Niemiecki UHU - Alleskleber

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Niemiecki UHU - Alleskleber

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Niemieckie Ministerstwo Ochrony Środowiska zabroniło produkcji „UHU-Alleskleber” – uzasadnienie; używany w tym kleju rozpuszczalnik wpływa znacząco niekorzystnie na zmiany klimatyczne.
Do czego może posunąć się urzędowy absurd...
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: Niemiecki UHU - Alleskleber

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Że niby octan metylu wpływa na zmiany klimatyczne? Kurdę, to musieli tego kleju produkować na miliony ton :) .
Henryku, zawsze możesz zamówić zamiennik (poliuretanowy, polimerowy, introligatorski, etc) z wysyłką z Polski. Dla mnie UHU AllPurpose jest generalnie ok, chociaż nie jest niezastąpiony; ostatnio się z nim obraziłem - posiadany przeze mnie egzemplarz klei... zbyt szybko. Naniesiony na element zbyt szybko staje się kluchowaty, czasami nie ma czasu by właściwie "rozsmarować" do cienkiej warstwy.
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

Re: Niemiecki UHU - Alleskleber

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Henryku, czy "UHU Alleskleber" to jest ten taki butaprenopodobny, śmierdzący acetonem, w tubce? Bo ostatnio nakupowałem go spory zapas a mieszkam w UK. I tu nie ma problemu, klej ten jest wszędzie. Nie mogłem natomiast znaleźć innego kleju UHU, nazywa się Vielzweckkleber, w plastikowej stożkowatej butelce. Tylko że ten jest bezzapachowy i chyba nazywają go polimerowym. Znalazłem go w końcu, w Lidlu.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: Niemiecki UHU - Alleskleber

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Hi,
poniewaz dzień chyli się ku końcowi, a więc już mozna uchylić tzw. rąbka – to był oczywiście źart prmaaprilisowy... :D
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
Kokosz
Posty: 122
Rejestracja: ndz mar 16 2008, 15:29
x 6

Re: Niemiecki UHU - Alleskleber

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kokosz »

Ooo! To daliśmy się nabrać? :D
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: Niemiecki UHU - Alleskleber

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

No to cieszę się – taki jest przecież sens tego rodzaju żartów.
A tak na serio – nawet po Niemcach bym się czegoś takiego nie spodziewał... :)
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
skarczew
Posty: 112
Rejestracja: czw lis 03 2016, 17:06
x 11

Re: Niemiecki UHU - Alleskleber

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skarczew »

Heinrich Kosmala pisze: wt kwie 02 2019, 9:57 A tak na serio – nawet po Niemcach bym się czegoś takiego nie spodziewał... :)
Coś takiego u Niemców (i ew. Szwajcarów) by mnie nie zdziwiło :zeby: .
lacek
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 19 2017, 21:50
x 1

Re: Niemiecki UHU - Alleskleber

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lacek »

To "coś takiego" to nie byłoby znowu takie nie do pomyślenia. Co rusz jakieś substancje są albo zakazywane do użytkowania czy to w ogóle czy to w "produktach dla ludu". A wypowiedź  "Niemieckie Ministerstwo Ochrony Środowiska zabroniło produkcji „UHU-Alleskleber”" przecież nie oznacza w praktyce, że UHU dostało imiennie zakaz produkcji tego kleju. To się na ogół odbywa przez wpisanie jakiejś substancji do jakiejś tabelki.

Na razie Niemcy w ramach walki z ociepleniem klimatu wyrzucają atom :) (lekka ironia: konkretnie to zostanie utrzymane to co jest z elektrowni emisyjnych, dobudowane wiatraki i solary, co sprawia, że procentowo to Niemcy będą bardzo "zielone", ale przeliczając na TWh to będątyle samo produkowali z węgla, oleju co w 1980 roku :) ). Więc Energiewende = kreatywna księgowość. No w tym kontekście to też się nabrałem.
ODPOWIEDZ