Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Długo jeszcze masz zamiar przepychać się jak przedszkolak?
-Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (czym jest i w co w istocie godzi poprawka opisałem w pierwszym poście)
-Manipulujesz wypowiedziami, wprowadzając fałszywy kontekst wypowiedzi (uliczne strzelaniny)
-Unikasz odpowiedzi na pytania zadawane przez dyskutantów, jednocześnie sprowadzając je do absurdu (analogia poprzez przykład pojazdu i drutu jest oczywista, niestety niezgodna z punktem widzenia, który prezentujesz - stąd uniki)

To cechy deficytu, wiesz czego.
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Jaro a wiesz ty chociaż na czym polega normalna dyskusja? Podejrzewam, że nie. Kulturalny człowiek, ten z kompletnym stanem kulturowo-socjalnym zapytany o coś odpowiada na pytanie albo odpowiada: nie wiem. Ty wzorem politykierów zmieniasz temat bo wątek dla ciebie mógłby pójść w stronę gdzie po prostu zapętliłbyś się. To właśnie robisz.
Broń jest nam potrzebna po to aby stanowiła CZYNNIK ODSTRASZAJĄCY. Każdy głupiec będzie kalkulował czy opłaca się kogoś nachodzić jeśli mogłoby to być niebezpieczne. W Stanach nawet na filmach dla dzieci pokazują, że każdy kto chce wejść bez wyraźnego zaproszenia do czyjegoś domu woła od progu.
Przeanalizuj dane statystyczne Szwajcarii na temat niebezpiecznych najść do domów obywateli tego kraju. Wiesz dlaczego jest tych zdarzeń tak mało? Bo mają broń.
Miałem cię lekceważyć i od tego momentu tak czynię.
pozdrawiam z uprzejmości
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Jobox
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 20 2007, 8:18
Lokalizacja: Garwolin

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jobox »

mr.jaro pisze:Lincz, posiadanie pojazdu, druty elektryczne... Co za bzdury!
A kto pierwszy wspomniał o linczu jako średniowiecznym wynalazku? ;)
mr.jaro pisze:Nie ma za co, coc nie bardzo wiem, o czym z Wami dyskutowac. O linczu i drutach elektrycznych? Ludzie, czas sie obudzic! W Centrum cywilizowanej Europy zyjecie!
Szwajcarzy też żyją w centrum cywilizowanej Europy. A raczej w jej zachodniej, bardziej (jak niektórzy uważają) cywilizowanej części. I posiadają broń w domu ;)
mr.jaro
Posty: 560
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

strk pisze:Manipulujesz wypowiedziami, wprowadzając fałszywy kontekst wypowiedzi (uliczne strzelaniny)
Mylisz sie, kolego. Kontekst jest jak najbardziej wlasciwy. Z zamieszczonego Przez Ciebie linku wyraznie wynika, ze chodzi o bron palna. Wiec pytam: po co Tobie w domu bron palna? Do sasiada chcesz strzelac, jak sie z nim poklocisz, czy jak?

Juz nawet w najzwyklejszej dyskusji na Forum trudno sie niejednemu opanowac, a co bedzie, jak dostanie on bron w rece...[/quote]

MMC1964 pisze:Broń jest nam potrzebna po to aby stanowiła CZYNNIK ODSTRASZAJĄCY. Każdy głupiec będzie kalkulował czy opłaca się kogoś nachodzić jeśli mogłoby to być niebezpieczne.
Puknij sie w glowe, zanim ponownie cos takiego napiszesz. Czynnikiem odstraszajacym w normalnie funkcjonujacej spolecznosci powinno byc prawo i organy egzekucyjne, a nie posiadanie broni palnej. Posiadanie w domu broni palnej ulatwia jej naduzycie i podnosi ryzyko zwiazanych z tym nieszczesliwych wypadkow. Zarowno Stany, jak Szwajcaria charakteryzuja sie wyzszym wspolczynnikiem naduzycia broni palnej, anizeli wiekszosc krajow europejskich o znacznie bardziej rygorystycznym prawie dotyczacym broni palnej.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

mr.jaro pisze:
strk pisze:Manipulujesz wypowiedziami, wprowadzając fałszywy kontekst wypowiedzi (uliczne strzelaniny)
Mylisz sie, kolego. Kontekst jest jak najbardziej wlasciwy. Z zamieszczonego Przez Ciebie linku wyraznie wynika, ze chodzi o bron palna. Wiec pytam: po co Tobie w domu bron palna? Do sasiada chcesz strzelac, jak sie z nim poklocisz, czy jak?
Juz nawet w najzwyklejszej dyskusji na Forum trudno sie niejednemu opanowac, a co bedzie, jak dostanie on bron w rece...
Jednak miałem rację. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a jednocześnie ograniczyłeś swój horyzont myślowy. Pozwolisz że zacytuję sam siebie, a pogrubię to, czemu zagraża pomysł KE/UE:
Ten bezczelny zamiar godzący w nasze prawa, zwłaszcza* w prawo do bezpieczeństwa i obrony
(...)
leży Ci na sercu bezpieczeństwo, prawa i wolność obywatela
Wyjaśniam, abyś dalej nie musiał wymyślać innych, fantastycznych tez, rozmydlając dyskusję. Poprawka do dyrektywy ogranicza naszą wolnośc, poprzez odebranie przysługujących nam podstawowych praw. Na dwa sposoby:
-odebranie prawa własności
-odebranie prawa do obrony dobra chronionego prawem
Kolejność nie ma w zasadzie znaczenia, choć ja wskazuję na przypadek pierwszy.

Jeśl nie jest to dla Ciebie sygnałem alarmowym, to znaczy że na prawde cierpisz na deficyt, jak to ładnie napisałeś.

Puknij sie w glowe, zanim ponownie cos takiego napiszesz. Czynnikiem odstraszajacym w normalnie funkcjonujacej spolecznosci powinno byc prawo i organy egzekucyjne, a nie posiadanie broni palnej. Posiadanie w domu broni palnej ulatwia jej naduzycie i podnosi ryzyko zwiazanych z tym nieszczesliwych wypadkow. Zarowno Stany, jak Szwajcaria charakteryzuja sie wyzszym wspolczynnikiem naduzycia broni palnej, anizeli wiekszosc krajow europejskich o znacznie bardziej rygorystycznym prawie dotyczacym broni palnej.
Nie masz najmniejszego pojęcia o czym piszesz. To właśnie Polska jest państwem o znacznie bardziej rygorystycznym prawie i to Polska jest na drugim miejscu w Europie - od końca, pod względem ilości broni per capita :
1,3 na 100 obywateli. Ostatnia jest Litwa razem z Rumunią: 0,7 na 100 obywateli.

Podaj źródło "współczynnika nadużycia broni palnej".
Hahahahaha


*synonimem wyrażenia "zwłaszcza" jest wyrażenie "w szczególności". Zapoznaj się co oznacza to wyrażenie, na przykład w techniceprawdawczej.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

mr.jaro pisze: Wiec pytam: po co Tobie w domu bron palna? Do sasiada chcesz strzelac, jak sie z nim poklocisz, czy jak?
Zapomnialem napisać w poprzednim poście.
Jesteś ograniczony umysłowo do wykorzystania broni w zbrodniczym celu (masz jakiś problem z sobą?).
Ja mam ją z tego samego powodu, dla którego inni zbierają znaczki, sztukę, lub zabytkowe samochody: jeden z moich ezgemplarzy co roku jest droższy. Reszta też będzie.
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

strk pisze:

Wyjaśniam, abyś dalej nie musiał wymyślać innych, fantastycznych tez, rozmydlając dyskusję. Poprawka do dyrektywy ogranicza naszą wolnośc, poprzez odebranie przysługujących nam podstawowych praw. Na dwa sposoby:
-odebranie prawa własności
-odebranie prawa do obrony dobra chronionego prawem
Kolejność nie ma w zasadzie znaczenia, choć ja wskazuję na przypadek pierwszy.
Dokładnie tak jak napisałeś, Unia chce nam ograniczyć prawo do wolności. To tak samo ja by wprowadzili zakaz posiadania więcej niż jednego auta na rodzinę, w celu zmniejszenia emisji spalin. A do tego jeszcze zakaz używania tego auta od poniedziałku do piątku. Co do broni to nie musisz jej kupować jeżeli nie chcesz, ale też nie możesz zabronić tego innym.
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

Dodam tylko, że każda legalnie kupiona broń jest zarejestrowana, tak jak samochód i jest w bazie danych. Terroryści korzystają z broni nie zarejestrowanej. Unia chce ograniczyć w tym wypadku posiadane legalnej broni, po to żeby ograniczyć dostęp do nielegalnej broni. A to nie bedzię miało znaczenia. Skoro mają dostęp do takiej broni, to delegalizacja tego nie zmieni.
Awatar użytkownika
Diogenes
Posty: 209
Rejestracja: czw maja 20 2010, 23:41
Lokalizacja: wejherowo
x 11

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diogenes »

Mam gorącą prośbę do bogów katronu.
Nie chcę oglądać wątków z magla na stronie głównej.
Ich obecność na stronie głównej narusza moje pragnienie (i pewnie paru innych również) do odcięcia się od nierzeczowych i chybionych dyskusji. Interesuje mnie modelarstwo, a nie czyjeś impresje na temat polityki. I również nie interesuje mnie obrzucanie się inwektywami.

Jeszcze raz: Proszę coś zrobić aby wątki z magla nie pojawiały się na głównej.
- The Truth is…?
- …that there is no Truth. There is only an agreement about it.
Awatar użytkownika
MMC1964
Posty: 191
Rejestracja: sob maja 31 2008, 23:06
Lokalizacja: Żywiec

Re: Obywatelu! Podpisz petycję przeciwko dyktaturze biurokratów Unii Europejskiej!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MMC1964 »

Witam,
Jak demokracja to demokracja, ja jako pełnoprawny użytkownik tego forum nie życzę sobie aby podejmowano jakiekolwiek działania mające na celu odcięcie mnie od informacji o nowych wpisach na stronie głównej. :nie:
Jak do tej pory na stronie głównej nie pojawiły żadne części ani fragmenty dyskusji prowadzonej w wątku więc nie sądzę aby naruszało to w jakikolwiek sposób dobra użytkowników nie zainteresowanych tematem. Kto nie jest zainteresowany tematem po prostu nie musi tam wchodzić. Dziwią mnie zapędy totalitarne co niektórych użytkowników tego forum uznawanych skądinąd przeze mnie dotąd za dosyć liberalnych... :zeby:

pozdrawiam
Mirek
Myślę, że w realu mamy wystarczającą ilość rywalizacji i pogoni za wszystkim. Spędźmy tutaj czas miło na pogawędkach o tym co robimy.
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ