[Relacja/Samolot] Junkers D.I 1:33

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Marek Kusiakiewicz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 29 2019, 21:28

[Relacja/Samolot] Junkers D.I 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Kusiakiewicz »

Po 128 dniach zakończyłem sklejanie modelu Junkers D.I z wydawnictwa Answer, zatem czas na galerię zdjęc :D

Miłego oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sztuk 4

Re: [Relacja/Samolot] Junkers D.I 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

Kolejny fajny model w Twoim wykonaniu - gratulacje. Nie wiem co prawda, czy taka sytuacja z amputowanym skrzydłem mogła mieć miejsce, ale załóżmy, że mogła. ;-)
Kolorystyka pasów w kabinie od razu mi się jakoś skojarzyła z tym tematem :faja: :
https://teile.com/pl/porsche-sklep-czes ... stwa/42293
Swego czasu, gdy wiele lat temu model trafił do kiosków "Ruchu" strasznie mnie korciło, aby go kupić, ale w końcu jednak tak się nie stało.
Marek Kusiakiewicz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 29 2019, 21:28

Re: [Relacja/Samolot] Junkers D.I 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Kusiakiewicz »

Dziękuję :D Sytuacja ze skrzydłem mogła mieć miejsc:

Obrazek
Sztuk 4

Re: [Relacja/Samolot] Junkers D.I 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztuk 4 »

No i proszę bardzo i mogła - natomiast to archiwalne zdjęcie wygląda jak czarno-białe zdjęcie modelu plastikowego.
Tu model plastikowy w podobnym klimacie :
http://www.hyperscale.com/2019/gallerie ... 72ab_1.htm
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

Re: [Relacja/Samolot] Junkers D.I 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ładna robota.

Faktycznie pasy kolorystycznie jak w jakimś wyścigowym bolidzie :D

Ale muszę przyczepić się do podstawki. Wg mnie źle wyglądają modele samolotów usadowionych na podstawce mniejszej niż obrys płatowca, tak że skrzydła czy stateczniki wystają poza jej krawędzie. Całość i tak zajmuje tyle samo albo prawie tyle samo miejsca a trzeba uważać podczas przenoszenia modelu aby skrzydłem o coś nie zahaczyć. No ale wtedy należy na tej podstawce coś umieścić aby nie była to sama trawa albo beton choć można zrezygnować z formy dioramy i po prostu w kolorze drewna albo innym ją zostawić. Jednak jak napisał kiedyś Szydercza Gała gdy kolejny raz marudziłem że podstawki w formie ramki do obrazu pod okręty na wodzie są bee ... "podstawki są jak ... każdy ma swoją" czy jakoś tak to było. Trzeba przejrzeć wątki okrętowe. :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Marek Kusiakiewicz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 29 2019, 21:28

Re: [Relacja/Samolot] Junkers D.I 1:33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Kusiakiewicz »

Tempest pisze: pt lut 26 2021, 8:41 Ładna robota.

Faktycznie pasy kolorystycznie jak w jakimś wyścigowym bolidzie :D

Ale muszę przyczepić się do podstawki. Wg mnie źle wyglądają modele samolotów usadowionych na podstawce mniejszej niż obrys płatowca, tak że skrzydła czy stateczniki wystają poza jej krawędzie. Całość i tak zajmuje tyle samo albo prawie tyle samo miejsca a trzeba uważać podczas przenoszenia modelu aby skrzydłem o coś nie zahaczyć. No ale wtedy należy na tej podstawce coś umieścić aby nie była to sama trawa albo beton choć można zrezygnować z formy dioramy i po prostu w kolorze drewna albo innym ją zostawić. Jednak jak napisał kiedyś Szydercza Gała gdy kolejny raz marudziłem że podstawki w formie ramki do obrazu pod okręty na wodzie są bee ... "podstawki są jak ... każdy ma swoją" czy jakoś tak to było. Trzeba przejrzeć wątki okrętowe. :D
Co prawda to prawda :D Kolor pasów powinien być zdecydowanie ciemniejszy. Co do podstawki: nie za bardzo chciałem z tego robić klasyczną dioramę, a na podstawce formatu ponad A4 coś trzeba by było dodać :D Zapewne będę klecił niedługo jakieś beczki, skrzynki i inne pierdółki lotniskowe :D
Jak na razie to muszę półkę dokupić i dzisiaj zamontować bo na rozkładzie kolejny model - tym razem Macchi M.5
ODPOWIEDZ