*[Relacja/Samolot] Fokker E-III, Fokker E.V

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

Nie trzeba otwierać wątki żeby go odznaczyć, po wylogowaniu forum resetuje posty, więc zaglądają żeby podziwiać twoją pracę :D A nie komentują bo nie ma na co narzekać, czysto i równo sklejone. Jak byś kiepsko sklejał miał byś 10 postów do jednego zdjęcia ;-)
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

orfeusz1988 pisze:Nie trzeba otwierać wątki żeby go odznaczyć, po wylogowaniu forum resetuje posty, więc zaglądają żeby podziwiać twoją pracę :D A nie komentują bo nie ma na co narzekać, czysto i równo sklejone. Jak byś kiepsko sklejał miał byś 10 postów do jednego zdjęcia ;-)
Dziękuję, jednak co do jakości wykonania to można się przyczepić do wielu elementów, jednak staram się poprawiać jakość mojego modelowania :D może masz rację, że lepiej jak jest mało komentarzy :lol:

Wracając do pracy to jak na razie mój samolot wygląda jak gokart pozbawiony kół, będą one zapewne dopiero po świętach, nie sądzę żeby udało mi się je skończyć przed świętami.
Obrazek
Obrazek
Wygląda jak gokart ale za to jak uzbrojony gokart, karabiny jeszcze nie są wklejone, muszę jeszcze dorobić taśmy amunicji i łapacze łusek. Jak widać ta osłona wyszła mi zdecydowanie lepiej niż przy poprzednim Fokkerze, skleiłem ją na styk :D
Obrazek
Osłona została wewnątrz wymalowana na kolor szary, nie wiem czy tak ma być ale uznałem, że to będzie dobry kolor.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Przydało by sie pewnie podretuszować łączenia na osłonie - czepiam się. Poza tym fajnie jest!
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

No racja, osłonę już poprawiłem, środek przemalowałem na szaro, poza tym już mam wszystko gotowe, zostało tylko przymocować skrzydła silnik z osłoną no i zmontować koła. Ale to wszystko musi poczekać, teraz muszę się w domu poudzielać przy świętach :D
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

Witam, udało mi się ukończyć model, niestety kółka są na razie prowizoryczne, jak tylko będzie troszkę czasu dorobię szprychowe.
Obrazek
Przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak pisałem wcześniej spartoliłem skrzydła, podretuszuję je jeszcze, te straszne białości wyszły na zdjęciach.
Obrazek

Liczę na konstruktywną krytykę :D

Pozdrawiam :D Niedługo być może kolejne lepienie, tylko muszę wybrać co. Może pomożecie?? Mam do wyboru
1. Albatros D.V wydawnictwa MODELIK
2. S.E.5a & Albatros D.III wydawnictwa WAK
3. Rosyjski samochód pancerny FAI wydawnictwa MODELIK
4. PZInż. wz.34 wydawnictwa GPM

Który z powyższych modeli według Was, będzie najlepszy do dalszego doskonalenia mojego słabego warsztatu??
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratuluję, całkiem niezły model choć do ideału trochę brakuje.

Uwagi:

1. Łączenie oponki na kole jest w bardzo widocznym miejscu, jeśli można pokręcić kołem to da się to schować gdzieś na styku koła z ziemią lub trochę z tyłu.

2. Imitacja żeberek z drutu całkiem fajnie wygląda ale trzeba było jednak pomalować metalizerem górne części (głowice?) cylindrów bo trochę teraz jedno do drugiego nie pasuje.

3. Wyoblenie osłony silnika mogłoby wyglądać lepiej gdyby je od wewnętrznej strony nagnieść jakimś zaokrąglonym przedmiotem na podkładce z gumki do gumowania.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
wuka1308
Posty: 117
Rejestracja: ndz sie 05 2012, 14:01
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wuka1308 »

1. Kółka się obracają, więc to kwestia mojej nieuwagi przy robieniu zdjęcia, że łączenie wyszło akurat na górze (w sumie to nie powinno go w ogóle być widać, ale już mam pomysł jak to zrobię w następnym modelu)
2. Bardzo trafna uwaga, przy następnym modelu z silnikiem rotacyjnym zastosuję się do uwagi.
3. Podobnie w przypadku osłony, w zasadzie to sam nie wiem dlaczego nie poprawiłem jej ukształtowania po sklejeniu, mój błąd.
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Gratuluję udanego modelu, mnie się bardzo podoba!
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
air_22
Posty: 120
Rejestracja: pn lis 02 2009, 11:53
Lokalizacja: Katowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: air_22 »

Na takie opony sprawdzają się oringi, masz rozmiary jakie chcesz:)
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 64
Rejestracja: sob mar 09 2013, 14:29
Lokalizacja: breda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wothan »

Gratulacje ukończenia modelu, ładnie będzie się prezentował na półce czy będziesz go podwieszał? Troszke tylko maźnij te krawędzie farbką i będzie git, reszta gra ;)
ODPOWIEDZ