*[Relacuja/Samolot] P-40E Kartonowy Arsenał

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Witaj Art,

Poprzedni model jaki zrobiłem (Spitfire Vb, są zdjęcia na forum) był wykonany metodą identyczną jak P-40. Lakieruje zawsze takim samym lakierem w szpraju matowym, zawsze tej samej firmy kupowanym w LM (mam pod nosem ten sklep to tam łażę :D ).
Niestety zauważyłem, że ostatni lakier jaki kupiłem dłużej schnie i nie ma już efektu matu jaki był dotychczas. Co się zmieniło? Warunki do lakierowania staram się dobrać optymalne, nie lakieruję jak jest wilgotno, na słońcu też nie. Najprawdopodobniej skład lakieru został zmieniony ale z jakich powodów? Może dyrektywy unii określiły, że nie można używać pewnych komponentów do produkcji lakierów? Ale smród tego lakieru pozostał taki sam, że moja druga lepsza połowa nie pozwala mi trzymać w domu polakierowanego modelu nawet dzień po lakierowaniu, bo jej strasznie śmierdzi.
Trzeba będzie może znaleźć jakiś inny lakier z żywic syntetycznych, akrylowy nie wchodzi w rachubę, mam z nim złe doświadczenie.
Pozdrawiam,
Wookie
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Mimo wszystko spróbuj jeszcze przekonać się do akrylu, tyle że nakładanego aerografem.
Ja używam od dłuższego czasu i jestem zachwycony. Nie śmierdzi, schnie w pół godziny, nie lepi się do palców i mat jest naprawdę matowy. Dodatkowo jest rzadki, dzięki czemu fajnie i równomiernie się rozprowadza i pokrywa powierzchnię. Nawet jak zaciek się zrobi w którymś miejscu, samoczynnie się wchłania i wyrównuje (oczywiście do pewnego stopnia).
Dobry do płaskich powierzchni poszycia, jak i do detali w kokpicie. Szczerze polecam.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ