Masa Papierowa - zastosowanie?

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodi
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 14 2012, 12:55
Lokalizacja: Severodvinsk

Masa Papierowa - zastosowanie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wlodi »

Śledząc różne tematy i źródła odnośnie piankowania i szpachlowania kadłubów modeli przyszedł mi do głowy pewien pomysł a raczej wspomnienie z wczesnych lat podstawówki. Chodzi mi o masę tworzoną z namoczonych gazet, mąki,soli lub klei różnej maści. Zmieszane składniki wg. przepisu tworzyły masę którą można było łatwo kształtować i która po zastygnięciu tworzyła twardą powłokę - skorupę. Ogólnie twardniała. Nie będę się rozpisywał z przepisami i linkami zasypywał, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę : masa papierowa, i pojawią się różne źródła na ten temat,a przepisów jest wiele. Stąd mam do Was pytanie czy ta ,,technika'' waszym zdaniem miałaby zastosowanie w budowie np. kadłubów lub w modelarstwie wogóle. Co starsi forumowicze zapewne pamiętają ową masę z czasów szkolnych bo teraz to już chyba zanikło. Nie robiłem teraz takiej masy i nie wiem na ile jest ona obrabialna i jakie ma właściwości ale może ktoś pokusi się o przetestowanie owej masy papierowej.
P.S. Fajne maski się z takiej maski robiło:-) a i głównym składnikiem masy jest papier więc do modelarstwa kartonowego pasuje. Co myślicie? Da się to jakoś wykorzystać w modelu?
POZDRAWIAM
Martinez
Awatar użytkownika
wlodi
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 14 2012, 12:55
Lokalizacja: Severodvinsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wlodi »

Mój błąd. Wcześniej jakoś to przeoczyłem ale teraz znalazlem że taki temat już kiedyś był na forum w dziale tutoriali z 2003 r. Jeśli nikt nie chce pociągnąć i odświarzyć tematu to proszę o usunięcie tematu tak by forum nie zaśmiecać. Moja mea kulpa.
POZDRAWIAM
Martinez
ODPOWIEDZ