PAK 36 od Tamyi czyli tak jakoś wyszło ;o)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

PAK 36 od Tamyi czyli tak jakoś wyszło ;o)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

zaczęło się tak, że kupiłem rzeczonego PAK-a (skala oczywiście 1:35). kiedy ga tak sobie oglądałem, stwierdziłem, że właściwie nie da się tego modelu prezentować inaczej, niż jako mini-dioramkę. i zaczęły się schody.

jest to jedno (nie)wielkie poletko doświadczalne - większości z technik nigdy nie próbowałem, są to albo patenty własne, albo patenty podpatrzone z przeróżnych opracowań:
zapraszam na Forum Historyczne
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

wszystko jest jeszcze bardzo robocze i będzie podlegało ciągłym przeróbkom i "dopieszczeniom", więc mam nadzieję na konstruktywną krytykę z Waszej strony :)

jednocześnie z cyfrówką u mnie tak sobie, więc nie mogę obiecać "płynnej" relacji. ale w miarę możliwości i zainteresowania będę się starał :)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ludziki były w zestawie?
Przyczepiłbym się do drzewa, nie wiem dla czego, ale dla mnie wygląda, jakby zamiast liści urosły na nim małe kaktusy.

gulus jak najbardziej subiektywny
Obrazek
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

ludziki były w zestawie.

przepraszam, ale więcej jutro - teraz muszę uciekać :(
zapraszam na Forum Historyczne
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

no - kontynuując więc odpowiedź:

ludziki były w zestawie - armatka jest tak mała, że musieli coś tam jeszcze dorzucić - i tak jest to jedno z najmniejszych pudełek z modelem w 1/35 jakie widziałem. wszystko jest zresztą bardzo sklejalne, jedyny "problem" jest taki, że Tamyia dodała mnóstwo ekwipunku dla żołnierzy i trudno na nich to wszystko poupychać ;-)

a co do drzewka - tu miałem właśnie spory dylemat... o ile z pieńkiem poszło stosunkowo łatwo (patent bodajże z "armoramy", trzeba jeszcze tylko trochę dopieścić), o tyle z igiełkami był (i jest) problem. aktualne są zrobione z odpowiednio pokolorowanych wyciorów do fajki ;-) - ale żeby efekt był właściwy - trzebaby je chyba trochę ogolić, albo co... chyba, że macie jakieś lepsze pomysły...
zapraszam na Forum Historyczne
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

inna sprawa, że na pierwszym zdjęciu te "kaktusy" wyszły wyjątkowo tragicznie... w realu wygląda to znacznie lepiej (co jeszcze nie znaczy, że dobrze...)
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

To drzewo jest chyba źle położone, wygląda to jakby niemiaszki wykopali dziurę w ziemi i po robocie postawili drzewko.
Piasek jest chyba za gruby.
Zrób coś z ich hełmami /błyszczą się jak psu.../ i niemiaszków a zwłaszcza buty trzeba by trochę przybrudzić.
Si vis pacem, para bellum.
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

spakojna' - oni są ledwo dobrze zaczęci - w ogóle trzeba ich jeszcze trochę pobrudzić. tyle, że ja całkiem niedawno zdecydowałem, co będzie leżeć na glebie, a z brudzeniem czekałem właśnie na tą decyzję ;-)
piasek... - potworna pikseloza na zdjęciach wyszła. wrócę do domu, to nad nim pomedytuję.
a co do drzewka - masz rację - stoi sobie na razie jak bądź, i zastanawiam się, jak to zrobić, żeby wyglądało, jakby miało częściowo odsłonięte korzenie...

btw - nie macie wrażenia, że rzeczona dziura w ziemi jest ciut za płytka? ja nie mogę się zdecydować... chociaż poprawiać już pewnie nie będę... :D
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
mDoro
Posty: 43
Rejestracja: wt gru 16 2003, 16:57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mDoro »

Podoba mi się ta dioramka, mała, ale fajna. Fakt musisz ubrudzić żołnierzy, bo sa zbyt ładni. Drzewko mi pasuje. Ładnie wymodelowałeś styropian (podstawka).
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Peter, drzewko akurat może być. Wygląda na to, że przed wykopaniem okopu na strzelbę stało sobie nad rowem, a niemiaszki przyszli i wykorzystując gotowy rów, trochę mniej się namęczyli niż by należało. Jak byłem w wojsku, to na zajęciach z taktyki uczono nas by przy przygotowaniu wszelkiego rodzaju okopów, transzeji itp. wykorzystywać istniejące, naturalne, ukształtowanie terenu - właśnie po to, by jak najmniej sie narobić. Tak trzymaj.
ODPOWIEDZ