[relacja]A6M3 Zero od Hala

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Nouth_lca
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 11 2009, 11:13

[relacja]A6M3 Zero od Hala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nouth_lca »

Witam,
Dawno mnie nie było w formie aktywnej na forum. Patrzyłem oglądałem i starałem się podnieść swoje kwalifikację aby nie zaniżać poziomu:) Mam nadzieję, że chociaż trochę to się udało :)
Porwałem się po raz pierwszy na model latałki od Hala i wychodzi trochę mój brak doświadczenia przy takich modelach ( to w końcu pierwsza porządna latałka w warsztacie u mnie) Mimo wszystko chciałem jednak przedstawić relację z budowy modelu wydawnictwa Pana Andrzeja Halińskiego a owym cacuszkiem jest niewątpliwy geniusz skośnookiej myśli technologicznej - A6M3 Zero :) Jak przystało na Hala żadnych problemów nie ma, no może poza moimi krzywymi paluchami. Po paru wieczorach dłubania powstało takie cuś ->

Obrazek

I kolejna porcja miniaturek ->

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na miniaturce nr. 2 po lewej str. widać nie wyretuszowaną wajchę przeładowującą km ( jak myślę) retusz pojawi się wkrótce bo farbki się powoli kończą :) A jak już jestem przy retuszu to wszytsko retuszuję farbkami pactry dobieranymi na oko z wycinanki. Aparat przekłamuję trochę te kolorki, ale na żywo praktycznie nie idzie ich odróżnić i nie mówię tutaj o tym pomieszczeniu za pilotem na butle( wiem, że spece od lotnictwa za takie nazewnictwo chętnie mnie ubiją:oops:) ten niebieski jest tragiczny ale innego nie było, a mieszanie farbek słabo mi wychodziło. :oops:


To tyle na razie CDN nastąpi. Wszelkie rady i sugestie jak i konstruktywna krytyka mile wdziane !

Karol.
Warsaw, city at war
Voices from underground whispers of freedom
1944 help that never came calling
Warsaw city at war
Voices from underground whispers of freedom
Rise up and hear the call history calling to you
Warszawo walcz!
Niebieski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Niebieski »

Niezbyt starannie wycinasz części, popraw retusz. Na 2 zdjęciu widać o czym piszę. Niepotrzebnie szlifowałeś (skoro nie retuszowałeś) tę butlę. Niektóre części (np lewa górna część magazynku) niedokładnie wklejone na ich miejsce. Karabiny wklejone jakoś nierówno, części 2f i 2h wklejone odwrotnie, może uda Ci się to jeszcze poprawić. Podkreślam, że nie chcę Cie na siłę skrytykować, chcę tylko wymienić co możesz jeszcze poprawić/nad czym popracować. Powodzenia !
Nouth_lca
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 11 2009, 11:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nouth_lca »

Części 2h i 2f wkleiłem odwrotnie przez pomyłkę nic już się z tym nie da zrobić. Karabiny są włożone tak o tak więc je poprawię, co do niedokładnego wycinania części to problem mam z tekturowymi elementami bo zawsze wychodzą mi wycięte pod brzydkim kontem, nie mają równych krawędzi już próbowałem pare metod łacznie z cięciem przy linijce, ale zawsze ostrze skalpela wbija się pod skosem, może ktoś ma jakiś dobry sposób na to?
Warsaw, city at war
Voices from underground whispers of freedom
1944 help that never came calling
Warsaw city at war
Voices from underground whispers of freedom
Rise up and hear the call history calling to you
Warszawo walcz!
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Postaraj sie nie pic przed klejeniem, to powinno pomoc Ci utrzymac noz prosto :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Tak jak powiedział Szyderczy, to po pierwsze, a po drugie kup sobie linijkę aluminiową, a po trzecie elementy z grubszej tektury najlepiej ciąć nie jednym mocnym a kilkoma lekkimi cięciami, raz za razem, coraz głębiej az do całkowitego przecięcia, przynajmniej jeżeli chodzi o linie proste. Krzywe musisz ciąć albo solidnymi nożyczkami, albo na dzięcioła nożykiem, czyli drobne głębokie cięcia jedno za drugim, milimetr po milimetrze.
Jeszcze raz, linie proste- płytkie długie cięcia coraz głębiej, aż do przecięcia materiału a krzywizny i skomplikowane kształty- drobne dziobanie głęboko krótkimi cięciami na wylot. Ćwicz!
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
air_22
Posty: 120
Rejestracja: pn lis 02 2009, 11:53
Lokalizacja: Katowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: air_22 »

No to popatrzymy na to zero :)
Powodzenia w budowie
ODPOWIEDZ