Forum nasze widzę......

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Słuchajcie to tylko propozycja możemy ją modyfikować dowolnie. Myślę że celem ostatecznym takiego kroku powinna być czysta relacja.....Wtedy nie będzie tam żadnych niechcianych wpisów.....no chyba że to niepotrzebne.....
Ale jak gościu pisze że relacje Yamato czytał cały dzień....:shock: to chyba coś tu nie gra, albo ktoś lubi czytać....:zeby:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Acha no miałem pisać i mi z głowy wyszło....

Mam takiego pomysła ......który notabene chciałem wcielić w życie....ale skoro Jeta już zapodał temat to napiszę o tym tu...

Każdy założyciel mam możliwość modyfikowania swojego wpisu....o tym większość wie, a jak nie wiem to mówie.
Przy długich relacjach np: okrętów, można problem rozwiązać w następujący sposób...
W pierwszym poście wątku można umieścić coś w rodzaju menu.
Np:
1. {url=adres}budowa szkieletu{/url}
2. {url=adres}wieża dowodzenia{/url}
3. {url=adres}komin{/url}
4. itd..........

Takie rozwiązanie ma sporą zaletę. Odwiedzający stronę może bezpośrednio przenieść się na dowolny fragment budowy... pomijając to co go mniej interesuje.
Każdy "właściciel" wątku musi sam dbać o to aby menu było cały czas aktualizowane wraz z postępem budowy swojego modelu. Można w celu uatrakcyjnienia menu nazwy zastąpić mini obrazkami. Wszystko zależy od kreatywności właściciela wątku....

no ale to dalej nie rozwiązuje problemu śmiecenia wątku...tylko przyśpiesza chodzenie po nim....no ale to już coś..
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Molzey

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Molzey »

Witam.
Czytuję to forum od kilku miesięcy,a trafiłem na nie zupełnym przypadkiem.Dopiero dziś zaliczam swoje pierwsze posty,więc jeśli pozwolicie wyrażę tylko króciutko swoją opinię.Dzięki waszym relacjom z
budowy modeli nabrałem ochoty na powrót do tego hobby.Co gorsza :D
dowiedziałem się z niego ogromnie dużo o technikach modelarskich,o tym co z czym i jak :D .Pokazałem to forum przyjacielowi i...też zaczął kleić.
Tak więc ,błagam nie zmieniajcie nic na siłę,jest dobrze.Ewolucja zrobi resztę...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

O właśnie :spoko: Ale w sumie takie coś to było by przydatne praktycznie tylko przy budowie Okrętów, statków i dioram.
Si vis pacem, para bellum.
Awatar użytkownika
JAH
Posty: 216
Rejestracja: pn mar 10 2003, 10:01
Lokalizacja: Lubliniec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JAH »

Czuje ze z tym podzialem relacji z budowy bedzie mala gadka, ja osobiscie lubie jak ktos zadaje pytania w mojej relacji i ja sam moge takowe zadawac
"Nie śmierć rozdziela ludzi, lecz brak miłości"
Awatar użytkownika
ergie
Posty: 158
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:23
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ergie »

:niepowiem:
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Widzisz Ergie, my właśnie czekamy cały czas na to, że jednak coś powiesz. Brakuje nam Ciebie. Jak nie wierzysz, to popytaj innych.

Uśmiech potężny, jak Magirus,
szelmek
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 14 2003, 22:31
Lokalizacja: Pruszków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szelmek »

A mi się podoba tak jak jest może dlatego że wychowałem się na ircu.
Wszyscy chcą Twego dobra, nie daj go sobie odebrać,
Awatar użytkownika
mDoro
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 16 2003, 16:57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mDoro »

Mi podoba się forum. Dzięki niemu można się wielu nauczyć. Miła atmosfera, świeni modelarze i wspaniałe modele. Nie wiem co by można było dodać, ale chyba coś do ABC.

Pozdrawiam, Michał
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

to ja krótko i zwięźle, coby nikt mi nie imputował później że wprowadzam do wątku niepotrzebną dysputę :-).
Relacja to relacja. Jak ogladasz w TV relację z meczu to raczej niewielkie szanse masz na wciśnięcie ze swoim komentem. Z drugiej strony to interaktywność netu powoduje że forum żyje. Tak więc optowałbym za zwięzłą relacją, bez powtarzanych w nieskończoność zdjęć jakiegoś elementu (tutaj czuwać powinien moderator).
Dyskusja powinna toczyć się zaś w tym samym wątku ale po zakończeniu relacji. Jednakowoż posty zupełnie nie związane z tematem powinny być usuwane z wątku, żeby rzeczywiście nie było śmiecenia.

Podział forum jest klarowny i myślę, że kilka dni to wystarczający czas na połapanie się o co i gdzie "biega". Każdy znajdzie coś dla siebie, niekoniecznie trzeba tworzyć nowe kategorie.Od tego są wątki w działach.
Apeluję jedynie o KONKRETNE TYTUŁOWANIE WĄTKÓW oraz PRZEGLĄDANIE ARCHIWUM zanim napisze się pytanie. Dobry tytuł pozwala od razu zdecydować czy dany post chcę czytać. Dla przykładu:
[okręty]Yamato- relacja z budowy [foto]
W ten sposób osoba której okręty nie interesują (a znam takie, bo sam się zaliczam) nie będzie zaglądać do wątku. Sama nazwa okrętu (wbrew temu co niektórzy myślą) niekoniecznie "mówi wszystko". Reasumując
dobre tytuły wątków, czasem nawet poprawiane przez modów ułatwiają życie. A reszta...reszta to dobre maniery forumowiczów i chęć szczerej wymiany doświadczeń.
ODPOWIEDZ