"Pustynna Burza" M1A1 Abrams. 1/35.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

"Pustynna Burza" M1A1 Abrams. 1/35.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Obserwując prace innych forumowiczów nad współczesnymi konstrukcjami postanowiłem i ja coś w tym temacie zrobić. ;-) Dostałem swego czasu od kolegi Irackiego T 69 z Trumpetera i tak sobie zalegał na półce wśród innych modeli. Widząc na stronach modelarskich różne typy czołgów z przeogromnej rodziny czołgów T i wielu ich modyfikacji postanowiłem, że zrobię właśnie ten model. Oglądając wypraski i posiadaną przez siebie dokumentację nie znalazłem poważnych błędów. Natomiast na pewno trzeba wymienić gąsienice.
Jeżeli ktoś z was posiada jakieś ciekawe zdjęcia tego czołgu to z miłą chęcią skorzystam z pomocy i rady.
Czołg będzie lekko uszkodzony. W swoich zbiorach figurek mam dwóch Irackich czołgistów oraz dwa zestawy Marines z Dragona. Scenariusz dioramki jest więc prosty. Uszkodzony czołg, dwóch poddających się Irakijczyków i Marines biorący ich do niewoli. Tylko tło muszę do tego wykombinować, pewnie coś z gipsu wymodeluję. :twisted:
Więcej zdjęć czołgu: http://tanxheaven.com/type69/type69dux.htm



UWAGA. Dla wszystkich czytających tę relację po raz pierwszy. Po awarii serwera niniejszego Forum nie jestem w stanie odtworzyć wszystkich zdjęć jakie od początku Tu się znajdowały. Wiele zdjęć po prostu skasowałem ze swojego komputera. Całość jest więc trochę uszczuplona. Staram się jednak jak najwięcej z tego odtworzyć.


Pozdro. :)
PS. Radek, obiecuję że następny będzie RSO. :D
Ostatnio zmieniony sob kwie 02 2005, 19:55 przez Robert Karwan, łącznie zmieniany 3 razy.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No , no . Robert niezle sobie to wymysliles :shock: Bede Ci kibicowal ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Dzięki Okonku. :spoko: Nabyłem dzisiaj metalowe gąsienice do tego modelu, firmy Friulmodel. Cena trochę zwala z nóg. :shock: Kończąc figurki do dioramki T 34 powoli biorę się za wannę, koła i zawieszenie.



Pozdro :lol:
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Hmmmm, nikogo to nie interesuje poza Okonkiem? :( Więc będzie specjalnie dla niego. :lol: A wracając do modelu, mając pojedyńcze ogniwka gąsienic, postanowiłem zrobić ruchome wahacze kół. Trochę nie mam pomysłu jeszcze jak to zrobić, ale na pewno coś wykombinuję, Niedługo pierwsze zdjęcia.


Pozdro :)
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Robert spoko :spoko: mnie zawsze interesują twoje prace szczególnie, że malujesz modele w sposób który mi bardzo odpowiada. sam model z Trumpetera nie jest rewelacyjny daj zdjęcie wanny zobaczę jak sa tam zaprojektowane gniazda wahaczy myslę że może coś ci doradzę w tym temacie.

Pozdrowienia od zapracowanego Fidela :D
Ukończone: M 113 Fitter
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Robert. Nie posądzaj nikogo o to, że nie interesuje się Twoim wątkiem, bo nie ma wpisów. Ja tu jestem chyba już szósty, albo siódmy raz. I mimo, że nie dokonywałem wpisu, to jestem tym wątkiem niezmiernie zainteresowany. Chociażby z tego względu, że sam (za namową Wujka) buduję militarną dioramę i to bez żadnego uprzedniego doświadczenia w tej dziedzinie. A gdzie mogę się czegoś nauczyć, jak nie od mistrza? Myślę, że takich jak ja jest tu znacznie więcej. Pokaż jakieś zdjątka, to się ujawnią - uderz w stół, a nożyce się odezwą. Bez obawy!!!

Uśmiech dioramiczny,
Awatar użytkownika
szpejarz
Posty: 310
Rejestracja: wt mar 04 2003, 21:28
Lokalizacja: Kraków (miasto Królewskie)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szpejarz »

Edek słusznie prawi
Norske Love 1:75 - początek krucjaty 2006 ... a dalej to się zobaczy :)
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

OOOOOOO i mi się dostało. :oops: Wcale nie miałem takiego zamiaru. Po porostu, ledwo zacząłem coś robić po dłuższej przerwie, a tu wena twórcza mnie opuściła i takie zdanie napisałem.
Pogoda do kitu, deszcz pada, zimno, :-? więc coś by się porobiło a tu nie ma chęci. Jeszcze parę takich wpisów a solidnie wezmę się do roboty. :lol:


Pozdro ;-)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

"Jeszcze parę takich wpisów i " ... właśnie Robercie .
Mam ten mój wpis powtórzyć kilkakrotnie ? Cóż za problem . Mogę .

Też nie wpisuję komplementów na siłę . Ale chcę widzieć wszystko i oglądam prawie wszystko / na ile czas pozwala / .
A to co Ty pokazujesz oglądam z wielką przyjemnością .

:) ... Wystarczy ?
Radagast

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Radagast »

Bardzo jestem ciekaw co wyjdzie z tego Twojego T 69.Mam nadzieje,że sie nie przerzucisz na wspólczesną pancerkę,chyba bym tego nie zniósł.Oczywiście bede ci kibicował.Chętnie podesłałbym Ci jakieś materiały ale wiesz,żę to nie mój temat.
Trzymam Cię za słowo z tym RSO,nie wymigasz się!!!
Dzięki za wpis na WW2MM i sorry,że piszę dopiero teraz,ale mam ostatnio bardzo mało czasu.
ODPOWIEDZ