[relacja]DDG 68 USS The Sullivans, skala 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Modelowanie 3D.....eh coś tam próbuję, ale ciężko. Dobra koniec offa pracuj dalej ;-)

PZDR
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

ruto88 pisze:Modelowanie 3D.....eh coś tam próbuję, ale ciężko.
PZDR
To tylko kwestia obsługi programu i wyobraźni.

Tymczasem...
...długie godziny walki z krzywymi, efekt zbliżony do rzeczywistości. Wszystkie powierzchnie w pełni rozwijalne:
Obrazek
Modelowanie kadłuba tak mnie pochłonęło, że nie zrobiłem nic w modelu papierowym. Więc ten render proszę traktować jako "zapchajdziurę" i sposób podbicia relacji na liście forum. Oraz zwiększenia oglądalności. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Pomogę podbić. Kadłub jak żywy :-)
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Dziękuję.

Co ciekawe, udało mi się uzyskać w miarę uporządkowany wireframe powierzchni, skutkujący tym, że na renderach krawędzie/styki tych powierzchni są raczej słabo widoczne. A zaznaczam, że podwodzie jest zaprojektowane nie jako jedna polipowierzchnia do cięcia, ale jako osobne, gotowe już do rozwinięcia płaty poszycia.
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Fajny ten kadłubek. Z tą "gruszką" będziesz miał troszkę zabawy by trzymała odpowiedni kształt.
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Są dwie opcje.

1. - gruszkę wykonuję tradycyjnym sposobem (jak w F314) i łączę z kadłubem przy pomocy elementu wyoblającego (podobny do elementu łączącego skrzydło z kadlubem w np. Spitfire), zgodnie z rzeczywistym kadłubem;
2. - tnię elementy gruszki, pasa wyoblającego i poszycia kadłuba na wąskie pionowe pasy, tak jak tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Fajnie, tyle że z opływką sonaru jest coś bardzo nie tenteges. Powinna być bardziej spłaszczona i szersza. Tak jak tutaj: http://www.navsource.org/archives/05/05018223.jpg

Co prawda na zdjęciu jest USS Lassen (Flight IIA) ale opływka się nie zmieniała.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Czujność iście rewolucyjna ;-) , ale gruszka jest IMHO ok. Tutaj render widok "front":

Obrazek

Na poprzednim obrazku tego nie widać, ze względu na dobór oświetlenia (coś w rodzaju light-dome)
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

To nie kwestia oświetlenia ;-) Ten render który wrzuciłeś to jak mniemam widok lekko z góry dziobu. Na zdjęciach z doków jakie mam wygląda do nieco inaczej. Tu raczej idzie o przejście kadłub-opływka. Jest one za łagodne. Moim zdaniem z tego co widać na zdjęciach powinno być ono ostrzejsze. Na zdjęciu surówki widać, że jest bardzo łagodne - światło tu nie przeszkadza bowiem widać miejsca łączenia segmentów (wręgi). Bardzo podobna opływka jest w typie Ticonderoga ( o ile nie taka sama). Mozesz wrzucić rysunek opływki z jakiego korzystałeś?

Nie odbieraj tego prosze, jako rewolucyjne czepialstwo się. Wsiegda gatow! :-)

PS. Masz Warshi Pictorial o typie Arleigh Burke? Tam to dość ładnie widać o co mi chodzi. Jeśli nie, mogę wrzucić skany.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli "ostrzejsze przejście"? Powinno być bardziej wklęsłe, czy mniej a rozciągnięte w górę? Ja dobierałem to doświadczalnie. Rysunki opływki sonaru mam conajmniej 3, każdy różny. Moja wizja to uśrednienie na podstawie foto.
Wrzuć ten skan o którym wspominasz, zobaczę co jest na rzeczy.
Posiadam Warships in action nr 31.

Oczywiście cieszy mnie że podglądasz i krytykujesz. Żadnego czepialstwa nie widzę.
ODPOWIEDZ