*[Relacja/Pojazd] WSK M06B3 Gil z Modelika

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

I tak oto poprawiony silnik, zamontowany już na stałe w ramie. Brakuje paru dupereli, które przykleję później żeby na razie ich nie uszkodzić, zacząłem też robić zbiornik paliwa co widać na ostatnim zdjęciu, na razie przymiarka na sucho, wszystko pasuje do siebie i klei się przyjemnie :). W weekend nie podziałam niestety za dużo ze względu na spływ kajakowy :drink: ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Powoli ale do przodu, tym razem brzuszek dla gila :).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mariusz30003
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 08 2012, 8:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mariusz30003 »

Jak bym nie wiedział że to model to patrząc na fotkę z góry można powiedzieć ze to oryginalny zbiornik. Super Ci wyszła Brama Krakowska!
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Dziękować, dziękować :). Nie jestem do końca zadowolony z malowania, ostatnia warstwa była ciut za gęsta i powłoka nie jest idealna. Jak na złość pod spodem jest gładko jak stół bo tam tej warstwy nie kładłem :). W przyszłości zainwestuję chyba w aerograf, bo przewiduję więcej cywilnych sprzętów, a wolę je mieć pomalowane, bo druk nie oddaje jednak lakieru tak jak bym sobie tego życzył (to moje subiektywne odczucie). A co do zbiornika, jest on chyba jednym z bardziej czasochłonnych elementów modelu. Po pierwsze jest trochę tych trójkącików do wycinania (ale za to przydatnych), no i kształty wcale nie są takie proste jakby się mogło wydawać. Wszystko elegancko pasuje ale dobrze jest przymierzyć parę razy. Jedyne co ingerowałem to glutowanie CA, na krawędziach żeby były łagodniejsze tak jak przetłoczenia w blachach, no i tłoczyłem tą bramę itd. Trochę się tego balem ale wyszło naprawdę nieźle i opłaciło się. W razie czego miałem ten komfort, że mogłem zastąpić ten pasek nowym bo i tak malowałem. Rozważałem też zrobienie krawata z kieszonką, ale to raczej Lelki miały więc zostawiłem bramę.
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrusB
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 11 2012, 22:30
Lokalizacja: Legnica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiotrusB »

Szkoda, że taka czerwona a nie milicyjna. Bardzo fajny modelik się zapowiada. Czekam na dalsze fotki. Pozdro.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No tak będzie cywilna, w kolorze ferrari :) . Jakoś "mundurowe" pojazdy mnie nie interesowały nigdy, może kiedyś coś tam powstanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrusB
Posty: 16
Rejestracja: pn cze 11 2012, 22:30
Lokalizacja: Legnica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiotrusB »

Najciekawsze dla mnie są koła, niesamowite! Może jakaś fota dla porównania skali?
mariusz30003
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 08 2012, 8:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mariusz30003 »

Odkąd interesuję się motocyklami WSK to nie słyszałem o wersji Milicyjnej.
Junak owszem służył w tej formacji.
To co wiem to WSKi były używane przez PRLowską służbę graniczną ( nie pamiętam jak to się nazywało) i to były normalne seryjne egzemplarze.

Co do koła ma ono średnicę 66 mm.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Obrazek
Niestety jednogroszówka, która pracowała jako fotomodelka gdzieś mi się zagubiła, więc zastąpiła ją siostra :). A co do policyjnych WSK, nigdy jakoś o tym nie myślałem i nie zagłębiałem się w to, może jakieś kiedyś tam były pojedyncze okazy, już nie takie pojazdy widziałem u dzielnicowych w moim mieście :haha: .Chociaż z drugiej strony wątpię aby akurat mały Gil był przeznaczany do takich zadań, chyba jednak za skromny silnik (chociaż 126p też ciężko nazwać radiowozem), jedyna pewna mundurówka która tego sprzętu używała i pewnie używa jeszcze tu i tam, to listonosze :), co widać nawet na okładce wycinanki :). Akoła to w sumie na razie tylko obręcze, przed urlopem i w obecnej temperaturze jakoś mój mózg nie chce podejmować się wycinania bieżnika :). A szprychy wyszły ładnie, dzięki sprytnemu przyrządowi zamieszczonemu w wycinance (całe szczęście bo inaczej ciężko by było dla mnie to przeskoczyć), za to wielki plus dla tego opracowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
zygamun
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 02 2010, 16:15
Lokalizacja: Zwierzyniec
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zygamun »

mariusz3003 pisze:...to nie słyszałem o wersji Milicyjnej.
Były...były... ;-) .Nawet w mojej miejscowości był "Lelek" i to w szarym kolorze,jak milicyjny kask...
mariusz3003 pisze: WSKi były używane przez PRLowską służbę graniczną
Sam miałem kiedyś do czynienia z pogranicznikiem na WSC-e w lasach koło Stronia Sl.
Co do modelu,to ciekawy temat.A jak poradzisz sobie z bieżnikiem?
W budowie: C4P
metal 1:17
Archiwum:wz.34
metal 1:17
ODPOWIEDZ