[R/G] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 210
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 52

[R/G] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Dalsza część pociągu. Platforma na działka FLAK 38.

Dla porządku okładka:
Obrazek

Na początek powstała rama.
Składa się jak klocki lego, jedynie instrukcja wprowadza delikatnie w błąd, ze względu na odwrotnie pokazane części nr 1 i 1a, oraz błędne oznaczenia (16,16a,9,9a,20d,20a).
Wszystkie części klejone cjanoakrylem krawędziowo z pomocą różnych dodatkowych przyrządów. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście teraz zauważyłem że zamieniłem stronami części 1. :x Na szczęście są symetryczne poza oznaczeniem miejsc na przyklejenie części 56. Się zaszpahluje. :D
Na czerwono zaznaczyłem co by inni nie popełnili tego błędu.
Obrazek

cdn...
Ostatnio zmieniony czw wrz 28 2023, 22:23 przez kriztozz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 210
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 52

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Pozdrowienia w Nowym Roku.

Ciąg dalszy prac nad platformą. A więc po kolei:

Uwaga na część 26a. Dwie sztuki mają źle wygrawerowane pola.
Obrazek

Koła.
Obrazek

Maźnice
Obrazek

Odbojniki.
Obrazek

Haki.
Obrazek

Schodki.
Obrazek
Obrazek

Przedni i tylne mocowania oraz cosiek od instalacji pneumatycznej.
Obrazek

Zawór rozrządczy hamulca.
Tutaj pytanie. Wie ktoś może w które miejsce przykleić wajchy leżące obok? Macie może jakieś fotki bądź plany tej platformy? Szukałem w internetach ale nic konkretnego nie znalazłem.
Obrazek

Przyłącza.
Obrazek

Elementy układu hamulcowego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy montażu elementów na poniższym zdjęciu też należy być ostrożnym, gdyż instrukcja nie może się zdecydować i proponuje dwa rozwiązania konstrukcyjne sprzeczne ze sobą.
Obrazek

Zbiorniki
Obrazek

Element nastawniczy :-?
Obrazek

Słupki.
Obrazek

Ponownie rama. Dodane resory, mocowania słupków, cztery cosie na rogach, główny przewód powietrza i kolucha do mocowania ładunku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to już koniec części.
Pozostały jedynie deski oraz ograniczniki drążków od hamulców.

Wielką niewiadomą są części 61.
Obrazek

Które "strzelam" są przypuszczalnie elementami łańcucha.
Niestety instrukcja mimo intensywnych i brutalnych przesłuchań idzie w zaparte i nie wyjaśnia co z nimi zrobić. Macie może jakieś pomysły, albo dysponujecie jakimiś fotkami, które pozwoliły by rozwiązać ten problem?

cdn...
Ostatnio zmieniony czw sty 05 2023, 22:03 przez kriztozz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Temat łańcucha był laaata temu przez Ś.P. Wujka Andrzeja rozpracowany ale zdjęć w wątku o Mack Bulldog już nie widać

a także przez Syzyfa w tym samym wątku gdzie zdjęcia jakieś na szczęście są

http://kartonwork.pl/forum/viewtopic.ph ... 9&start=40
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tempest pisze: śr sty 04 2023, 23:06 Temat łańcucha był laaata temu przez Ś.P. Wujka Andrzeja rozpracowany ale zdjęć w wątku o Mack Bulldog już nie widać
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... 2&start=40
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

To nie kompresor tylko zawór rozrządczy hamulca, tylko nie mogę zidentyfikować typu - być może to jakiś Hik* Te elementy na zdjęciu najprawdopodobniej są uchwytami odluźniacza, powinny iść od zaworu (a w zasadzie od dźwigni na zaworze) do brzegów wagonu, gdzie powiny być uchwyty na nie. Widać to zresztą na okładce z jednej strony.

Na takiej platformie nie ma co się spodziewać żadnego łańcucha w tej postaci jaką widać we wspomnianej wyżej relacji. Nie widząc rysunków instrukcji nie dam rady zasugerować co by to mogło być, tym bardziej że trochę dużo ich 50 jak dobrze widzę?

Swoją drogą nazewnictwo cześci jest zupełnie przypadkowe ;-)

PS. Może to Ci pomoże:
https://www.asoa.de/images/pdf/HIK-Brem ... eibung.pdf
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 210
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 52

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Tomasz D. pisze: czw sty 05 2023, 3:47
Tempest pisze: śr sty 04 2023, 23:06 Temat łańcucha był laaata temu przez Ś.P. Wujka Andrzeja rozpracowany ale zdjęć w wątku o Mack Bulldog już nie widać
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... 2&start=40
Przypomniałeś mi wspaniałą relację. Dziękuję, Relacje Ś. P. Wujka można przeglądać bez końca.
Tylko że nie chodziło mi o to jak zbudować sam łańcuch.
uboottd pisze: czw sty 05 2023, 13:45 To nie kompresor tylko zawór rozrządczy hamulca, tylko nie mogę zidentyfikować typu - być może to jakiś Hik* Te elementy na zdjęciu najprawdopodobniej są uchwytami odluźniacza, powinny iść od zaworu (a w zasadzie od dźwigni na zaworze) do brzegów wagonu, gdzie powiny być uchwyty na nie. Widać to zresztą na okładce z jednej strony.

Na takiej platformie nie ma co się spodziewać żadnego łańcucha w tej postaci jaką widać we wspomnianej wyżej relacji. Nie widząc rysunków instrukcji nie dam rady zasugerować co by to mogło być, tym bardziej że trochę dużo ich 50 jak dobrze widzę?

Swoją drogą nazewnictwo cześci jest zupełnie przypadkowe ;-)

PS. Może to Ci pomoże:
https://www.asoa.de/images/pdf/HIK-Brem ... eibung.pdf
Dokładnie o to mi chodziło. Bardzo dziękuję. Problem rozwiązany.
Idąc za tropem znalazłem takie zdjęcie które wyjaśnia wszystko:
Obrazek

Odnośnie nazw, to jestem ignorantem w temacie ;-) Proszę o wybaczenie. :usmiech:
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 210
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 52

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Nie mogłem się powstrzymać i złożyłem wszystko w całość(nie wszystko jest jeszcze poklejone). Pozostało malowanie.

Od dołu.
Obrazek

Od góry na torach.
Obrazek

I z parowozikiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Brylant
Posty: 59
Rejestracja: pn lis 03 2014, 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
x 1
Kontakt:

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Brylant »

Świetna robota, jak platforma nabierze kolorów bedzie bardziej sie zgrywało, ale i tak robi wrażenie
ps. mistrzyni drugiego planu .... ćwicząca żaba rulez :pice:
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Magia wagonu zawiera się w podwoziu. Jak mówią, sołfar sołgut! Nie rozumiem tylko dlaczego tak a nie inaczej skleiłeś śrubę rzymską w sprzęgu ;)

Wiem, że juz późno, ale moze komuś się przyda:

https://eisenbahnfreunde.transnet-ffo.d ... remse.html
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 210
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 52

Re: [R] [Wojenny pociąg 1/25] Część 3 - Platforma kolejowa Omms Flachwagen Typ Linz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Viking_BB pisze: wt sty 10 2023, 12:36 Nie rozumiem tylko dlaczego tak a nie inaczej skleiłeś śrubę rzymską w sprzęgu ;)
Nagła pomroczność mnie dopadła w tamtym momencie ;-) . Się poprawi! :zeby:
ODPOWIEDZ