*[Relacja/Pojazd] WSK M06B3 Gil z Modelika

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

*[Relacja/Pojazd] WSK M06B3 Gil z Modelika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Tak więc, wiosna pełną gębą to trzeba motóra zrobić :). Bardzo ciekawy temat jak dla mnie, bo pamiętam je jeszcze z lat młodości jak śmigały po drogach i bezdrożach :) poza tym w kartonie nie ma dwuśladów za wiele a szkoda (wydanych po za tym to chyba wcale, choć mogę się mylić). Co tu dużo mówić jeden ze sprzętów który zmotoryzował PRL, prześcignął swój pierwowzór (WFM) technologicznie i cenowo i nawet skończyło się to zamknięciem produkcji w Warszawie. No ale co się dziwić skoro projektem zajęli się ludzie od śmigłowców :). Można tylko żałować, że zawsze była to jednak poboczna produkcja w Świdniku czego skutkiem było zamknięcie produkcji w 1985r. No ale dość historii czas na model. Cóż muszę przyznać, że duch PRL jest w nim żywy :). O ile z opono-obręczą nie miałem kłopotów o tyle robiąc ramę musiałem się nagłowić. Numeracja części w instrukcji i na arkuszu z elementami to dwie różne sprawy :), tak samo szablony z drutu nijak się mają ( nie zawsze ale w paru przypadkach) do tego co ma być w modelu. Obecnie mam ramę, przedni widelec i zaczątki kół. Widelec muszę trochę pozmieniać np. śruby mocujące teleskopy, te w prawdziwym motorze wyglądały nieco inaczej. Ale na razie zajmę się silnikiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt paź 08 2013, 13:52 przez Camilllo, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
mariusz30003
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 08 2012, 8:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mariusz30003 »

Cześć
Wreszcie krytyczne uwagi... dzięki.
Co do numeracji zgadza się dałem plamę ale z szablonami drutów?... opisz co jest źle.
Jak masz jakieś problemy to pisz tu na PW albo na e-mail mariusz30003@wp.pl

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Nie jest tak źle trzeba się trochę zastanowić nad numeracją ale nie ma tych elementów tak dużo żeby się nie dało rozwikłać. Wrzucam zdjęcia tego co wyłapałem do tej pory:
Musiałem ramę rury ściąć tak jak zaznaczyłem bo nijak mi się to nie schodziło i nie pasowało, natomiast element tylnego widelca był ciut za krótki o tyle co zaznaczyłem
Obrazek
tu jest błąd w numeracji szablonu
Obrazek
Tu błędy w numeracji jakie znalazłem do tej pory:
Obrazek
Obrazek
Mam nadzieję że te uwagi jakoś się przydadzą, mam też nadzieję że będzie więcej motorów w przyszłości, SHL bardzo ciekawie się prezentuje, fajnie jakby była wydana :).
edit
Hehe przy okazji znalazłem błąd jaki zrobiłem w ramie, element nr 1b nie w tym miejscu wkleiłem ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

a oto der zylinder:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Brakuje jeszcze świecy, łbów śrub mocujących co wkrótce dokleję, oraz kanału gardzieli gaźnika i wylotu spalin ale to przykleję razem z tymi elementami (rurą wydechową i gaźnikiem).
Obrazek
mariusz30003
Posty: 26
Rejestracja: czw mar 08 2012, 8:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mariusz30003 »

Piękny cycek!

W tym projekcie głowicy brakuje wzgórka imitującego komorę spalania... w kolejnych projektach już jest uwzględniona.
Tu w tej głowicy można to uzyskać poprzez wklejenie między żeberka półokręgów;
Między żebrami "9-8" musi mieć wymiary długość 7mm wysokość 3,5mm.
Między żebrami "8-7" 6x2,5mm, a "7-6" 4x1,5mm.
Grubość materiału dobrać do rozstawu żeberek.

Mam nadzieję że nie za późno na to?
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Hmm, no zobaczymy co da się zrobić, cylinderek jest jeszcze niezależnym elementem więc pewnie nad tym popracuję wkrótce. Dzięki za informację!
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

No rach ciach i mamy silnik :). Jeszcze serce wski nie jest kompletne (brakuje paru detali no i osprzętu), wymaga także drugiego malowania (zaraz się za to zabieram). Większość osprzętu będę montować po przyklejeniu silnika do ramy coby nic nie popsuć. Szkoda, że napis zrobiony pastą na obudowie mi się zepsuł... nieuwaga bywa kosztowna. A teraz zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Biper
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 02 2005, 9:15
Lokalizacja: białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biper »

kapa koła magnesowego do wymiany
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Tak wiem o tym deklu, konsultowałem się już z autorem opracowania bo zwrócił mi uwagę na to jako pierwszy :0. Jakby co, uprzedzam pytania, nie ma błędu w wycinance ten element jak i dekiel sprzęgła z drugiej strony robiłem sam od podstaw z pełnej tektury. Będzie poprawiany na dniach, ale najpierw dokańczam gaźnik.
Obrazek
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Kolejny element, tym razem kompletny gaźnik z dolotem. Mała rzecz a cieszy :), dodałem nieco elementów od siebie chociaż i tak wycinankowy jest dość szczegółowy. Parę detali dodałem ze względu na to, że malowałem gaźnik metalizerem i po prostu to co nadrukowane zniknęłoby. Przepraszam za jakość zdjęć ale jakoś nie mogłem zrobić lepszych. Strasznie się błyszczy ten maluch teraz po malowaniu i nie widać wszystkich detali.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ