*[Relacja/Samolot] Ju-87 B2 Stuka KW CM (by Zło Squad)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Witojcie.
Dziś skończyłem zabawę w szewca i pokrak ma już w buciki na zimę.
Wziąłem sobie do serca poradę Sikora, żeby zrobić je wcześniej, szczególnie że miałem zamiar je przerobić nieco, no i zrobiłem.
Andrzej S. pisze: Niestety niewiele można zmienić. Gdyby nie oznaczenie literowe "H" na elemencie, sprawa byłaby łatwiejsza. A tak, idealne zgranie "literki" tworzy zły kształt owiewki. Można kształtować element warstwami cyjanoakrylu, traci się jednak ostrość i barwę "literki". Od biedy można użyć kalkomani.
Czyżby?
A mnie tak wyszło:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Reszta w miniaturkach, co by nie rozwlekać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jak widać na zdjęciach, przerobieniu uległa cała gondola koła.
Po pierwsze wyobliłem boki, żeby nie były takie płaskie, jak przewiduje wycinanka. W tym celu musiałem całkowicie zmienić szkielecik tylnej części gondoli zaokrąglając wręgi. Robiłem to całkiem na oko w nadziei że mi coś z tego wyjdzie.
Po drugie, wyoblenie tylnej części gondoli pozwoliło na stworzenie z niej stożka, takiego jak powinien być, a nie ostrosłupa. Musiałem nieco ponacinać boki gondoli od spodu, żeby ten stożek mógł wyjść prawidłowo. Zmieniłem też kształt spodniej części stożka gondoli. Musiałem go nieco odchudzić.
Po trzecie, noskowi gondoli nadałem łagodny kroplowy, bulwiasty kształt, a nie płaski, jakby zatrzymała się na murze.
Nie wiem co Wy na to , ale ja jestem zadowolony.
Retusz może na 100% idealny nie jest, ale strasznie ciężko jest mi dorobić te zielenie. Jak w świetle żarówki jest dobrze, to w świetle dziennym tragedia... Lepiej chyba nie umiem.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Laszlik.... pozamiatałeś :shock:
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
brat_be
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 06 2006, 15:45
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brat_be »

Witoj!
19zbyniu95 pisze:Laszlik.... pozamiatałeś :shock:
Nic dodać, nic ująć - masz powody, żeby być zadowolonym. :D W odniesieniu do poprzedniego etapu - przodu kadłuba - również... tym bardziej, że jest jeszcze ta niesymetryczność.
Mnie się podoba. :D
cotlet
Posty: 68
Rejestracja: pt mar 11 2011, 16:14
Lokalizacja: Brooklyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cotlet »

To teraz powinno być już z górki ;-)

Rewelacja!
Czołem,
Tomek
Seb 545
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 10 2012, 15:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seb 545 »

Witam ,mam pytanko odnośnie kształtowania: Czym wytłaczałeś by uzyskać taki efekt ????
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Cześć.
Dzięki za dobre słowo.
Znaczy się, że chyba idę w dobrym kierunku, skoro się podoba.
Mam tylko jeszcze nadzieję, że niedostatki retuszu i róznego rodzaju szparki znikną po lakierowaniu.
Gondole wytłaczałem standardowo końcówką obsadki od OLFY AK-3 na gumce, tej co na zdjęciach notabene.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Siemasz!

Świetnie to wyszło, szczególnie gratuluje, gdyż sam mam małe problemy z tego typu elementami. Jest prawie perfekcyjnie, a po lakierowaniu będzie jeszcze lepiej jak zaleją się te łączenia całkowicie. Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Jest prawie perfekcyjnie, a po lakierowaniu będzie jeszcze lepiej jak zaleją się te łączenia całkowicie


Możesz Rowin wyjaśnić, proszę, w jaki sposób będzie lepiej? Mam rozumieć, iż elementu byś nie szpachlował, obrabiał i następnie malował, przed procesem lakierowania?
Laszlik retusz odrobinę razi - zaznaczam jako "oglądacza" - nie modelarza - żeby nie było ;-)
Never shall I fail my comrades
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

bleriot pisze:Możesz Rowin wyjaśnić, proszę, w jaki sposób będzie lepiej? Mam rozumieć, iż elementu byś nie szpachlował, obrabiał i następnie malował, przed procesem lakierowania?
Bleriot, czy Ty mógłbyś wyrażać się jaśniej?
Po raz kolejny nie wiem o co Ci chodzi. Jakie szpachlowanie??

Co do uwagi o retuszu, to odnoszę wrażenie, że Ciebie zawsze coś razi.
Dauntless był zbyt mało wyeksploatowany, tutaj znowu coś nie tak.
Nie wiem czy na miejscu tutaj są uwagi kogoś dla kogo wyczynem jest to:
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... ply_173360
albo to
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... ply_173996

Oczywiście zrozumiałem że nie pisałeś jako modelarz, tylko jako oglądający, czyli laik i nie powinienem w żaden sposób ripostować Twojego komentarza linkami do Twoich relacji.
Ale czy Tobie nie wystarczyło to, że sam napisałem że retusz nie jest dla mnie idelany w 100%?
Przepraszam bardzo, ale drażnią mnie z lekka idiotyczne komentarze pseudo znawców tematu, ekspertów-teoretyków, modelarzy śledczych i tym podobnych.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

Toś mnie pojechał mistrzu ciętej riposty, heh.

No nie wiesz o co chodzi i nad tym boleję nad wyraz - pomijając fakt, iż pytanie było skierowane do Rowina - nie do Ciebie. Co pomoże lakierowanie? Znikną łączenia ? Tajemnicza sprawa, zaiste /sic!/ Taka paralela literacka - co by spowodowało, ewentualnie - zniknięcie owych śladów połączeń - to szpachlowanie, obróbka i właśnie wspomniane lakierowanie - czytasz, a nie rozumiesz. Przykro mi.

Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, znam własne ograniczenia - nazywasz mnie laikiem ? Zgoda. Megalomanii we mnie tyle co nic.

Dobra nie syfię /wybacz kolokwializm Mr. "Kamuflarz"/ dalej, w Twoim jak by nie było, wątku - milicja za chwilę powyciąga gumy. Zresztą sankcja mnie nie przeraża :D

Add. Mój 9-cioletni syn lepiej znosi krytykę, choć baba i beksa jest /jeszcze/ - wybacz nie mogłem się powstrzymać :idea:
Never shall I fail my comrades
ODPOWIEDZ