[Dyskusja] Podział wiekowy modelarzy na konkursach.

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Astra28
Posty: 125
Rejestracja: sob lut 24 2007, 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Słupsk
x 1

[Dyskusja] Podział wiekowy modelarzy na konkursach.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Astra28 »

Siemanos.

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna myśl i chciałbym się Was zapytać co o takim pomyśle myślicie.

Do tej pory, na ogół, podział wiekowy wygląda następująco: do 13 r.ż -- od 13 do 18 r.ż. -- powyżej 18 r.ż. Zastanawiam się czy nie lepszym byłby podział do 16 rż --- powyżej 16 r.ż. czyli tylko 2 klasy junior/senior.

Na ogół w większości przypadków modeli wykonanych przez dzieciaki do 13 r.ż. jest na tyle mało, że i tak łączy się te dwie pierwsze klasy w jedną. W takim przypadku konkuruje ze sobą np. 12-latek z 17-latkiem, co wydaje mi się nie za dobrym pomysłem. W przypadku granicy wiekowej ustawionej na 16 lat nie będzie takiej możliwości, bo modeli powinno się nazbierać wystarczająco dużo, a i rozbieżności w umiejętnościach manualnych nie będzie tak wiele. Chciałbym zapytać się Was, co o tym sądzicie ???

Na II Szczecińskim Festiwalu Modelarskim "PAPRYKARZ 2012" chciałbym wprowadzić taki właśnie podział wiekowy. Być może przyjmie się to na szerszym gruncie ....
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
W pracy robię TO, a w domu TO. This is my OCCUPATION
Obrazek
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Koncepcja zaiste słuszna i warta rozważenia. Dla Ciebie, jako organizatora imprezy niezwiązanej w żaden sposób z "przewodnią siłą narodu", stanowić to będzie pewne uproszczenie - mniej dyplomów, medali itp. - w klasach, które i tak nie zostana rozegrane. A brak powiązania konkursu z LOK w żaden sposób nie obliguje Cię do trzymania się regulaminów w/w firmy.
Wogóle pomysł ten wart byłby dalszego rozważenia, zwłaszcza w świetle coraz mniejszej liczby młodszej młodzieży biorącej udział w klejeniu. Jednak przepchnięcie czegokolwiek przez CKM graniczy z cudem, wiec nie spodziewałbym się szybkich zmian w tej materii.

A pozostałe przemyślenia dotyczące tej materii z racji na nadmiar goryczy mogę Ci udostępnić przy nadażajacej się okazji.
ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ