*[Galeria/Pojazd] Tramwaj 105N 1:25 malowanie mpk Kraków

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
gargo
Posty: 79
Rejestracja: czw kwie 16 2009, 12:10
x 1

*[Galeria/Pojazd] Tramwaj 105N 1:25 malowanie mpk Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gargo »

Witam wszystkich po długiej przerwie, dziś chciałbym przedstawić niedawno ukończony model miejskiego tramwaju 105N wydawnictwa Modelik.
Model w oryginale jest w malowaniu tramwai śląskich, więc nie pasowało krakusowi mieć takiego malowania.
Zmieniłem malowanie, dodałem kalkomanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, krzesełka odlałem z żywicy, założyłem oświetlenie LED ( które szlak trafił- gdzieś nastąpiło spięcie) oraz dorobiłem podstawkę.

Tramwaj nosi numer 373, linia nr 9.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model wykonany przy użyciu zestawu wycinanego laserowo( elementy zestawu są o około milimetr za małe w stosunku do wycinanych własnoręcznie, co może powodować problemy z dopasowaniem burt).

Jest to pierwszy mój model, w który tak znacznie ingerowałem.

Pytanie do osób zorientowanych, czy warto wybrać się z nim do Jaworzna na konkurs?

Pozdrawiam i zapraszam do oglądania/ komentowania.
Ostatnio zmieniony wt wrz 04 2012, 18:39 przez gargo, łącznie zmieniany 1 raz.
Robinek9
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 01 2012, 22:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robinek9 »

Po ile bilety :)
A tak na serio czysta i ładna robota
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 860
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Ładnie wykonany model - gratki! A może pokusiłbyś się o zrobienie kilku zdjęć pod chmurką? Podejrzewam, że jeszcze nabrałby rumieńców na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

gargo .

Pytasz o konkurs i czy warto się wybrać . Zawsze warto się wybrać . Nawet bez ambicji na trofea . Można się naoglądać jak to robią inni .
Regulamin przewiduje klasę otwartą czyli ponadstandardowe i w PS-3 (koleje i pojazdy szynowe 1/25 i większe) mógłbyś go zgłosić . Znacząca część lokomotyw jest malowana i poprawiana więc by pasował .

Wujek .
Awatar użytkownika
Paweł O.
Posty: 503
Rejestracja: śr maja 19 2010, 19:35
Lokalizacja: Jaworzno
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł O. »

Witam.

Ja może będę mało obiektywny jako organizator Jaworznickiego konkursu, ale obiema rękami się podpisuję pod tym co mówi Wujek, najważniejsze na konkursach to POGADAĆ Z LUDŹMI przecież nasze hobby to samotna praca czasami tylko żonie bądź dzieciakom człowiek się nieśmiało pochwali. Dla mnie osobiście mogło by wcale nie być nagród bo ich rozdawanie zabiera czas w którym można pokonwersować. Kończąc zapraszam wszystkich razem i każdego z osobna za sześć dni do Jaworzna. Nagród nie zabraknie :D

Pozdrawiam.

Paweł O.
Umysł jest jak spadochron, działa o wiele lepiej gdy jest otwarty
ODPOWIEDZ