[R] North American T-6 Texan - Academy 1/72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Moses
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 14 2014, 23:12
Lokalizacja: otwock

[R] North American T-6 Texan - Academy 1/72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Moses »

Witam wszystkich.

Parę lat temu pisywałem na Kartonworku pod nickiem Yunior, człowiek wydoroślał, latek dobiło, to i nicka trzeba zmienić, a na serio, to haseł do kont pozapominałem, starość nie radość ;)

Obecnie zajmuję się głównie lotnictwem USMC oraz Izraelskim w skali 1/72, coś tam w kartonie się robi,ale to historia na inny temat.

Na warsztat trafia T-6G Texan wydany przez firmę Academy. Model planuję doposażyć tylko w siedzenia żywiczne od Pavli, a malowanie oparte będzie na kalkomaniach z arkuszu „Musketeer & Kadesh – October 1956″ firmy DP Casper. Miniatura przedstawiać będzie maszynę ze 130 Dywizjonu IAF.

Obrazek

Model Academy wygląda całkiem przyzwoicie, posiada delikatne wgłębne linie podziału. Części pasują w miarę bezproblemowo, Pasując główne elementy modelu, tj kadłub i skrzydła, problematycznym miejscem będzie przejście kadłuba w skrzydło, przy komorze podwozia, miejsce to wymagało zaaplikowania szpachli.

Obrazek

Prace nad modelem rozpocząłem od wycięcia elementów kokpitu. Burty kokpitu, z imitacją kontrukcji rurowej wykonane są jako oddzielne elementy kokpitu, można by było pokusić się o zakupienie żywicznego kokpitu Pavli, ewentualnie użycia blaszek fototrawionych, ale po zamknięciu kokpitu nie wiele będzie widać.

Obrazek
Następnie kokpit pomalowany został Interior Greenem od Model Mastera, panele boczne natomiast Black Grayem tej samej firmy.
Obrazek
Moses
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 14 2014, 23:12
Lokalizacja: otwock

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Moses »

Prace powoli posuwają się do przodu, kokpit pomalowany oraz zwashowany, czeka teraz na matowy warnish po którym będę dalej nad nim pracował.

Obrazek

W międzyczasie skleiłem płat skrzydła. Po złożeniu na sucho okazało się że pomiędzy wklejoną do skrzydła wnęką podwozia, a kadłubem jest szpara, oraz braki w tylnej ścianie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Tu jest zdjęcie wnęki podwozia Texana

http://data3.primeportal.net/hangar/sal ... 2_of_3.jpg

Nie wygląda aby była ona całkowicie zamknięta i prosta w konstrukcji jak pudełko na kapelusze ale analizę zdjęcia pozostawiam Tobie.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Moses
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 14 2014, 23:12
Lokalizacja: otwock

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Moses »

Niedawno dotarły do mnie żywiczne siedzenia produkcji czeskiej Pavli.
Obrazek

W porównaniu do tego co przedstawiło Academy, Pavlowe wyglądają świetnie. Opierając się na zdjęciach znalezionych w internecie siedzenie pomalowałem na oliwkowy Humbrol 155.

Obrazek

Oprócz foteli zamówione zostały także maski od Eduarda.

Obrazek

20 minut roboty i limuzyna zamaskowana

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ