[Relacja/Galeria] Ford Mustang GT4, 1/24, Tamiya

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 182
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 75

Re: [Relacja] Ford Mustang GT4, 1/24, Tamiya

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Relacja dobiegła końca - czas w końcu wrócić do kartonu :D. Zapraszam na ostatnia odsłonę.

Dokończyłem klatkę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kilka zbliżeń:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnim elementem, którego brakowało, aby wnętrze było ukończone były drzwi. Z uwagi na stosunkowo duże płaskie powierzchnie oklejenie ich carbonem, tak aby nie było żadnych pęcherzyków powietrza lub zmarszczek sprawiło mi dużo więcej kłopotu, niż oklejania skomplikowanych kształtów karoserii.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli mowa o karoserii, to przyszedł czas na dokończenie tyłu. Z uwagi na skomplikowany kształt tylnych lamp ich zamaskowanie sprawiło mi trochę trudności, a po jego ściągnięciu masek efekt był daleki od ideału. Na szczęście z uwagi na ciemną kolorystykę elementu pod kloszami nie rzuca się to tak w oczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Spoiler - zbudowany głównie z blaszek, jedynie środkowa część to plastikowy element z zestawu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przedni zderzak - musze pochwalić projektanta który nad tym pracował, bo sposób w jaki został zaprojektowany podział tych skomplikowanych kształtów robi wrażenie. Składało się to równie prosto jak klocki LEGO :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety przy szybach bocznych już tak dobrze nie było. Wpusty na karoserii nie do końca zgrywały mi się z wyspami na elementach przez co miejscami szyba odstawała od ramek. W dodatku podczas próby wciskania na swoje miejsce jedna z bocznych szyb posmarowana klejem CA upadla na drugą, przez co obie skończyły wysmarowane klejem. Na tym etapie moje morale spadły niemal do zera, bo praktycznie skończony model zniszczyłem śladami CA na elementach przezroczystych + pojawiły się białe opary z kleju. Sądziłem, że jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest kupno kolejnego modelu, żeby mieć dawce szyb, jednak postanowiłem spróbować z Debonderem - no i po 5 sesjach zmywania udało się niemal całkowicie usunąć ślady - jedyna pozostałość to 2 cienkie pionowe linie na lewej szybie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rzut oka na spód:
Obrazek

I galeria końcowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: [Relacja/Galeria] Ford Mustang GT4, 1/24, Tamiya

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Bardzo mi się podoba.
Całość prezentuje się super, ale szczególnie przekonujące są opony i felgi.
:spoko:

Zdjęcia średnio pozwalają pooglądać, bo trochę mdłe jak dla mnie, ale mimo to jest moc.
Choć muszę sE popatrzeć na dużym monitorze.

Gratuluję.

Będziesz do nie dorabiał Mustanga ze skrzydłami?
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [Relacja/Galeria] Ford Mustang GT4, 1/24, Tamiya

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Bardzo mi się podoba.
Mnie też, choć jeszcze bardziej by mi się podobał gdyby był czerwony :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 182
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 75

Re: [Relacja/Galeria] Ford Mustang GT4, 1/24, Tamiya

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

gk - dzięki. Ten mustang pozostanie solo - no ew. z innymi sportowymi samochodami - jeden duet samochód & samolot mi wystarczy.

Tempest - również dzięki. Czerwony i do tego w wersji cywilnej byłby ciekawszy - może Tamiya wyda kiedyś również taki model.
ODPOWIEDZ