*[Relacja/Samolot] Mitsubishi A6M3 - KA 4/2011

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
yukikaze
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 26 2010, 8:00
Lokalizacja: Jasło

*[Relacja/Samolot] Mitsubishi A6M3 - KA 4/2011

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yukikaze »

Kilka tygodni kleje sobie pierwszego Hala po 12-sto letniej przerwie.
Na początek kilka zdjęć tego co już zostało zrobione :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do następnego :)
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2011, 8:15 przez yukikaze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 334
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Nie ściemniaj !!! Jak na 12 lat przerwy, to kleisz za dobrze :-D Bardzo ładnie - aż miło popatrzeć na Twoją pracę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Nie ściemniaj !!! Jak na 12 lat przerwy, to kleisz za dobrze
Bo to jak z jazdą na rowerze jest. Nie da się zapomnieć. Co najwyżej na początku trochę poboli d..a.

Ale tu widzę bezbolesny powrót.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Wyśmienicie!
Szkoda tylko braku konsekwencji w wycinaniu otworów ulgowych w elementach struktury kabiny. Pewnie kierowałeś się zasadą, że co bardziej będzie widać, będzie powycinane, reszta nie, ale dla samych zdjęć fajniej by było żeby wyciąć już wszystkie.
Jestem natomiast pod wielkim wrażeniem łączeń segmentów poszycia modelu... Są po prostu IDEALNE... Obserwuję dalej.

P.S. Błagam, zmień hosta zdjęć... Jakby co służę poradą na PW odnośnie Photobucket'a. Fotosik to porażka...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
yukikaze
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 26 2010, 8:00
Lokalizacja: Jasło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yukikaze »

Dzięki Panowie :) ! Czytać takie słowa z waszych klawiatur to wręcz wyróżnienie :) Zwłaszcza, że to na waszych relacjach dużo się nauczyłem :D
Nie ściemniaj !!! Jak na 12 lat przerwy, to kleisz za dobrze :-D
Poważnie . Ostatni model to Hellcat od Hala klejony w 2000 roku na przepustkach z wojska, a potem panienki > żona > dzieci . Teraz bajtle podrosły więc można coś podłubać :lol:
Szkoda tylko braku konsekwencji w wycinaniu otworów ulgowych w elementach struktury kabiny. Pewnie kierowałeś się zasadą, że co bardziej będzie widać, będzie powycinane, reszta nie, ale dla samych zdjęć fajniej by było żeby wyciąć już wszystkie.
Laszlik masz całkowitą rację ale po takiej przerwie nawet się nie spodziewałem że dojdę do tego momentu klejenia , a zero wcześniej poleci wiadomo gdzie :lol:

Pozdrawiam i do następnej odsłony :D
Awatar użytkownika
yukikaze
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 26 2010, 8:00
Lokalizacja: Jasło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yukikaze »

Prace powolutku posuwają się do przodu . Ostatni tydzień nie owocował w nadmiar czasu, ale coś tam podłubałem.
Zakończyłem kadłub i wykonałem statecznik pionowy.
Przód:
Obrazek
I zadek :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

laszlik napisał:
P.S. Błagam, zmień hosta zdjęć... Jakby co służę poradą na PW odnośnie Photobucket'a. Fotosik to porażka..
Do tej prośby oczywiście się przychylę, ale od następnego modelu. Ten niech już zostanie na fotosiku.
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2011, 8:17 przez yukikaze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yukikaze
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 26 2010, 8:00
Lokalizacja: Jasło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yukikaze »

Wreszcie nadszedł czas na kolejną aktualizację
Skończyłem już całkowicie usterzenie i kółeczko ogonowe . Na razie bez silnika poszybować mógł by nim tylko kpt.Wrona :mrgreen:
Na zdjęciach tego nie widać, ale prawy statecznik poziomy jest zapadnięty (półtora roczna córcia chciała tacie podać do przyklejenia). No i strasznie musiałem się "naginać przy oprofilowaniu usterzenia"
Całość pociągnąłem z aero satyną Vallejo no i nie wiem dlaczego zmieniło troszkę odcień retuszu zieleni. Zwłaszcza, że wcześniej poszły dwie warstwy sprajta akrylowego Motip.
Chociaż na żywo nie jest to tak widoczne :lol:
Koniec mazgajenia - fotki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 17 2011, 8:20 przez yukikaze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

To, że pięknie Ci idzie już wiesz z poprzedniego mojego posta. Szkoda, że nie pokusiłeś się natomiast o wycięcie otworów ulgowych w strukturze wnęk klap. Dlatego, że są w tym miejscu dość widoczne uważam że wyglądałoby to o wiele lepiej, szczególnie biorąc pod uwagę poziom klejenia jaki pokazujesz. Na pewno nie byłoby to dla Ciebie dużym kłopotem. Szkoda.
I ponawiam prośbę o zmianę hosta, albo linkowanie zdjęć tak, żeby otwierały się same zdjęcia a nie strona z denerwującymi reklamami z którymi trzeba się ścigać.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
yukikaze
Posty: 58
Rejestracja: czw sie 26 2010, 8:00
Lokalizacja: Jasło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yukikaze »

To, że pięknie Ci idzie już wiesz z poprzedniego mojego posta.
Laszlik szkoliłem się głównie na Twoich relacjach :lol:
Szkoda, że nie pokusiłeś się natomiast o wycięcie otworów ulgowych w strukturze wnęk klap.
No cóż musztarda po obiedzie :oops: Jak już pisałem to mój pierwszy model po 12-stu latach i głównie chodziło mi o to, aby go w ogóle skończyć ;-)
Obiecuję, że przy następnym postaram się bardziej :D
I ponawiam prośbę o zmianę hosta
Już o tym myślę (photobucket może być ?), jednak "zero" zostanie już do końca na fotosiku co by nie mieszać .
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Photobucket jak najbardziej polecam.
Jakbyś miał kłopoty z nim to daj znać na PW, pomogę.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ