[R/G]Ikarus 280, 1/25, ANGRAF

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Edek13
Posty: 27
Rejestracja: sob mar 25 2017, 21:23
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: [R/G]Ikarus 280, 1/25, ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edek13 »

Ja osobiście podróżowałem tym Ikarusem z Placu Kościeleckich w Bydgoszczu na osiedle Bajka (oczywiście nr. 104) do pracy, i jestem pełen podziwu za kunszt wykonania tego ...hm... środka ówczesnej komunikacji. Naprawdę świetny model i kawał historii komunikacji nie tylko w Bydgoszczu.
Pozdrawiam Edek zkk.
Tak to bywa pies utonął łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

Re: [R/G]Ikarus 280, 1/25, ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Musze przyznać, że śledząc relację obawiałem się wyniku końcowego. Tyle przeróbek, korekty błędów, zmienianych koncepcji, dodawanych elementów. Zdjęcia końcowe pokazują jednak, że wkładając ogrom pracy, można z tego modelu wycisnąć piękny pojazd!
Wnętrze niesamowite, wracają wspomnienie lat szkolnych. Szkoda tylko, że nie zostawiłeś otwartych choćby jednych drzwi, lepiej można by nacieszyć oko wnętrzem Ikarusa.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R/G]Ikarus 280, 1/25, ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Cześć Chłopaki!

Ciszę się, że mój autobusik przywołuje Wasze (mam nadzieję) pozytywne wspomnienia. Nie ukrywam, że także dla mnie IKARUS na stałe pozostanie w pamięci właśnie ze względu na dziesiątki godzin spędzonych w drodze do i ze szkoły. Z linią 104 w takim właśnie malowaniu miałem pierwszy kontakt w 1985 roku, kiedy wprowadziłem się z rodzicami do bydgoskiego FORDONU...
Wasz pozytywny odbiór stanowi dla mnie motywację do dalszej walki z kartonową materią :paker:

Kemot, z otwartych drzwi się "wyleczyłem" po zbudowaniu PR110. Zajrzenie do wnętrza pojazdu od strony pomostów-super sprawa! Niestety minus był taki, że z czasem drzwi się powyginały a wszędobylski kurz osiadał na każdym detalu.

Edek, jak pewnie kojarzysz trasa linii 104, potem 94 wielokrotnie ulegała zmianom wraz z rozbudową Bydgoszczy i samego Fordonu. Pętle 104-ki: Bajka(wiadukt I) -Pl.Kościeleckich z tego co wyczytałem funkcjonowały do października 1990r.

Jakub, bez obaw, myszom go nie wydam :snajper: a do Przeciszowa to jeszcze daleka droga....

Rafał, nie należysz do "półkowników", prawda? :zeby:

Hastur, masz rację. Już nieco przypudrowałem felgi...i chyba faktycznie jest lepiej

Chłopaki, jeszcze raz dzięki i do zobaczenia w przyszłej relacji!

Paweł
Endrju
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 20 2016, 14:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [R/G]Ikarus 280, 1/25, ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Endrju »

Przepiękny model. Znakomite wykonanie. Cóż dodać? Mi również przywołuje wspomnienia.
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70, BRDM-2
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [R/G]Ikarus 280, 1/25, ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Gratutluje skonczonego modelu. Wyszedl fantastycznie chociaz jednak te otwarte drzwi by sie przydaly. Z kurzem mozna zawsze walczyc za pomoca gabloty do czego zachecam!
Podwojny sukces osiagnales bo niestety wiem czym sa projekty tego wydawnictwa, wiec wysilku taki model kosztuje tyle co dwa innej firmy.
Ja rowniez mam troche przygod zwiazanych z tym autobusem, dwie rzeczy sa dla niego najbardziej charakterystyczne....sposob zmieniania biegow, gdzie czesto siedzac za kierowca zastanawialem sie skad on wie gdzie jest konkretny bieg, skoro macha ta dzwignia jak lyzka w bigosie. A druga to dzwiek zamykanych drzwi, a wlasciwie ich metaliczne klapniecie. Mile wspomnienia :)
Super model na polke. Moj wujek jezdzil takim bialym z napisen na boku "szybka paczka" :)
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: [R/G]Ikarus 280, 1/25, ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Dzięki Chłopaki! Z bliska jednak widać więcej mankamentów, z którymi sobie nie poradziłem.

Piotrek, co do dgablot, to podzielam Twoje zdanie ale niestety moje warunki lokalowe nie dają mi takiej możliwości. Bliżej mi jest do sposobu Jakoba- kartonowy schowek i do kąta.
No, jeśli to była "szybka paczka"...,to pogratulować wujkowi poczucia humoru :lol: Chociaż przyznać muszę, że jak bujnął się taki przegub do dobrych 80, to robiło to wrażenie na pasażerach. :boje: Wył niesamowicie jakby miał zgubić most....
Awatar użytkownika
Viking_BB
Posty: 458
Rejestracja: pt maja 08 2015, 7:58
Lokalizacja: Rychvald, Czechy
x 28

Re: [R/G]Ikarus 280, 1/25, ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Viking_BB »

Miszczunio!!! Przywież to cacko do PRzeciszowa w 2019!!!

Gratulacje ode mnie i mojej córci – wielbicielki Ikarusów.
Pozdrowienia z Czech
----------------------
Dumny właściciel portalu: Kartonowa Kolej
Dumny członek grupy: Bielska Strefa Modelarska
ODPOWIEDZ