Morane Saulnier MS406 skala 1/72 - zdjęcia modelu

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

Morane Saulnier MS406 skala 1/72 - zdjęcia modelu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Dziwnym zrządzeniem losu w moje ręce trafiły dwa plastikowe modele samolotów w skali 1/72.. Jako okrętowiec, do tego kartonowy, z dużym dystansem podszedłem do tego, ale postanowiłem zobaczyć jak mi pójdzie budowa. Na pierwszy rzut (jako model ćwiczebny) poszedł model jak w tytule...
Tak wyglądało pudełko:

Obrazek
Obrazek
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Jakoś wykonania samych wyprasek potrafiła skutecznie odstręczyć od budowy modeli z plastiku... zalane i niedokładnie wykonane elementy, kompletnie niezgodne oznaczenia.. czasem musialem zgadywać, co do czego ma pasować..
Następnie kupiłem wymagane farbki, pomalowałem zgodnie z kamuflażem (malowałem pedzlem, po sklejeniu całości) i.. tak oto wygląda efekt ok. 4 godzin pracy... :)

Obrazek
Obrazek
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Jedno jest pewne - nie wydałbym ani złotówki na jakikolwiek model tej firmy :D
Z drugiej strony - mam nowe, ciekawe doświadczenie:)
Drugi model jest wydany przez Italeri - z pierwszych ogledzin widać że jest o niebo lepiej wykonany... sądzę, że za jakiś czas pokażę już gotowy model:))

Jeszcze 2 zdjęcia i to już wszystko w tym temacie... przynajmniej z mojej strony:)))

Obrazek
Obrazek
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Dlaczego owiewka nie jest pomalowana? ;-)
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

nie malowalem, bo nie mialem tak cienkiego pedzelka, by to zrobic bez mazgania calych szyb.. ale bede w tym tygodniu robic zakupy:)
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Chcesz Martez powiedzieć że w cztery godziny skleiłeś i pomalowałeś? To chyba jakiś nowy rekord świata. :boje:
Awatar użytkownika
Martez
Posty: 254
Rejestracja: pn cze 30 2003, 16:00
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Martez »

Wiesz Jeta, przy tym modelu naprawde nie bylo duzo pracy.. skleilem go w dwa wieczory, poswiecajac mu łącznie jakies 2,5-3 godziny czasu. Jesli chodzi o malowanie, to najpierw pomalowalem spód - jakies 15 minut, natomiast kamuflaz zrobilem w ostatnia sobote - chyba nie wiecej niz godzine pracy - humbrol schnął tak szybko, że mogłem niemal natychmiast po umyciu pędzla z jednego koloru zaczac malowac kolejnym..
Jesli 4 godziny to zbyt krótko - dolicze jakies 2 na oglądanie, decyzję i mieszanie farb.. :D
Marcin

Stocznia coś tam po cichu dłubie:)
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No to witamy w plastiku ;-)
pozdrawiam
Obrazek
Aviator
Posty: 477
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:49
Lokalizacja: Warszawa,

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aviator »

No rzeczywiście Martez należą Ci się słowa uznania za tempo i czystą robotę. Poradziłeś sobie bardzo dobrze z nadlewkami. Model wygląda na czeską podróbę Hellera. Prezentuję orginał Hellera ale on był zrobiony dawno i już pożółkł. Jednak linie podziału blach, przejście skrzydło-kadłub świadczy o wyprasce pochodzącej od Hellera. Gratuluję.
Obrazek
Aviator
И смешно и вярно!!!
www.facebook.com/andrzej.maciejczak
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

No dobra Martez powitanie powitaniem ale teraz abys nie myslal , ze plastik jest taki latwy i mozna popelnic model w dwa wieczory . Pozwolilem sobie na Twoich fotkach pozaznaczac wszystkie miejsca , ktore powinienes poprawic . Tak wiec widze, ze nie uzupelniales ubytkow tzn. tzw. jam skurczowych np. w chlodnicy , nie usunoles miejsc klejenia kadluba i skrzydel , nie pomalowales oslony kabiny , nie usunoles naddatku filmu przy kalkomani na usterzeniu itp. itp. Pisze to tylko dlatego aby ktos sobie nie pomyslal ogladajac ten temat , ze plastik jest latwy . Mysle , ze przy nastepnym modelu bedziesz sie juz troche bardziej staral ;-) No ale jak na pierwszy model jest :spoko: Moj pierwszy wygladal gorzej :cool: Zachecam do popelnienia kolejnych ;-)
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ