Lusterka wsteczne

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

Lusterka wsteczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Potrzebuję pomocy. Jakich metod używacie, żeby zrobić mniej lub bardziej wiernie lusterko wsteczne?

U mnie, jak do tej pory , polegało to na położeniu warstwy farby w rodzaju Silver Chrom. Jednak podczas ostatnih robót, doszedłem do wniosku, że to nie wygląda najlepiej. Osobiście myślę o skali 1/72, ale może metody z 1/35 da się zaadoptować?

gulus bez pomysłu
Yacoob

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yacoob »

Naklej kawalek kuchennej foli aluminiowej. To bardzo ciekawy material, a jak znajdziesz jakas blyszczaca lub chromowana to bedzie wygladala jak lustro.
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

Kiedyś dostałem od kumpla folię lustrzaną do naklejania, jest to dosłownie lustro z foli. Ma ona jedną wadę jest stosunkowo gruba, ale pocieniam lusterko i jest super idealne odbicie.

Pozdrawiam w lustrzanym odbiciu Olek
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

Re: Lusterka wsteczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

gulus pisze:U mnie, jak do tej pory , polegało to na położeniu warstwy farby w rodzaju Silver Chrom.
Wojtek mysle , ze do Twojej skali to najodpowiedniejszy wybor . W 35-ce to juz mozna pocudowac. Jest np. taka folia do owijania izolacji w cieplownictwie ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Teraz to już sam nie wiem, zrobiłem lusterka jak zwykle, patrzę na drugi dzień, a tam jakieś chropowatości wyszły , zamiast gładzi. Albo jakiś robal mi wlazł w farbę, albo sam dotknąłem paluchem. Chyba zkończy się jakimiś polorowaniami, ale przy okazji, chciałem się dowiedzieć, jak Wy to robicie. No nic, jakoś tobędzie.

gulus
Obrazek
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

mozliwości jest kilka.
1. w sklepach dla plastyków można nabyć drogą kupna cieniutką blaszkę,
z tego co się orientuję w kilku kolorach (między innymi srebrną- lustrzaną). łatwo tnie się nozyczkami.
2. folia lustrzana w arkuszach A4. Znacznie cieńsza od tej z rolki (typowo reklamowej), jednakże nie wiem jak z trwałością kleju.
3. Jeśli model jest tego wart, mozna pobawić się w wycięcie z płyty kompaktowej (około 99 groszy) oczywiście gładka srebrna. W tym wypadku profilujemy całe lusterko i malujemy zostawiając tylko zwierciadło czyste.
4. mniejsze lusterka można wykonać, jak ktoś już wspomniał, z folii kuchennej.
ODPOWIEDZ