Początkujący

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Gość

Początkujący

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gość »

Witam wszystkich na forum. Mam na imię Adam. zamierzam zacząć kleić modele czołgów. Na początek planuję Panther Tank - AIFRIX w skali 1:72 . Prosze o opinie. mam także nadzieję, że znajdę tutaj pomoc. Kiedyś sklejałem modele samolotów ale dość dawno.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Witam i mam nadzieje ze zostaniesz tu na dluzej. Co do czolgow to nie moja dzialka ale pomoc napewno znajdziesz, a klejenie uspakaja!
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Paweł22w
Posty: 21
Rejestracja: ndz kwie 25 2004, 23:04
Lokalizacja: Bromberg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł22w »

Witam również! Przybył nam kolejny czynny członek na forum - należy go należycie przywitać. I oczywiście udzielic odpowiedzi na postawione pytanie. Mógłbym się wypowiedzieć, gdyby dotyczyło to kartonowej Panterki...a tak mósze to pozostawić plastikowcom. :-)
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Cześć Adamie. Obawiam się że Airfix nie jest zbyt dobrym wyborem. Poszukaj lepiej jakiegoś modelu Revella, Italeri lub czegoś ze starszych ESCI których formy teraz wykorzystuje Italeri.
Si vis pacem, para bellum.
Yacoob

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yacoob »

Qrchak, a co Ty tak odliczasz, bombe skleiles :lol:
Olek_Bytom
Posty: 135
Rejestracja: ndz sty 04 2004, 14:44
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek_Bytom »

Adam przychylam się do opini Qrchaka, podaruj sobie Airfixa, weź sobie na początek Revella lub Italerii. Te modele skleja się napewno miodniej niż ...fixa.

Pozdrowienia Olek
Tak wiele modeli, tak mało czasu
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Oj Yacoob, niezbyt uważnie przeglądasz forum. O tym co Qrchak odlicza, jest w kilku miejscach. Za około 17 tygodni będziesz Qrchakowi składał gratulacje i to wcale nie dlatego, że bomba odpaliła.

Uśmiech prawie ojcowski,
Gość

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gość »

Dziękuję za porady. Tylko nie bedę ukrywal, że na wybór modeli wlaśnie Airfrixa ma wpływ cena. No i teraz nie wiem co zrobić. Może na poczatek kupię 1 tańszy i wrazie jakby mi nie wyszedł to po prostu będę mniej załował. No i teraz text po który będziecie pewnie się słaniać po podlodze ze śmiechu. Mam takie pytanka. Czy w modelach instrukcje montażu są po Polsku? czy jest tam dodawany klej?
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Witam nowego "sklejacza" wśród nas. Sklejaj, zlepiaj i fotografuj :razz: . A fotki... do galerii; bardzo lubimy podziwiać :)
Pozdrawiam - AlaN
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Adam, modele ...fiza :oczko: mają paskudny plastik, zazwyczaj miękki i powyginany tak że trudno to posklejać do kupy. Może jednak lepiej wyskrob troszeczkę więcej grosza na lepszy model :?:
A z takim tańszym na początek możesz poprostu nie dać sobie rady i zwątpić w swoje możliwości, bo może z tego wyjść mały koszmarek.
Ewentualnie zastanowił bym się nad mniejszą skalą 1:35 Italeri, te modele są już z przyzwoitego plastiku i napewno się dadzą bez problemu skleić. A cena jest naprawdę konkurencyjna w stosunku do 1:72.

Co do instrukcji po polsku to zazwyczaj takowej nie ma, lub jest jakaś szczątkowa, klej dodaje chyba tylko Academy /firma też godna polecenia/.
Si vis pacem, para bellum.
ODPOWIEDZ