[R/G] P-51, czyli jak QŃ robi Qnika

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Mam nadzieje zobaczyc tego QN'ia we Wrocku za tydzien.
Wez tez ten nieszczesny aparat, moze cos pokombinujemy, zeby te zdjecia byly nieco lepsze.
Do zoba! :spoko:
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Będę we Wrocławiu. Żeby się 2 osoby z okolic Warszawy spotkały najwidoczniej do Wrocławia trzeba jechać. :lol:

Chyba uda mi się go skończyć (WOW - wreszcie może coś pójdzie tak, jak to sobie zaplanowałem!). Dziś nabyłem w końcu lakier matowy, więc skończenie modelu stało się bardziej prawdopodobne. Po pierwszych próbach okazało się, że mat jest matem, a nie jak to było przy M26 - błyszczał się jak...

Aparat też wezmę ze sobą, choć tu prawdopodobieństwo sukcesu jest raczej znikome ;-)
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

No tak to jest niestety, jak czlowiek zarobiony po uszy.
Jak moge cos zasugerowac, to odradzalbym mat. O wiele lepiej wyglada satin na samolotach. Mat jest zbyt szorstki. Moim zdaniem nienaturalnie to wyglada. Poza tym, lakierujac matem mozna bardzo latwo popsuc model. Wystarczy niezbyt dokladne wymieszanie, niewystarczajace rozcienczenie albo zle zaimpregnowanie powierzchni i mamy szary nalot zamiast powloki. Z drugiej strony wiem ze nie rozmawiam z amatorem i napewno wiesz co robisz, ale ja tam bym sie bal na twoim miejscu.
A jakiego rodzaju lakieru zamierzasz uzyc? Akryl, olejny, czy jeszcze co innego?
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Ten sam co zwykle lakier w spray-u z puchy. Zawsze był matowy, teraz firma zmieniła konsystencję i jest bardziej satin - nie do końca mi to pasuje...

Nie tylko ty jesteś zarobiny po uszy...
Awatar użytkownika
greatgonzo
Posty: 285
Rejestracja: pt lis 30 2007, 22:45
Lokalizacja: Giżycko
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: greatgonzo »

Dzięki za info. Ciekawe.

Rzeczywiście jest tak, że połapanie się w szczegółach wyposażenia i malowania tych samolotów jest niemal niemożliwe bez bardzo konkretnego zafiksowania się na nie. A i wtedy człowiek tylko dowie się jak mało rzeczy jest pewnych. Po prostu rośnie ilość rzeczy, o których wiadomo, że są błędne, co zupełnie nie oznacza, że wiadomo jak było :).

Powodzenia na finiszu, bo powstaje bardo fajny model.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

I w końcu doczekałem się tego momentu – model skończony.

Oczywiście nie obyło się bez problemów i na tym etapie. Mój ulubiony producent matowego lakieru w spray-y już nie jest taki ulubiony . Lakier jest teraz satynowy, a właściwie to błyszczący. Nie spełnia już tej roli, co kiedyś – nie daje pięknej, równej i matowej powierzchni.

Ale i tak się przydaje. Po pociągnięciu tym lakierem w spray-u można bezpiecznie malować modelarskimi lakierami matowymi. Tym razem efekt końcowy zawdzięczam położonemu pędzlem lakierowi matowemu Revela.

A teraz do rzeczy, czyli zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

I trochę zbliżeń:


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

I to koniec tej troszkę przydługiej relacji z budowy qnika.

Będzie do obejrzenia na żywo we Wrocławiu. Będzie się można nad nim pastwić i wynajdować wszelkie dziury w wykonaniu - te o których wiem, i te o których się jeszcze pewnie dowiem ;-)
rudy_rydz
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 21 2013, 15:33
Lokalizacja: wrocek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rudy_rydz »

Boski :D
Drogi forumowiczu QN, czy mogę prosić o krótką instrukcję dodawania miniaturek z hotlinkami na forum? Za chiny ludowe tego nie ogarniam, aby móc dodać galerię końcową do mojego wątku o 4TP viewtopic.php?t=17821, w szkole uczyli mnie operowania pilnikiem :(
Proszę o wybaczenie w zaśmiecaniu wątku, PM nie jestem w stanie wysłać nie mając 10 postów.
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Na fotobukiecie, pod zdjęciami masz gotowe linki do wstawiania na forum. Jak chcesz miniaturki to wybierasz zawartość okienka IMG thumb jak poniżej:

Obrazek
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

No pięknego rumaka wyhodowałeś QN, ozdoba stadniny. Twój model to bardzo dobry przykład, że warto dłużej się "pomęczyć". Gratuluję wytrwałości, umiejętności i końcowego efektu!
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2777
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 740

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Super praca :spoko:.
Jak zwykle zresztą w Twoim wykonaniu.

Żeby coś "konstruktywnie" skrytykować :haha: napiszę że retusz przed owiewką mogłeś pociągnąć do krawędzi - nie rzucał by się w oczy na zbliżeniach ;-) . Podejrzewam jednak że na żywca jest niedostrzegalny.
Czy ruchoma część malcolma nie powinna mieć jakich krawędzi ? Ramka albo wywinięte pleksi czy coś tam z czego to było robione?

pzdr Grzegorz
ODPOWIEDZ