFA Ostro tniemy
www.dudus.com.pl
ODPOWIEDZ