15 lat minęło

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tak, minęło właśnie piętnaście lat od kiedy zarejestrowałem się jako uczestnik KnW.
Minęło jak jeden dzień :haha:

Policzyłem po szafkach, że od momentu rejestracji skleiłem 55 modeli, kartonowych i plastikowych, a 9 mam w różnych stadiach budowy.

Z tej to właśnie wspaniałej okazji prezentuję model, który skleiłem jako pierwszy - będąc forumowiczem :mrgreen: (o ile mnie pamięć nie zawodzi :haha:)

Latarniowec Ambrose, skala 1:250, malowany humbrolami wydruk ze strony Digital Navy. Mieści się na dłoni.
Dwa ujęcia w cieniu i dwa w słońcu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stoi już piętnaście lat i ani myśli się rozpaść. Chyba mu w dowód zasług za długoletnie tkwienie w kąciku regału zrobię "wodną" podstawkę.

Niniejszym, tak znakomitą rocznicę uważam za należycie uczczoną. Spocznij. :haha:

A, jeszcze sobie trzasnę torcik: :tort:

i oczywiście toast: :szampan:

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

... I bardzo Wam gratuluję 🎊
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Skoro już 15 lat temu było na tym poziomie, to to jest wrodzone – gratuluję i (trochę) zazdroszczę!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Dzięki.

Hehe, skoro już wspominam "stare karabiny", to jeszcze pochodzący z tego samego czasu mój pancerno-kartonowy debiut na forum w postaci tancika vz.33 wyd. SuperModel 1/25. Też się skubany trzyma :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczęście, wysoce podłej jakości zdjęcia tego karalucha, jakie w zamierzchłych czasach zamieściłem na forum, zniknęły przy okazji pewnej awarii. Mogę więc go przypomnieć w bardziej widoczny sposób :haha:

Wspominka debiutu samolotowo-kartonowego nie będzie, bo lamus jestem i nie umiem kleić samolotów z papieru :haha:. Żaden zaś mój kartonowy samolocik z ery przedinternetowej nie dotrwał do naszych, jakże ciekawych, czasów.


pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Grzesiu, dla mnie osobiście jesteś i zawsze byłeś ikoną tego forum, a nie lamusem. Fakt, kartonowe samoloty wymagają nieco więcej w kwestii formowania i klejenia, ale to co prezentowałeś nam przez ostatnie 15 lat to mistrzostwo standardu i kwintesencja estetyki modelarskiej. Zarówno modele jak i ich zdjęcia. Jeszcze raz gratuluję 15 tej (okrągłej) rocznicy. Myślę że brygada młodzieżowa powinna była by wystawić honorową wartę. Ale niestety nie mamy brygady młodzieżowej... Szkoda.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Jak to nie mamy!?
Właśnie się zapisałem. Do Brygady Młodzieżowej. W końcu mam tylko 13 lat!
Stażu... :lol:
Serdeczne gratulacje 15 latkowi! :tort:

I jeszcze jedno: to Kartonwork i Modelarzowie tu występujący są dla mnie wyznacznikami modelarskiej pracy, jakości i estetyki.
Dziękuję Wam za to i pozdrawiam. :szampan:
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Również gratuluję. Podglądam KW od dawna, ale nie od tak dawna, żeby pamiętać te "debiuty".

Największe wrażenie na mnie zrobiło jednak te 55 modeli. Ponad 3,5 na rok. Jak dla mnie kosmos.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2775
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 738

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Krzywy,
Idąc z psem na spacer (i nie mówcie, że nie macie psa, bo możecie mieć) średnio macie po trzy nogi.
Mój ulubiony zaś to wskaźnik przeciętnego wynagrodzenia, którego 70% pracujących na oczy nie widziało.
Analogicznie tutaj. 55 sztuk. Z czego kartonówek 18. Średnią zawyżają modele plastikowe, które powstają szybciej niż kartonowe. A kartonówki to też nie jamata czy inne fusa, które są bardzo czasochłonne. Tak więc sama średnia na rok nic nie mówi.

Laszlik,
Mam rozległe plany kartonowo-marynistyczne, ale chyba trzasnę jakiś samolot żeby spróbować czy się da. Gdy to nastąpi nie omieszkam się oczywiście pochwalić. O ile to nastąpi … albo o ile będzie się czym pochwalić :haha:
Mam już nawet pewnego kandydata. Paskudnego z natury, paskudnego edytorsko, a czy paskudnego projektowo się okaże. Tak trochę na przekór słusznej skądinąd idei mówiącej, że szkoda czasu na kiepskie modele.

Pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
marek d
Posty: 389
Rejestracja: pn lip 02 2007, 17:55
Lokalizacja: Oborniki Wlkp.
x 22

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek d »

Takie wydarzenie omal bym przegapił.
Gratulacje Grzegorzu.
Twoje tematy zawsze oglądam z wielką przyjemnością i proszę o cdn.
Pozdrawiam Marek
Pozdrawiam Marek - sklejacz fabrycznych części,przeznaczonych do samodzielnego montażu.
Awatar użytkownika
michal84
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 17 2015, 14:18
Lokalizacja: Gdynia
x 44

Re: 15 lat minęło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal84 »

Grzegorzu, piękny dorobek :) Teraz rozumiem o co chodziło z tymi sejfami (łańcuszki z Apartu).. Ale chyba w kwestii takiego dorobku modeli, to chyba musiałbyś zainwestować w skarbiec, a nie sejf ;) Pozdrawiam i bacznię obserwuję Twoje rękodzieła,
Michał,
ODPOWIEDZ