[R] KTO ROSOMAK 1:25 Orlik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

W jakiejś gazetce, chyba Weathering Magazine. Niestety nie mogę znaleźć w necie jakiś sensownych zdjęć. Wyglądało to tak, jak powinno.
Jedyny problem, że to jest do 1/35, i w 1/25 może być za drobne.
Zawsze można poeksperymentować, np. wikol i drobny piasek (dla szynszyli jest niezły). Z drugiej strony, produkty MiG czy AK to gotowce, sami zapewne wieloletnim doświadczeniem i eksperymentami stworzyli chemię, jaką samemu ciężko. Tzn. jest idealna do tego, do czego ma być, samemu można zrobić co najwyżej równie dobrą. Tyle, że kosztem wielu prób, do których potrzeba od cholery różnych specyfików. Nie każdy ma na to czas.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Jak będę w modelarskim to sobie coś takiego kupię i poeksperymentuję, ale w w rosomaku spróbuje z papierem ściernym pierwsze próby poszły dzisiaj. Kupiłem kilka arkuszy papieru ściernego o różnej gradacji ale najlepsza okazła się 320. pierwsze płytki położone ciekaw jestem jak będzie wyglądać całóść po pomalowaniu
Obrazek

Uporałem się także ze spodem przy którym były największe problemy z elemntami które kompletnie nie pasowały, nie wiem czy to była moja wina czy tak jak czytałem problemy ze szkieletem ja miałem wycinay laserowo i nie wiem czy on już był po eracie czy także z błedem ale spód zrobiony, poszło troszkę szpachli podkładu i całkiem to dobrze wygląda.
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Problemy ze spodem to nie Twoja wina...
A jeśli chodzi o powierzchnie antypoślizgowe to robione z papieru ściernego są o dużo z dużo za grube w tej postaci :) Lepiej zrobić szablony i aerkiem pomalować kilka warstw np. modelarskiego podkładu.
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Kolejne zdjęcia z budowy rosomaka, rzeczywiście może troszkę są za grube ale w rzeczywistoście nie rzucają się tak w oczy a w późniejszym etapie jak będę kłaść już odpowiedni kolor to postaram się to zniwelować zaklejając te płytki podczas malowania co powinno jeszcze troskę to zniwelować.
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Prace pomalutku idą do przodu tym czasem mam do was pytanie czy wersje afgańskie były dwie tzn. piaskowa i ciemno zielona czy tylko piaskowa?
A tak wygląda rosomak na dzień dzisiejszy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Zielone też były, pewnie we wcześniejszych misjach. Ja bym robił zielony, lepiej by było widać brudzenie. Nie by był jaki jednobarwny.

Obrazek

Te powierzchnie antypoślizgowe, po malowaniu wyglądają źle, jak nakładki. Faktura papieru ściernego niewidoczna. Zerwij to lepiej, nałóż maski i posmaruj rozrzedzonym wikolem z nawet ziemią, czymś o drobnym ziarnie.
Im delikatniej będzie to wyglądało, tym lepiej.

Obrazek
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Też właśnie myłślałem nad zielonym rosomakiem. Co do tych płyt też jestem coraz bardziej na nie dlatego jutro jadę w poszukiwaniu tego specyfiku który mi poleciłeś i będę robił testy jak wyjdą pozytywnie bedę zrywał całą góre i robił na nowo.
W necie znalazłem zdjęcia jak wygląda to po tym "antyskidzie"
http://michtoy-from-the-front.blogspot. ... odels.html
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Niby do 1/35, a w tej skali, wygląda to za grubo. Ja bym najpierw spróbował, jak wyjdzie wikol z ziemią, piach też za gruby. Wikol ma każdy, a ze zdobyciem ziemi, też nie powinno być problemu.
Te powierzchnie antypoślizgowe wyglądają na zdjęciach, niemal jak "bardziej matowa" farba.
Spróbuj to zrobić, jak najdelikatniejsze.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Dziewczyna wpadła mi na taki pomysł by spróbować z lakierem do paznokci z brokatem, jutro będę próbować bo w domu ma tylko taki gdzie jest mało brokatu ale mówi że są takie gdzie jest dużo więcej brokatu, więc jutro wybieram się do sklepu damskiego :roll:
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Farba olejna z talkiem (nawet takim kosmetycznym) może dać dobry efekt.
ODPOWIEDZ