Buble CD dla naiwnych z Małego modelarza

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Buble CD dla naiwnych z Małego modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Opowiem Wam moją najnowszą przygodę z tym wydawnictwem.
Zachciało mi się skleić model kutra B-25 z 1971r, na allegro można kupić stare numery tego pisma ale po tylu latach karton i kolory pozostawiają wiele do życzenia, więc udałem się na stronę LOK i kupiłem płytkę CD z całym rocznikiem 1971 za 37zł z groszami.
Myślę sobie kupione u źródła to i wydane będzie profesjonalnie, tylko dać na dobrą drukarkę i można kleić.
Dostałem wreszcie oczekiwaną przesyłkę, na kopercie doręczoną za pobraniem (innej opcji nie było), wypisana wartość 100zł, z opłatą za pobranie przesyłka kosztowała mnie 56,50.
Myślę sobie za taką kasę to i zawartość będzie super.
Otwieram kopertę, a tam w cienkim plastikowym pudełku na płyty CD, właśnie taka płytka wartości 20gr z marketu, bez tytułu , loga czy czegoś podobnego. Tylko na plastikowym pudełku naklejka MM.
Nie spodobało mi się to, ale wkładam tą płytkę do na pędu CD w moim kompie otwieram plik z tymi modelami i co widzę, ano wypisz wymaluj pirackie skopiowane wersje które krążą w Internecie, zeskanowane ze starych pożółkłych pisemek MM w formacie jpg, pozbawione kolorów nowości, a nawet niezbyt kompletne.
Wściekłem się, to oczywiste. Natychmiast napisałem do redakcji LOK co sądzę o takich praktykach, dzisiaj wchodzę na ich stronę i co widzę? zakładka o sprzedaży CD zniknęła i jest tylko komunikat że jest w przebudowie.
Odpowiedzi na swojego maila oczywiście nie dostałem.
Omijajcie to wydawnictwo szerokim łukiem.
Pozdrawiam
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: Buble CD dla naiwnych z Małego modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Przed wielu (15?) laty kupiłem kilka CD (roczniki MM 1959, 1961, 1963, 1965, 1969), zupełnie legalnie (przez znajomego w Polsce, już nie pamiętam gdzie on to kupił, ale chyba w MM tak jak chochlik), bo zawarte tam model były dla mnie interesujące i w inny sposób już nie do kupienia. Ocena jakości – jak chochlika – tak chyba by to zrobił „Mały Kazio” – prymitywne skany w .jpg, bez jakiejkolwiek obróbki/korektur obrazów, na tandetnych dyskach bez jakiegokolwiek opisu, dużo projektów niekompletnych, np. bez wręg.
Pod wywodami chochlika mogę podpisać się obiema rękami, sorry MM...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: Buble CD dla naiwnych z Małego modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

No bo Mały Modelarz to jest "żywa legenda" anarchii lat 80 i 90 tych. Czytaj: obsługa i jakość usług rodem z lat świetności Poczty Polskiej i PKO Bank Polski w tychże samych latach,z tą różnicą, że MM jeszcze nie wie, że mamy 2019 r. i minęło trochę czasu, który te dwie ostatnie instytucje wzięły "prawie" do serca : )

Mam podobne doświadczenie z inną usługą LOK. Dodatkowy kurs na prawo jazdy C+E, ile ja się do nich nadzwoniłem. Aż do skutku ! aż przestałem dzwonić..

Ale już tak na serio - podziękowania za wart uwagi komentarz, dla potomnych. Sam zastanawiałem się nad tymi CD, bo przekonał mnie format nośnika - sam planowałem zamówić sobie płytkę, ale podejrzane było, że nie oferują reprintów na FD 1,44 MB. Stąd oferta dość kusząca : )

Pozdrawiam, Michał.
Awatar użytkownika
970
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 03 2018, 13:50
x 3

Re: Buble CD dla naiwnych z Małego modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 970 »

dokładnie jak pisze michal84 - podejrzane to jest, ponieważ powinno się oferować tylko i wyłącznie na dyskietkach 5,25'' zwinięte w rulonik do transportu, ewentualnie te 3,5'', płyty CD są wielce podejrzane ;)
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

Re: Buble CD dla naiwnych z Małego modelarza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Ponieważ mam podobne (wypisz wymaluj), tylko nieco dawniejsze doświadczenia, więc też mogę się pod tym podpisać. To się prawidłowo nazywa - wyłudzanie pieniędzy. A później mają pretensje, że piractwo. A jak ma nie być piractwa, skoro za darmo można mieć to samo? To tak jak gdyby Cię przekonywali, że piracki film jest bezwartościowy, bo kręcony przez kogoś kamerą w kinie, a później sprzedali Ci za ciężkie pieniądze kopię w dokładnie takiej samej jakości...
Piszesz Michał, że to żywa legenda anarchii lat 80 i 90... A może LOK robi to specjalnie? Taka atrakcja z PRLu, żeby dziadki mogły sobie poprzypominać lata młodości? :D
ODPOWIEDZ