[G] "Dar Młodzieży" 1:200 z MM

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

[G] "Dar Młodzieży" 1:200 z MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Gryf i Orzeł to nie wszystkie moje dzieła w czasach zarazy, jest jeszcze ten model wykonany metodą oszczędnościową na ozdobę półki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [G] "Dar Młodzieży" 1:200 z MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pięknie tę półkę zdobi, choć łączenia burty mogłyby być trochę mniej widoczne gdyby zeszlifować czarne kontury w miejscu styku poszczególnych jej segmentów.

Na czym polega taka metoda oszczędnościowa ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Re: [G] "Dar Młodzieży" 1:200 z MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Helo Tempest.
No proszę, a myślałem że nikogo nie interesują moje wypociny.
Odpowiem na Twoje pytanie, oszczędnościowo wykonane jest ożaglowanie i takielunek.
Żagle przyklejone do rei, nie przyszyte. Sztaksle i kliwry przyklejone do olinowania stałego bez odciągów i ślizgaczy. Brak reszty olinowania na żaglach, ściągi want mają namalowane osłony. Wyblinki też przyklejone nie wiązane no i to tyle.
Cieszę się że tego nie zauważyłeś, ale o to mi chodziło, aby model ładnie się prezentował na półce bez dbałości o takie szczegóły zauważalne tylko przez wytrawnych znawców żeglarstwa.
Co do łączenia burt, to zgadzam się że mogłem nad nimi popracować, ale co tam :)

Pozdrawiam
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
TLBck
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 10 2016, 21:12
Lokalizacja: W-wa/CK
x 15

Re: [G] "Dar Młodzieży" 1:200 z MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TLBck »

Model ładny, podoba mi się. Ale Wydaje mi się, że do tej skali liny takielunku powinny być trochę cieńsze.
Feci quod potui faciant meliora potenets... :chytry:
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Re: [G] "Dar Młodzieży" 1:200 z MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witaj.
Najważniejsze z Twojego komentarza są słowa "Model ładny,podoba mi się" tylko o to mi chodziło, reszta nie ważna :) . Model zbudowałem 1.5 roku temu do poziomu gołych rei bez żagli i tylko ze stałym olinowaniem, zabrakło mi chęci do reszty, przestraszyłem się tej ilości sznurków i nici. Dopiero w tym roku go dokończyłem, bo ciążył mi jak wyrzut sumienia, co na niego spojrzałem. Żaglowce to ciężki temat i próba cierpliwości dla każdego modelarza, przez ten czas skleiłem Gryfa w dwóch skalach i Orzełka były o wiele łatwiejsze. Teraz porwałem się na Meermana i Roter lowe/czerwony lew" zobaczymy jak mi to długo pójdzie, ale żaglowce są piękne i "magiczne", przyciągają wzrok :)
Pozdrawiam
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
TLBck
Posty: 76
Rejestracja: ndz sty 10 2016, 21:12
Lokalizacja: W-wa/CK
x 15

Re: [G] "Dar Młodzieży" 1:200 z MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TLBck »

No, żaglowce to ciężki temat. Dar Młodzieży z GPM sklejałem 14lat...jakoś tak...
Feci quod potui faciant meliora potenets... :chytry:
ODPOWIEDZ