[Dyskusja] Autocad, Corel oraz inne programy 3d*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

pifko

[Dyskusja] Autocad, Corel oraz inne programy 3d*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pifko »

Zakładam ten temat zainspirowany jednym z pytań typu "jak zrobić okrąg w Corelu". Sam mam wiele pytań pytań jeżeli chodzi o AutoCAD'a, Corel'a - więc dobrze by był tu kącik gdzie każdy może swobodnie zadawać pytania na w/w tematy. Chciałbym aby tutaj też pojawiały sie linki do szkoleń i tutoriali dotyczących modelarskiego oprogramowania.

Aby nie być gołosłownym zamieszczam link do podstawowych lekcji Corel Draw'a. http://corel.wodip.opole.pl/

Chętnym również moge przesłać na maila podstawy programy AutoCAD (4,5 MB)

Jeżeli każdy zamieści tu jakąś cegiełke umożliwiającą lepsze poznanie tych programów - na pewno ułatwi to prace wielu osobom. Dochodzić samemu do różnych opcji Corela i AutoCAD'a to koszmar. Wie to każdy kto sam mozolnie się ich uczył.
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

A czy ktos słyszał lub korzystał z programu IntelliCAD ?? Mam takie cóś od tatuśka z firmy i nie wiem czy to może się przydać czy też nie?? :lol:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Bartek
Posty: 115
Rejestracja: pn lip 28 2003, 10:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek »

Witaj Pifko!
Byłbym zainteresowany tymi podstawami ACad ( czy jest tez coś odnosnie 3d?-proste operacje)
z góry dzięki
pozdrawiam
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Jari IntelliCAD'a nie znam, ale z doświadczeń z różnymi programami CAD mam takie przekonanie, że są one teraz bardzo specjalistyczne (ArchiCAD, OrCAD, itd). Jedynym w miarę uniwersalnym programem do projektowania wspomaganego komputerowo jaki znam pozostaje ciągle AutoCAD (z tym, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - i jest w tym sporo racji).
Co do nauki obsługi to najlepsze efekty ma moim zdaniem zakupienie książki. I nie musi to być nowa cegła za 150zł. Nawet do poznania podstaw AutoCAD 2004 wystarczy biblia do wersji 14 plus wewnętrzny help programu. Potem tzreba tylko posiedzieć i trochę książkę przerobić. Tutoriali chyba się za dużo do AutoCAD nie znajdzie, prędzej do Rhino lub innych programów wykorzystywanych przez zapaleńców grafiki 3D. Podstawa to książka i dokumentacja producenta w helpie.
pifko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pifko »

No cóż - dobrze wiedzieć że AutoCAD 2004 jest do niczego :lol: Ale jestem na niego skazany, gdyż tylko z tym program współpracują laserowe wycinadła, na których będzie powstawać dalszy ciąg mojej pracy :) faktycznie zajrzałem do dokumentacji producenta.... jest tego na wieeeele zimowych wieczorów :)

PS. Pytanie o AutoCAD - czy można zmienić liczbe standardowych "uchwytów" przy tworzeniu łuków z 3 na więcej ?? (jeśli tak to gdzie ?
Konrad Chodakowski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konrad Chodakowski »

InteliCad jest prostrzą wersją AutoCad'a, tak że samo rysowanie niewiele się różni, jednak schody zaczynają się przy tworzeniu profesonalnej dokumentacji. InteliCad potrafi czasami "zapomnieć" o wymiarowaniu lub dodatkowych blokach, jednak geometrię "trzyma" dobrze.
Odnośnie punktów charakterystycznych na łuku, to nie spotkałem się z ich większą ilością niż 3 (a pracuję na AutoCadzie już blisko 10 lat). Aby mieć więcej pnktów charakterystycznych lepiej narysować polilinie i wyedytować ją za pomocą funkcji (_pedit) i wybrać opcję krzywa, polilinia przejdzie przez nadane przez nas punkty (urzywałem tej funkcji do tworzenia wykresów.
Ewa
Posty: 113
Rejestracja: pn lut 09 2004, 20:02

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ewa »

tutaj jest świetny kurs AutoCada dla każdego
http://www.cad.pl/kursy/
Strona też jest OK !!!
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

pifko źle mnie chyba zrozumiałeś nie chodzi mi o to, że jako program AutoCAD jest całkowita pomyłką. Po prostu jak każde narzędzie uniwersalnym nie umywa się do innych programów specjalistycznych. Bo np architekt dobrze znający AutoCAD'a i taki, który dobrze zna ArchiCAD'a zawsze wybierze tego drugiego do projektowania domu z tego względu, że projekt skończy szybciej (sprawdzaliśmy to doświadczalnie).
Chodzi mi o to, że trzeba się zastanowić czy jest sens zaznajamiać się z takim kombajnem jak AutoCAD czy też nie lepiej użyć jakiegoś prostszego programu o bardziej intuicyjnym interfejsie, albo kupić jakiś tani program do kartonówek. Poza tym jeżeli ktoś będzie chciał zarobkowo projektować to pozostaje bariera ceny AutoCAD'a ;).
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Wiec może ktoś, kto oczywiście się zna na temacie poleciłby kolegom, którzy będą stawiać pierwsze kroki na tym gruncie odpowiedni program?? :lol:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
marcin
Posty: 72
Rejestracja: czw kwie 17 2003, 2:00
Lokalizacja: New York

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcin »

Worowo Train Station
ODPOWIEDZ