*[Galeria/Pojazd] Konstal Chorzów 102Na 1:25

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danio
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

*[Galeria/Pojazd] Konstal Chorzów 102Na 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danio »

Witam, dawno mnie już tu nie było ale coś tam się zawsze pokleiło, więc i czas na aktualizacje. Model jak w temacie, lepiony z przerwami do października ubiegłego roku. Jest to wycinanka Modelika jednak z licznymi przeróbkami, z wersji ze Śląska na szczecińską, kto widział model zlepiony zgodnie z wycinanką zobaczy trochę różnic ;-) Ale nie przeciągając, przejdźmy do zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Gratuluję modelu, bardzo fajna parówka! To kolejny tramwaj z oświetleniem, które świetnie ożywia model. Zdradź coś proszę na temat zastosowanych żarówek (pewnie diod) i zasilania. To, czego mi w prezentacji zabrakło to postawienie go na szynach. Może pokuś się o kawałek torowiska pod tramwajem, jako podstawki (np. torowiska wpuszczonego w ulicę, żeby się nie certolić z kamyczkami). A przegub udało Ci się zrobić ruchomy? Tak czy inaczej mnie się bardzo podoba, postarałeś się też o te charakterystyczne nierówności na dachu. Pamiętam z Łodzi te tramwaje, ich powierzchnia boków i tym bardziej dachu była zazwyczaj daleka od idealnej gładzi.
Pozdrawiam!
Abuq
Posty: 58
Rejestracja: ndz lip 28 2013, 13:42
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abuq »

Dołączam się do gratulacji, model bardzo mi się podoba.
Mnie również brakuje torów. Żeby uniknąć problemu kamyczków lub kostki brukowej można by wykonać torowisko z betonowych płyt z zagłębieniami na szyny. W Krakowie tak są zbudowane tory np. na ulicy Basztowej, ale nie wiem, czy w Szczecinie stosowano takie rozwiązanie.
Pozdrawiam
Abuq
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Witaj!

O...kolejny pojazd komunikacji zbiorowej na Forum...Bardzo fajnie się prezentuje. Gratuluję efektu!
Naprawdę widać, że wiele włożyłeś w niego serca. Zwraca uwagę dbałość o szczegóły..tak jak zauważył Jakub - te nierówności dachu faktycznie były..
Torowisko do tej parówki obowiązkowe!
Gratuluję!
Pozdrawiam!
Paweł
Awatar użytkownika
danio
Posty: 67
Rejestracja: ndz kwie 18 2010, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danio »

Dzięki wielkie :D Oświetlenie to ledy o wielkości 3 mm w kolorze ciepły biały połączone w jeden obwód, zmieszczone między zewnętrznym poszyciem dachu a wewnętrznym tak by czubek wychodził do klosza lampy zrobionego z wytłoczek po lekach pomalowanych na biało, przez co kolor oświetlenia wygląda prawie jak w oryginale (na zdjęciach kolor strasznie czerwony jest ze względu na kiepskie ustawienie aparatu w trybie nocnym). Przegub jest ruchomy jak w oryginale, sklejony tak jak jest w wycinance (też ruchomy). Co do podstawki, to na razie jej nie robię, gdyż myślę nad większym wycinkiem ulicy by móc ustawić jeszcze parę samochodów.
ODPOWIEDZ