[G] Afryka 1919 czyli 150 ton szczęścia - K-Wagen - Orlik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Konrad Soltysiak
Posty: 57
Rejestracja: czw kwie 01 2004, 18:08
Lokalizacja: Grójec

[G] Afryka 1919 czyli 150 ton szczęścia - K-Wagen - Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konrad Soltysiak »


Szanowni Lordowie,
plotki jakoby projekt Großkampfwagen zakończył się fiaskiem i jedyny ukończony egzemplarz został zniszczony pod koniec 1918 roku okazały się fałszywe. W czasie lotu balonu zwiadowczego nad terenami dawnej kolonii niemieckiej zaobserwowano nadzwyczajną aktywność niedobitków armii Cesarstwa Niemieckiego. Dalsze obserwacje wykazały, że przeprowadzają one próby polowe maszyny K-Wagen o numerze fabrycznym "2".

Obrazek Obrazek

Zwiadowcom udało się dotrzeć w pobliże zakamuflowanej bazy, jednak z powodu stałej obecności wartowników nie udało się dokonać sabotażu maszyny.

Obrazek

Atak przeprowadzony na maszynę w trakcie testów także zakończył się niepowodzeniem... Ostatnie zdjęcie wykonane przez sierżanta Smitha w trakcie tego ataku w załączeniu.

Obrazek

Z wyrazami szacunku
Major James W. Brown




Normalnie nie kleję pancerki, ale pod wpływem chwili zakupiłem model K-Wagen z wydawnictwa Orlik. Model wygląda na prosty i taki jest :D

Skleja się go bez większych problemów, należy jednak zwrócić uwagę na kilka błędów w szkielecie. Największy problem to za wąska oklejka górnej części kadłuba (w porównaniu z szerokością szkieletu) - brakuje jej 2 milimetrów. Można z tego wybrnąć zwężając szkielet - ja musiałem zwężać elementy zawierające układ napędu gąsienic (po 1 mm na stronę) co z kolei spowodowało konieczność zwężania gąsienic. Był to wspaniały pretekst aby pomalować je w całości :D

Kamuflaż zgrywa się bardzo ładnie a niedociągnięcia wynikają z mojego braku umiejętności. Kadłuba nie nitowałem, gdyż nie chciało mi się wybijać i retuszować takiej ilości łbów :roll: Przypuszczam także, że nawet po ich przyklejeniu model nie stałby się bardziej atrakcyjny.

Teraz zastanawiam się gdzie go upchnąć - żona proponuje kosz na śmieci i z upływem czasu zaczynam rozważać także ten wariant...
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

Re: [G] Afryka 1919 czyli 150 ton szczęścia - K-Wagen - Orli

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Konrad Soltysiak pisze:Teraz zastanawiam się gdzie go upchnąć - żona proponuje kosz na śmieci i z upływem czasu zaczynam rozważać także ten wariant...
Kosz na śmieci może być... tylko taki przezroczysty i odwrócony denkiem do góry, może szklany. :D Pozdrawiam.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Slaizer
Posty: 130
Rejestracja: ndz lut 10 2008, 13:50
Lokalizacja: Otmuchów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slaizer »

Piękny gigant ;) Gratulacje fotki tygodnia :D Jak duży jest Waguś?
W budowie:
Christie 1921, HMS Victory, MM Chwilowa przerwa
Skończone:
Budynek bliźniaczy, 4TP (PZInż.140) MM
ODPOWIEDZ