[Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

[Galeria] Walec konny 1:20 opr. własne.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Niniejszym chciałem Wam pokazać moje najnowsze dzieło. Jest to walec konny, jaki używany był przez drogowców pod koniec XIX i na początku XX wieku. Walec ten służył do utwardzania dróg gruntowych, wyrównywania gruntu pod układanie kostki brukowej oraz innych prac ziemnych. Jego odnowiony oryginał miałem okazję oglądać podczas jednej z wizyt w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Dro ... Szczucinie oraz http://www.gddkia.gov.pl/pl/900. Maszyna bardzo mi się spodobała i już od dłuższego czasu miałem zamiar wykonać ten model. Moje zapędy wyhamowywał jedynie brak odpowiednich figurek koni. Jednak udało mi się zdobyć takie figurki w niemieckim ALDI-ku, więc budowa ruszyła.

Oryginał wygląda tak http://www.panoramio.com/photo/41866594.

Oto moja wersja w/w modelu.

Obrazek

Model w całości.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tak natomiast wygląda sam walec oraz niektóre jego detale. Zdaję sobie sprawę, że trochę spaprałem walca doklejając do niego piasek. Wydaje mi się, że lepiej to wyglądało jak było tylko pobrudzone washami i pigmentami, ale niestety już się trzyma i po ptokach. Będę miał nauczkę na przyszły raz.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Najwięcej problemów miałem z rozszyfrowaniem budowy uprzęży konnej. Niby w necie miliony fotek da się odszukać, ale typów jest tak wiele, że ciężko mi było wyszukać kompletu zdjęć jednej uprzęży, takich, które pozwoliłyby mi na w miarę poprawne jej odwzorowanie. Z pomocą przyszło samo Muzeum Drogownictwa stawiając przy walcu właśnie dwa sztuczne konie, ale w prawdziwej uprzęży. Na szczęście akurat wtedy miałem zaplanowane wakacje w okolicy i nie było problemu z naocznym zapoznaniem się z tym sprytnym wynalazkiem. Poniżej efekty moich zmagań z materią.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dziękuję wszystkim za poświęcony na oglądanie moich wypocin czas. Do miłego.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Bardzo ciekawy model, a właściwie to wręcz dioramka. :)
Na pewno bardzo nietypowy, a co do wykonania to mnie osobiście bardzo się podoba. Na uprzężach się nie znam, ale detale sprawiają, że wygląda bardzo realistycznie. Świetna robota. :D

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Świetny model, takie coś to dopiero rzadko się spotyka, jeszcze z kartonu. Do tego super dioramka :pice: .
Obrazek
Wicio1d
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 20 2007, 22:09
Lokalizacja: Chełm Śląski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wicio1d »

Świetny temat! Gratuluje pomysłowości!
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Bardzo dziękuję za "Zdjęcie tygodnia". To jest bardzo miłe i motywujące do dalszej pracy.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
ODPOWIEDZ